Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha születéstől kezdve Magyarul...

Ha születéstől kezdve Magyarul beszél a szülő a gyerekhez de csak angol meséket néz a gyerek akkor angolul is fog tudni beszélni a gyerek? Vagy ettől még nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Ettől még nem!:))
2011. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy a TV-ből csak főneveket képesek megtanulni-megérteni,az igéket nem.
2011. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Ettől nem.

A mesenézést én is csak "kiegészítésnek" használom, de semmit sem ér ha valamelyik szülő nem beszélget a gyerekkel az adott nyelven.


Évekkel ezelőtt láttam egy riportot egy kislányról, aki valami vidéki magyar városkában sokat nézett angolul mesét, aztán egy baráti társaságban egy ismerős szólt a szülőknek, - akik nem tudtak angolul - hogy a gyerek tényleg TUD angolul beszélni, nemcsak halandzsázik. A kislány beszélt a riportban angolul is, tényleg szép kiejtéssel, helyesen.

Azt nem tudom, hogy ez kamutörténet volt-e vagy sem, de ha igaz is, akkor csak a nagyon ritka kivétel. Mert van olyan ember is, aki vesz egy könyvet, és hipp-hopp megtanul belőle egy nyelvet, de az átlagembernek ez nem megy.

2011. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne
2011. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Nálunk a mese csak egy-egy szót tett hozzá. pl. tudják hogy hogy van a kard pedig nem tanítottam, de semmi pluszt nem adott nyelvtanban meg beszédben. Inkább csak arra jó, hogy ne csak az mi kiejtésünket hallják, de arra senkinek nem érdemes alapoznia, hogy nyomatja a gyereknek a mesét reggeltől estig, aztán a ded egyszercsak angolul szól.
2011. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a híradóban mutattak egy 5 év körüli kislányt, aki angol nyelvű mesecsatornát nézett évekig, s megtanult angolul beszélni. Nagyon jó alapot biztosított ez neki a későbbi angol tanfolyamhoz. DE nem tudom, hány ezer órát tévézett szegény, míg elérte ezt a szintet.
2011. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

13:48


Igen, ezt láttam én is. És ugyanez jutott az eszembe, hogy mennyit foglalkozhattak vele a szülők...

2011. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sokat kell tv előtt ülnie egy gyereknek, hogy csak ennyiből megtanuljon angolul. Az meg nem annyira jó.
2011. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam születésétől kezdve csak angol meséket nézett egészen 1 éves koráig.13 hónapos korától egyre többet magyar mesét nézett meg.Nem az angol tanulás miatt nézettük vele az angol meséket.Ezeket szerette.

Most 2 éves és még csak szavakat mond magyarul.Angolul is csak szavakat mond és érti is mit jelent.Sosem tanítottuk neki az angolt.Ilyeneket tud,hogy dog, cars, sit, this is,what, most ezek jutnak eszembe hirtelen.Ezeket rendszeresen használja is.

Magyarul napról-napra egyre több szót mond, már nem is számolom.100 körüli a szókincse.

2011. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

15:30


Bocs, de 2 éves kor alatt - főleg 13 hónapos kor alatt!! - hogyhogy ennyi mesét nézhetett?

2011. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!