Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkába állás? Két éves a...

Munkába állás? Két éves a kislányom, vissza kell mennem dolgozni, megy a bölcsibe. Ameddig be nem tölti a 3. életévét, a munkahelyemen védett leszek, vagy változott a Munka Törvénykönyve és nincs védettség már?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
onnantól h munkába állsz,kirúghatnak,így változott.Ha korrektek,szólnak előre h ki fognak tenni és keress másik munkát vagy maradj otthon.Én utóbbit választottam,de ha visszamegyek,kirúgnak.
2012. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Első napon a kezedbe nyomják a papírjaidat, többit postázzák.
2012. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha munkába állsz, onnantól nem vagy védett.
2012. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ez év közepétől, aki munkába áll, már nem védett a gyerek 3 éves koráig! :-( Igy vállaljon az ember gyereket!
2012. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem egyszerű ez, nálam is aktuális és sokat utána jártam. Rendes felmondással nem küldhetnek el ha létezik még a pozíciód.
2012. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Beállítottam figyelésre ezt a kérdést, de most hozzászólnék. Én is úgy tudom, ahogy az utolsó. Ellenben hozhatnak olyan helyzetbe, hogy Te visszautasítod, és máris megvan az indok.

Pl. ha a munkahelyed több városban is létezik.

2012. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: a pozíciónak elvileg léteznie kell, mert csak határozott időre vehettek fel a helyedre. Nálunk a munkahelyen név szerint be vagyunk írva az 'utód' szerződésébe, felsorolva az összes lehetséges verziót, amiért visszamennénk. És ha visszamennénk, megszűnik a határozott idejű szerződése.
2012. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Rosszul tudjátok.

A munka törvénykönyve július 1-i változásával így módosult a védelem:


(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap

tartama alatt.


Ennyi. Vagyis ha 3 éves koráig otthon marad vele, akkor védett, ha visszamegy dolgozni, akkor nem.

2012. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen sajnos így van!:-(
2012. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, és persze Kérdező!


Az Általad idézett tv-nek (65. par) van folytatása is:


66. par.

(6) Az anya vagy a gyermekét egyedül nevelő apa munkaviszonyának felmondással történő

megszüntetése esetén a gyermek hároméves koráig a (4)–(5) bekezdésben foglaltakat kell

alkalmazni, ha a munkavállaló szülési vagy a gyermek gondozása céljából fizetés nélküli

szabadságot (128. §) nem vesz igénybe.


És az itt hivatkozott (4)-(5):

(4) A munkáltató a nyugdíjasnak nem minősülő munkavállaló határozatlan tartamú

munkaviszonyát a munkavállalóra irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt

éven belül a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával indokolt

felmondással a 78. § (1) bekezdésében meghatározott okból szüntetheti meg.

(5) A (4) bekezdésben meghatározott munkavállaló munkaviszonya a munkavállaló

képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő okból akkor szüntethető meg, ha a

munkáltatónál a 45. § (3) bekezdése szerinti munkahelyen nincs a munkavállaló által betöltött

munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló

ajánlatot elutasítja.


Tehát pontosan csak akkor lehet hároméves korig felmondani, ha visszamegy, ha nem tudnak neki helyet biztosítani vagy ha ő visszautasít pl. egy másik városban lévő azonos munkakört.


6 és 7-es válaszoló

2012. szept. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!