Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyuka (tisztelet a...

Sok anyuka (tisztelet a kivételnek! ), miért szeret olyanokat mondani más nőkre, hogy "megnézném 3 műszakban dolgozva, miközben 3-4 gyereke is van, akkor is így nézne-e ki" és hasonlókat?

Figyelt kérdés
Mindenki a maga sorsa kovácsa, miért mondanak sokan ilyet más nőkre, akik lehet, hogy nem a nagy családot választották, hanem inkább egy olyan életet, ahol több idejük jut magukra, a külsőjükre? Főleg strandon hallom ezt sokszor...
2012. júl. 20. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg irigység. Nem kell vele törődni.

Az emberek hajlamosak lehúzni másokat, ha annak a másnak kicsit könnyebb az élete, jobb a kinézetet, több a pénze, stb. stb.

2012. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy akkora hülye mondat...én mindig meglepődök rajta hogy lehet vki ilyen buta...mert ez nem összehasonlítás, mindenki a maga életét egyengeti akinek a külseje sa legfontosabb az nyilván nem vállal 3 gyereket vagy olyan munkát, hajszolt életet.

Akinek meg a sok gyerek, az nem várja hogy úgy nézzen ki mint 18 évesen. Törekedni persze lehet a legjobbra.

Aki ilyet mond az egyértelműen irigy. Semmi mással nem magyarázható egy ilyen beszólás...és hogy miért akar valaki lelepleződni hogy baromira irigy és boldogtalan, ezt nem értem :))

2012. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan az irigység miatt...

Én is sokat hallom ezt, aztán amikor megtudják, hogy 3 pici gyerekem van (4 év alattiak) akkor látom az azcukon a megdöbbenést.


Az, hogy féjem van, születem 3 babát, háztartást vezetek nem egyenlő a mackógyatya-szabadidőfelső visleésével.


Nekem jut idő magamra is.

Nem járok igaz kozmetikushoz, műkörmöm sincs (mondjuk a gyerekek előtt sem volt) de ha lett volna akkor most is lenne rá igényem biztos.


Mindenkinek arra van ideje amire szeretne.


Sem a gyerekeim, sem a férjem, sem aháztartás nem látja kárát annak, hogy időt szakítok magamra.


Az ilyen mondatokat mondó anyukák általában lesrapáltak, beletörődtek a sorsukba és egyre rosszabb lesz ez a z idő múlásával..

2012. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van benne bizonyos fokú irigység is, másrészt pedig nem tudják elfogadni, hogy az illető másfajta életet él, mint ők.
2012. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek a nők,akik több gyereket nevelnek,és mellette dolgoznak 3 műszakban,aligha járnak strandra!! :-)

Nem mindenkire igaz,hogy a "maga sorsának a kovácsa"! A gyerek szám,az igen,hiszen ha becsúszik a gyerek,és úgy gondolja,hogy nem képes bevállalni,akkor abortuszra megy. De bármi közbe jöhet,ami miatt egy Anyukának több gyermek mellett akár több műszakos munkát kell vállalnia!



A kérdésre válaszolva,valószínűleg tényleg irigyek!

Én azokat a szülőket nézném meg,mit tennének a mi helyünkben,akik arról panaszkodnak,hogy milyen szegények,miközben a fagyóban,a hűtőben ott vannak az édességek,az asztalon a kóla... Na,azt megnézném!!


A strandon levő több gyerekes anyukák-akiktől ilyen mondatokat hallasz,hogy néznek ki? Elhízottak,lóg a bőrük,ápolatlanok... ?


Egyébként én azt mondom,hogy a jó megjelenéshez nem kell sok időt tölteni a tükör előtt! Egy smink gyorsan felvihető,a hajat nem kell agyon "lőni",simán be lehet kötni,vagy gyorsan befonni,ha rövidebb,akkor a hajsütő vassal is gyorsan meg lehet csinálni... Sokszor olvastam már itt,hogy vannak anyukák,akiknek zsíros a hajuk... Szerintem hetente legalább 2x hajat mosni sem tart órákig!

Ezen felül-akár husisabb az Anyuka,akár soványabb,egy csinos,tiszta ruha,és már kész is! Persze nem feltétlenül kell smink! Anélkül is lehet valaki ápolt,és szép!!


Nem értem,kik (milyen külsővel rendelkező anyukák) jegyzik meg azt,amit írtál fent ??


Üdv: 3 lányos,11hkm

2012. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a 2es vagyok, azt még hozzátenném hogy nem biztos hogy akinek több ideje jut magára (?) a külsejére az boldogabb ember...mindkettőre ismerek példát és ellenpéldát is.

Nekem is 3 5 év alattim van és hagytak rajtam nyomokat igen, de amire igazán akarom arra van időm mellettük is, pedig nincs segítségem! Nem mellesleg meg jobban nézek ki mint 1 gyerek után úgyhogy nekem pl. csak előnyömre vált.:)

2012. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy egyetértek az előttem szólóval, attól, hogy valaki anya, még nézhet ki jól. Aki nem ad magára, az meg ne irigykedjen, mindenkinek adott a lehetőség. Ha más fontos neki az életben, akkor meg ne mondjon ilyeneket másokra.
2012. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Irigység.

Irigy, és nem tud mivel kötekedni.

Neki ez van, amire felvághat, a 3 műszakja, meg a marha nehéz élete.

2012. nov. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!