Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ekkora mumus a lombik?

Miért ekkora mumus a lombik?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősünk, akiknek már jó régóta nem jön a baba. Mindennel próbálkoznak, csak lombikra ne kelljen menni! Én nem értem! Ha tudom,hogy azzal nagyobb az esélyem, akkor nem mindegy.

A lényeg,hogy megfoganjon, az ilyenkor már mellékes,hogy hogy.

Itt sokszor olvasok olyan kérdést: hogy nincs más út, csak a lombik?, meg volt olyan is, aki azt kérdezte,hogy el lehet-e kerülni!

Csak én látom úgy,hogy mindegy,hogy hogy, csak legyen gyerek?


2012. szept. 7. 05:44
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A lombik egy nagyon jó dolog, sok millió párnak segített már a várva várt gyermekáldásban.

DE!! Mindemellett borzasztóan megviseli a párokat érzelmileg, anyagilag, fizikailag, egészségileg. Ezt csak azt tudja és érti aki már átesett rajta, vagy akinek elmesélték, hogy hogyan is működik ez.

Nekem az első babám lombikkal fogant mert nem volt más választásunk és bármennyire is akartunk kistesót MINDENT de MINDENT elkövettem, hogy ne kelljen visszamenni lombikozni. Köveket, hegyeket mozgattam, hogy hátha van más kiút! A szerencsés párok közé tartozunk mert végül spontán sikerült másodjára teherbe esnem. De én maximálisan megértem azokat, akik a végső esetben szeretnének csak lombikra menni.

2012. szept. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Azért mert arról nem szól a fáma hogy akinek lombikkal sikerül a terhesség rengeteg komplikációja terhesség alatt. Sajna mindkét terhességemmel megjártam a poklot, és az a tapasztalat hogy a koraszülött osztály és a terhespatológia tele van lombikos és cigány kismamával.
2012. szept. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a beavatkozás nagyon megterheli az Anyuka szervezetét és kockázatokat is rejt magában. Ez az egyik ok, a másik talán az, hogy támogatással is elég borsos összegeket kell kifizetni. De inkább az előzőt tartom a nyomós indoknak.


Ha választani lehet, ezekért az okokért én is a természetes fogantatást preferálnám (egyébként az orvosok is így vannak ezzel) és ha valóban nincs más megoldás, akkor jönne a lombik. (és azt se csinálnám a végtelenségig. max. pár alkalom erejéig. )

2012. szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, a beavatkozást ugyan nem kell fizetni, de a gyógyszerek igencsak sokba fájnak a párnak. Emellett rettentő megterhelő, beültetés után pihenni, az anyuka napokra kiesik emiatt a munkából (nem tudom, az új Munka Törvénykönyv ezt hogyan szabályozza, védelem alatt állnak-e még a lombikosok). Mivel nem 1, hanem 2 babát szoktak beültetni a siker érdekében, gyakoribb az ikerterhesség, a koraszülés, a császármetszésre való kilátás, a toxémia is. Ilyenek után meg nem nagyon szoktak többedik terhességre vállalkozni a nők akkor sem, ha 3-4 gyermek az álmuk. Az sem mellékes, hogy mire időpontot kap valaki egy ilyen meddőségi centrumba, az kb. fél év. Addig is telik az idő, ketyeg az óra.

Orvos házaspár azért nem tartja jó ötletnek a lombikot, mert az nem normál úton fogant baba, több baj lehet velük.


Egy ismerősöm rettegett, hogy valamit elnéznek és nem az ő petesejtjét hozzák össze a férje spermájával vagy fordítva, esetleg egy teljesen más pár embrióját ültetik be a méhébe. A kezelés megkezdése előtt 2 hónappal azonban megfogant a kislányuk, így nem kellett átesniük a lombikon. :)

2012. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan lenézik azokat akiknek így lehet gyerekük szeirntem semmi gond nincs vele, csak jó kezekbe kerüljön az ember, pedig én meg jártam már sok mindent. 6 lomikon vagyok túl a 3-ba majdnem belehaltam.
2012. szept. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

OK, így már részben értem!

Bár én azt gondolom,hogy ha mondjuk már 5 éve nem jönne a baba, gondolkodás nélkül mennék!

Megszólják a lombikosokat? Na agyon is ütném az ilyet!

2012. szept. 8. 07:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is lombikos vagyok, augusztusban született a kislányom makkegészségesen, a terhesség alatt semmilyen komplikáció nem volt, egy hétig pár hányás, de amúgy a fejem sem fájt soha, pedig frontérzékeny vagyok. DE: irtózatosan sok vizsgálat, idő, várakozás, macera, hormon, érzelmi megterhelés nekem is, páromnak is, és rengeteg pénz. 5 inszemem és 2 lombikom volt, mindent összeadva kb. 7-800 ezer forintnál jártunk, mire végre terhes lettem, de lehet, hogy alábecsülöm, és megvan az 1 millió is. Mindent megér persze a gyönyörű kislányunk, de ezek elég erős visszatartó erők lehetnek szerintem.
2012. szept. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!