Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki megváltoztatta...

Volt aki megváltoztatta gyermekének a keresztnevét? Pl a második keresztnevét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt aki megváltoztatta pár hetes babájánakm a keresztnevét, pl a második nevét amikor már minden papírja megvolt?

Vagy a második keresztnévből csináltatott elsőt és kapott egy másik második keresztnevet?

Mivel jár?

Meg a szüléses papírokon akkor a régi neve van nem? Vagy azokból is lett aztán új?

Ilyenkor a születési név már az új név lesz, vagy mindig megmarad az eredeti adott név?

Nem lesz ebből bonyodalom sosem?

Csak kiváncsiságból kérdezem, de eljátszottam a gondolattal, hogy esetleg az egyik keresztneve helyett egy másikat adnék neki.

Köszi


2012. szept. 10. 04:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
nincs jobb dolgod egy kisbaba mellett? etetés,pelenkázás,mosás, főzés, takarítás???
2012. szept. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Neked is KELLEMES napot!
2012. szept. 10. 07:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, csak kiváncsiságból kérdezem, eljátszottam a gondolattal. Biztos más is van így, hogy aztán úgy érzi egy másik lehet jobb lett volna.
2012. szept. 10. 08:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is két nevet adtam a kisfiamnak. Később szerettem volna megcserélni, hogy a második neve legyen az első. De aztán nem tettem, mert ha már megvan minden papírja, akkor az eredeti név mindig megmarad. Pl. akármilyen hivatalos papírt kell majd kitöltenie, mindig fel kell tüntetnie az előző nevét is, még akkor is ha az csak pár hétig volt a neve. Én ezért nem változtattam meg a fiam nevét, nem akartam, hogy hülyének nézzenek, hogy nem tudtam eldönteni mi legyen a fiam neve! ;)

Amúgy megértelek. Terhesség alatt eldöntötted mi legyen a picurkád neve, jónak tűnt. Most hogy megszületett, úgy érzed nem illik rá. Hidd el ezzel sokan vannak így! Nekem például abszolút nem állt a számra a fiam neve. De aztán megszoktam és imádom és nagyon is illik rá a neve! :)

2012. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy valaki megért és hasonló helyzetben volt.


Nem gondoltam, hogy mindig fel kell tüntetni azt a nevet is ami le lett cserélve.

2012. szept. 10. 11:10
 6/11 anonim válasza:
Mi csak egy keresztnevet adtunk a lányunknak, később úgy döntöttünk, legyen kettő. A névváltoztatásról egy névváltoztatási okmányt adnak, és teljesen új születési anyakönyvi kivonatot kapott, mivel a születési nevét változtattuk meg. A korábbi név sehol sem fog szerepelni később. Ez 10 ezer Ft volt, plusz az összes okmányt ki kellett cserélni: lakcím, Taj kártya... Minden további nélkül engedélyezik a változtatást, de indokolni kell, hogy miért kéred. Mi azzal indokoltuk, hogy nagyon sok ilyen nevű gyermek van (Horváth) és megkülönböztetésképpen szeretnénk a második keresztnevet.
2012. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Aha, az úgy nem rossz, hogy akkor az új lesz a születési név is, csak ugye attól még sok papír a régi nevére fog szólni, mert azért kapott pl oltást.

Azokkal mi a helyzet?


Amúgy azt a keresztnevet ti használjátok is? Mármint amire megváltoztattátok?

2012. szept. 10. 14:41
 8/11 A kérdező kommentje:
A mi nevünk is elég gyakori egyébként.
2012. szept. 10. 14:42
 9/11 anonim válasza:

Nem használjuk, de jól hangzik. :))))

Az oltások szerintem teljesen mindegy mire szólnak, ez átmeneti állapot. A későbbiekben nem nagyon nézegeti senki az oltásokat, az iskolába és az óvodába orvosi igazolás kell, nem az oltási könyv, és ha a taj kártyát kicserélitek, akkor az is az új névre fog szólni.

2012. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ezen agyalok éppen, mert a kislányomnál úgy érzem, nagyon mellélőttünk :(. (Kár volt a keresztapának engedni a névválasztást). Volt egy verzió második névnek, amit végül nem kapott meg. Utólag nem bánom, mert úgy még gázabb lett volna...

Amikor az anyakönyvi kivonatot intéztük, akkor kérdeztem rá, hogy mivel jár, ha az elmaradt második nevet is szeretnénk. Ki kell fizetni 10.000 forintot, meg lecseréltetni az iratokat. Meg elviselni a kicsinyes hülye unatkozó hivatali nénik pofavágását, hogy milyen béna vagy, hogy nem bírtad eldönteni, hogy hívd a gyereked... LEgalábbis én így éreztem, mikor érdeklődtem. Vagy egy ritka bunkót sikerült kifogni, az is lehet :).

2012. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!