Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Folyton rosszul vagyok. A...

Folyton rosszul vagyok. A védőnő szerint depresszió. Tudom mi a bajom, de egy pszichológus mit tud erre mondani? Csak úgy beszélgetünk és elmúlnak a testi tüneteim?

Figyelt kérdés
Két gyerekkel vagyok itthon. 2 éves és 10 hónapos. Néha sok a két gyerek. Besokalltam. Éjjelente nem alszom csak 3-4 órákat. Sokszor tör rám szédülés, erős szivszoritás, zsibbadás, és elképesztő hőhullám. Most a körzeti orvos is pszichológust javasolt. De nem értem, hogy ha tudom mi bajom van és tudom, h szimplán hosszú pihenésre lenne szükségem, miért kell pszichológus?

2012. aug. 6. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom: asztmás vagyok, pszichológus mondta, hogy depivel együtt az is elmúlik a terápia során. Kiröhögtem... Majd elmúlt az asztmám a depimmel együtt :) Igaz, én közben antidepit is kaptam, de lényeg, hogy igen, megeshet, hogy elmúlik.

A beszélgetés az nem "csak úgy beszélgetünk". A beszélgetés technikájában, a kérdések összefüggéseiben, stb.-ben rejlik a titka. Ha jó a pszicho, jó a hatás, ha csak egy lelkes amatőr, az akkor tényleg a "csak úgy beszélgetünk" kategória.

2012. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezek pánikrohamok,nem a fáradtság teszi hanem a stressz. egy alvástól nem jön rendbe. kezdj el hova-tablettát,vagy sedatif pc-t szedni-ezek természetes nyugtatók,nem szoksz hozzá és nem leszel tompa-ha nem segítenek tényleg jól jöhet egy szakember
2012. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, okè, tudod mi a bajod, de akkor miért nem kezeled?

Vidd el a gyerekeket a Mamihoz 1-2 napra, vagy heti 2 este hagyd őket a párodra, míg te elmész barátnőzni.

2012. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát azért mert ezen már túl vagyunk. és a kicsi még szopizik is. hiába megy el a nagyobb a mamához egy hétre is, nem oldódik meg még.
2012. aug. 6. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor a többi ötletbőúl meríts. szoptatás alatt is lehet homeós nyugibogyót szedni-sedatif
2012. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Találj magadnak örömteli, feltöltő elfoglaltságot! például torna, futás

itt a neten is vannak fent ötletek, edzéstervek, a mozgás nagyon-nagyon jó hatással van ezekre a problémákra, tapasztalatból írom!

2012. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Először egy nagyon alapos kivizsgálással kell kezdeni. Tapasztalatból mondom, hogy ez gyakran kimarad. A körzetid lelkiismeretes volt? Nézettet pajzsmirigyet, EKG-t? De még van egy csomó dolog, ami lehet, és kiküszöbölhető. (Inzulinrezisztencia, eddig nem felismert glutén-érzékenység, valamilyen allergia... mind-mind okozhat hasonló gondokat. A dokik lehet, hogy ezzel nem értenek egyet, de ne is törődj velük, és ne hagyd magad, amíg nem néznek meg alaposan! Ja, ha már nem szoptatsz, és van ciklusod, nézess női hormonokat, ott is lehet a bajok oka.)


Egyébként, ha tényleg pszichés, akkor az autogén tréninget javaslom. Pihentető relaxáció: segít, ha a gyerkőcök mellett nem marad időd eleget aludni, és a segítségével meg fogod tnulni uralni a kellemetlen testi érzéseket. 3-4 hónap az egész, annyi idő alatt elsajátítod. Tizenpár alkalommal kell elmenni az oktatóhoz, és persze otthon szorgosan gyakorolni :)

2012. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagyok. Önmagában a kimerültség, kevés alvás is okozhatja a tüneteidet egy idő után, sőt, extrém gondolatokhoz, kisebb hallucinációkhoz is vezethet egy idő után a kevés alvás. 3-4 óra az pedig kevés. Ha az orvosi kivizsgálás nem mutatott semmi kórosat, próbálj családon belül több segítséget kérni, hogy többet pihenj, akár délutánonként is. Sajnos hallottam már olyat, hogy a kimerültség miatt végül pszichiáterhez került a kismama, holott sokszor felesleges a bogyószedés, és káros is, ez még simán kezelhető "házilag" is.
2012. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!