Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességi táppénzzel kapcsola...

Terhességi táppénzzel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Nem tiszta,hogy akkor,ha a terhesség elején táppénzre megy egy kismama,akkor az mindenképpen veszélyeztetett terhesség? És ha mondjuk a 20.héttől? Hogy működik ez? Van veszélyeztetett terhesség meg "sima" táppénz?
2012. szept. 6. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamit írnak majd a papírodra,amivel táppénzre vesznek.Lábdagadás,magas vérnyomás,stb.A táppénz csak egyféle lehet.20. héttől már simán elmehetsz.Lényeg,hogy a nőgyógyász vegyen táppénzre,mert azt csak havonta kell leadni a munkáltatónak.
2012. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A háziorvos akkor vehet táppénzre,ha a terhesgondozást végző nőgyógyász ír neki egy papírt,hogy ezért,és ezért veszélyeztetett vagy.Hogy ez igaz,vagy sem,az senkit nem érdekel,de ez a szabály.
2012. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van valami különbség, mert én júli 18-án írattam ki magam. Megkérdezte a háziorvos asszisztense - nem kellett bemennem a dokihoz -, hogy 9-es kóddal vegyenek táppénzre (utóbb megtudtam, hogy ez a veszélyeztetett) vagy a konkrét, papírra írt problémával. Hát nem nagyon tudtam, hogy hogyan működik, így elmondtam, hogy kivettem az összes idei szabadságomat és mától kell, hogy táppénzre vegyenek, nem megyek vissza már szülés előtt dolgozni. Így 9-es kóddal vettek táppénzre. A max. táppénz összegét kapom.
2012. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen veszélyeztetett terhesség.


Ugyanis az ember 2 okból lehet keresőképtelen: betegség miatt, vagy azért, mert a terhessége nem teszi lehetővé hogy dolgozzon.

Alapesetben azért senki nem mehetne táppénzre, mert terhes, kizárólag akkor, ha veszélyeztetett terhes.


Igy ha nem konkrét betegséggel mégy betegállományba, hanem a terhességed miatt, akkor veszélyeztetett terhes vagy.


Táppénz csak egy van, a különbség nem a táppénzben, hanem a betegszabadságban van, ugyanis ez veszélyeztetett terhesség esetén nem jár.

2012. szept. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!