Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkinek ilyen nehezen...

Mindenkinek ilyen nehezen jött össze a pénz a lombikra?

Figyelt kérdés

apárom 2010-ben lebénult így természetes úton nem lehet babánk.én egyetemre járok 0 ft bejövő összegem van, a párom nyugdíjat kap(25950ft) iletve fogyatékossági támogatásban részesül(22800ft).anyuéknál lakunk 30ezer ft leadunk a rezsibe nekünk nem sok marad pont elég arra hogy megvegyük a kötszereket mert van egy felvekvése is a páromnak.egyszerűen nem tudunk gyűjteni mert nincs miből.félek hogy sose lesz gyerekünk.az egyetem után a fizetésem 80 e ft lesz (védőnő leszek) és ebből még levonják a diákhitelet így 60 e ft lesz a fizum.mit csináljak?hitelt nem tudunk felvenni mert nem adnának nekünk a másik h fel se vennék mert miből fizetném.

és itt van még az is hogy egy kis zsobában lakunk 2en ide egy babát nem tudnék haza hozni.mit csináljak??segítsetek!!!

nagyon kilátástalan helyzetben vagyok!!!


2012. jan. 28. 13:45
 1/7 A kérdező kommentje:
bocs hogy ilyen sokat írtam:/
2012. jan. 28. 13:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mindenkinek jön nehezen össze, van akinek több pénze van. Pl. eleve jól keres, vagy van szülői háttér, aki támogatja, vagy addig vár a gyerekvállalással, amíg megteremti a saját hátterét, anyagi biztonságát.

Nagyon sokan nem vágnak bele a próbálkozásba, nemhogy lombikprogramba, ami elég költséges, amíg nincs önálló lakás, biztos munka, némi félretett pénz. Mondjuk az ellenkezőjére is van példa. Ezt nektek kell eldönteni, mikor és hogyan tudtok gyereket vállalni.

2012. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne értsd félre amit írok teljesen jó szándékból írom,de:

Mi sem vagyunk gazdagok, hónapról hónapra álünk, félretett pénzől nem igazán beszélhetünk.De meg vagyunk.Szülői segítség néha kell néha nem.

De amiket te leírtál, nem biztos hogy belevágnék, mert azt a gyereket a szüleid tartanák el többnyire.És most nem azt írom hogy mostmár sohasem legyen gyereketek.Csak ez a véleményem.Sajnos nagyon nehéz!!!Igen sajnos nagyon hiányzik az a bevétel, amit a párod hoznaŐ nem tudna állást válalni?Úgy tudom van olyan munka amit tolószékesek is csinálhatnak.

Sok szerencsét kívánok nektek.Ez a kérdés még két egészséges párnak is nehéz.

2012. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyet értek a 3. válaszolóval(szintén NEM bántásból írom).Egy baba nem kis összeg(elhiheted,2 gyerekünk van+egy a pocakban),ami ráadásul hosszú évekre való kötelezettséget jelent(tulajdonképpen egy életre szólót).Maximálisan megértelek,ám gondold át reálisan a lehetőségeiteket.Lehet,hogy pár év múlva már sokkal jobb helyzetben lesztek.Kívánom,hogy így legyen!
2012. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

ne haragudj, hogy megkérdezem, hogy hogy gondoltad a babád ellátását?

mert az rendben van, hogy 80E-t keresnél egyetem után ha dolgoznál de ha terhes leszel akkor nem fogsz ennyit keresni, kapod majd a gyest ami valljuk be, nem elég egy gyerekre.


elhiszem, hogy nagyon rossz, de a semmibe tuti nem szülnék! 18.000.-et van havonta ruházkodni, ételre és egyéb kiadásokra. előző hónapban beteg volt a gyerekem, 3x kapta el ugyan azt a betegséget a bölcsiben, ennyit hagytunk a gyógyszertárban!!!

szerintem inkább ezeket a dolgokat számolgasd mielőtt a lombikon sopánkodsz :(


megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok?

2012. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a páromnak van munkája csak fizetést nem kap mert a cég amelyik alkalmazza csak az államitámiigatást nyalja fel utána és nem tudnak fizetést adni jobban mondva átverték a páromat és ha ő bontja fel a szerződést a köv. cég aki alkalmazná nem kapna utána egy fillért se, a főnöke viszont nem hajlandó felmondani neki mert akkor vissza kell fizetnie a támogatást.


nagy valószínűséggel sose lesz gyerekem de majdcsak valahogy beletörődünk.

köszönjük a válaszokat

2012. jan. 28. 17:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebbe nem beletörődni kell, hanem megoldást találni.
2012. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!