Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeplős bőr hogyan öröklődik?...

Szeplős bőr hogyan öröklődik? Tartunk már ott hogy meg tudják mondani szeplős gyerekem lesz-e?

Figyelt kérdés

Vagy legalább megtippelni mennyi esélyem van szeplős gyerekre? Vizsgálatok alapján, vagy bárhogy.

Pl. én szeplős vagyok (teljes arc, váll, és elszórva nem feltűnően van a karomon is), anyai nagymamám pedig szeplős mindenhol +vörös hajú.

Azt mondják ismerősök hogy szerintük nagy esélyem van rá, hogy a gyerekem is esetleg szeplős legyen. De hát ők is csak találgatnak.


2012. szept. 5. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
nem tök mindegy???
2012. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem...
2012. szept. 5. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is szeplős vagyok, én anyukámtól örököltem. Ő egy kicsit szeplősebb, mint én. Sötétszőke hajúak, kék szeműek, fehér bőrűek vagyunk, de nem extrém albinók. Nyáron jobban kijönnek rajtam a szeplők a naptól, arc, kar, váll; máshol nincs rajtam. Anyai nagyszülők, dédi ill. anya húga nem szeplősek.

3 gyerekem van, 19 hónaposak, és még egyiken sem látok szeplőket, bár bőr/szem/haj típusra kb. hasonlóak, mint én. Vörös hajú személyről nem tudok a családunkban.


Férjem bátyja vöröses szőke hajú, de nem szeplős.


Én is kíváncsi vagyok, hogy a gyerekeim így maradnak-e vagy esetleg később valamelyik beszeplősödik??

2012. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt kívánom, hogy születendő gyermekeidnek a szeplők legyenek a legnagyobb problémái.


Amúgy pedig én is szeplős vagyok, anyukám is az volt, és???

Ha vki ezért nem barátkozik / csúfol, az a saját sötétségét bizonyítja csak. Volt osztálytársam, aki nálam is sokkal-sokkal szeplősebb volt. És nagyon szép lány ezzel együtt.


Kíváncsi vagyok, hogy ez miért ilyen kardinális kérdés?

2012. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A szeplők rendszertelenül öröklődnek. Nálunk a családban csak a nénikém szeplős (szőke), az anyám és a nagyanyám nem annyira. Négyen vagyunk testvérek, két szőke és két barna. Az én bőröm közülük legsötétebb (a vörös, a sötét rózsaszín és a barna elegye), mégis én örököltem egyedül a szeplőket, a többieken egyáltalán nincs. Inkább a bőrrák miatt aggasztó, hiszen a napfény hatására jön elő, mostanában nálam is nagyon durván. Eddig csak ősszel és tavasszal volt, most már télen is.
2015. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!