Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha több gyerekkel, esetleg...

Ha több gyerekkel, esetleg plussz férjjel mentek el otthonról valahova, és amúgy sminkelitek magatokat, akkor azt a készülődési procedúra melyik szakaszában teszitek?

Figyelt kérdés
Tudom, fura kérdés, de azért merült fel bennem, mert én mindíg bajban vagyok vele. Általában én öltözök utoljára (2 pici gyermekem van), ergo, én fésülködök utoljára és az én sminkelésem az utolsó (hogy ne kenjem el a festéket, ne kócoljam össze a hajam, vagy ne gyűrjem össze a ruhámat, míg a két gyerekre rákönyörgöm a ruhát). Ebből aztán mindíg az van, hogy a férjem a két gyerekkel már a kocsiban ül, én meg még festem magam bent, ésm indenki rám vár. Volt már sokszor, hogy a kocsiban sminkeltem, miután elindultunk. Van olyan, aki először magát teszi rendbe és csak utána öltözteti a gyerekeket? Nem félsz, hogy kitérdeled vagy tönkreteszed a ruhádat, elkened a festékedet?

2012. szept. 5. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy... :)


Szerintem pont jól csinálod!!

2012. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a férjed addig sétálgasson egy picit a gyerekekkel, nézegessék meg a csigabigákat az úton, akkor nem stresszeled magad, hogy várnak...
2012. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Eloszor magamat teszem rendbe.Mivel csak atvasalom a hajam az nem nagyon megy tonkre, csak a para az ellensege.Puderezek es szempillaspiralozok, ezt meg ugy nem lehet elkenni, hogy utana bohoc fejem legyen.

Aztan oltoztetem a gyereket es ha jon velunk az apja akkor o egyidoben oltozik a gyerekkel.


Amugy nyugis gyerekem van, de ha feloltoztetem akkor hamar indulni kell, mert turelmetlen.

A ruhaimat nem feltem, altalaban farmerben vagyok.


Ja es hozzateszem, hogy mi szoktunk varni a ferjemre, mert olyan lassu.De mi addig lent setalunk.

2012. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5 pici gyerekem van (óvodáskorúak és az alattiak). Utoljára készülődöm én: zuhany, öltözés, kiegészítők, parfüm, frizura (össz kb 15 perc) - addig a férjem pont beköti az összes gyereket a buszba. Sminkelni mindig már menetközben a kocsiban szoktam (koorektor, porpúder, szemhéjpúder, szemceruza + spirál)
2012. szept. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én vagy megcsinálom a gyerek összekészítése előtt (nem szokta elkenni a sminkem, vagy ha nagyon az arcom felé akar nyúlkálni, akkor finoman hárítok :) ), vagy a férjem öltözteti a gyereket, amíg én készülődök.

Neked is az utóbbit javaslom, a férjed is csinálhat néha valamit, az ő gyerekei is (gondolom) :)

2012. szept. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól függ!

Magamat hagyom utoljára. Összekészítem a gyereket, addig a férjem is elkészül. Ő utána kitereli magát és a gyereket a kocsiba, én addig feldobok egy sminket. Szerencsém van, viszonylag gyorsan sminkelek!:)

2012. szept. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha tudom, hogy aznap megyünk valahová, akkor a hajam már előre elkészítem. Aztán amíg apa a kicsit büfizteti, addig feldobom az alapozót és a szemceruzát. A többit pedig már a kocsiban fejezem be ( pirosító, szemhélyfesték, szempillaspirál)
2012. szept. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hajamat vasalni kell, tehát én kezdek. Az nem kócolódik össze. Sminket csak szemceruza, spirál, szájfény. Az első kettő gond nélkül megvan, a szájfényt meg menet közben is fel tudom kenni.

Öltözni utoljára öltözöm, mert általában én pakolok össze és olyankor mint a mérgezett egér rohangálok, játékot keresek, innivalót készítek, még elrakom ezt, még elteszem azt...

Mindig rám kell várni, de addig a férjem beköti a gyereket vagy sétálnak egy kicsit.

2012. szept. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én előbb felöltöztetem mindhármat. Aztán magamat "rendezem" de a hajam nekem hosszú ki szoktam engedni de csak akkor mikor már az autóban ülünk, mert addig belekapaszkodik a legkisebbem, így indulásig egy laza gumival összefogom.

Smink nekem is alapozó korrektor és szempillaspirál, ennyi tehát ezt nagyon elkenni nem tudják-tudom.

2012. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mindenkinek kikészítem a ruháját,összerakom amit vinni kell-táskámat,gyerekcuccot. férjemnek odaadom a 2 gyereket,pisilés,mosakodás,fogmosás,öltöztetés,addig én szépítkezem. mier ők megvannak,én is. együtt cipő-kabát,sapi ha kell-és indulás.3 és 5 évesek most vagyis elég önállóak,de kicsi korban is így volt.


szóval: apukára bízd,ennyi nyugi neked is jár!! nehogy már a kocsiban sminkelj!!

2012. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!