Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkába állás? Két éves a...

Munkába állás? Két éves a kislányom, vissza kell mennem dolgozni, megy a bölcsibe. Ameddig be nem tölti a 3. életévét, a munkahelyemen védett leszek, vagy változott a Munka Törvénykönyve és nincs védettség már?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 12:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! elvileg lesz helyem, hiszen aki eddig a helyemen volt, most elmegy szülni, viszont lesz 3 hónap amíg én még nem leszek, ő pedig már nem lesz. Hát ezt az időt át kell hidalni.Eddig úgy tudom várnak vissza, de sosem lehet tudni
2012. szept. 10. 09:54
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os és 7-es válaszoló, ugyanazt írtad le, mint én (8-as). A 65§-hoz nem szervesen kapcsolódik a 66-os, az egyik nem a másikból következik, tehát valóban megszüntethető rendes felmondással a munkaviszonya, ha visszamegy dolgozni - ahogy ez volt az alapkérdés. A többiben is igazad van, de ez nem vagylagos, elküldhető, ha nem akarja a másik poziciót és elküldhető akkor is, ha visszamegy a kicsi 3 éves koráig dolgozni - ezek egymástól függetlenek.


Igazából azért nem értem, hogy miért nekem címezted a hozzászólásodat, mert a 6. válaszban reagáltál az 5-ös válaszra, hogy te is úgy tudod, ahogy az 5-ös (rendes felmondással nem küldhetnek el ha létezik még a pozíciód), ezért javítottalak ki, hogy rosszul tudjátok, mert elküldhető.


Valóban más okból is elküldhető, ahogy a 66§. kimondja, de ez a kérdező alapkérdését nem érinti, ő csak azt akarta tudni, hogy ha visszamegy, elküldhetik-e. Erre pedig a válasz: IGEN.

2012. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja, már értem, mit akartál írni, 6-os és 7-es válaszoló. Csak annyira összevissza írtad a választ:S


Úgyhogy bocsi, elolvastam újra, és igazad van.

2012. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én csak bemásoltam a törvény szövegét, nem én fogalmaztam meg azt.
2012. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!