Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok akik két keresztnevet...

Azok akik két keresztnevet adnak a gyereküknek miért teszik?

Figyelt kérdés
Csupán érdekel, ha a másikat amúgy sem használja akkor minek? Esetleg a szülők nem egyeztek és azért? És akkor melyik nevén hívtátok? Hasonló cipőben járunk sajnos:( De én nem szeretnék neki két nevet adni.

2012. jún. 19. 19:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
nálunk tiszteletből kapnak 2 nevet, pl. a nagymamáét vagy egy nagynéniét. És van aki együtt használja a 2 nevét, van aki csak amásodikat, van aki az elsőt. Legalább van választási lehetősége
2012. jún. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Mert tetszik egyben kimondva a neve, nem túl hosszú (főleg, mert rövid a vezetéknevünk is). Ja és nyomatékosítani tudom a rászólást, ha a teljes nevét kimondom, persze ez nem volt szempont, azért adtam 2 nevet, mert így tetszett (nekem is kettő van és soha nem volt vele gondom, egyelőre a lányom is szereti a neveit)
2012. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

:-) A Párom is pont ezért nem szívleli a két keresztnevet "úgy sem fogja használni csak az egyiket!"

Na,én ezt megoldottam,és részben mind két keresztnevét használjuk- Anasztázia Izabella -> Aniza. :-) Az Apuka azt mondta,elég határozottan,hogy Ő bizony Aniszkának becézi majd,ahogy kell,Ő nem hívja soha Anizának,de egyszer sem hallottam még hogy mást mondana (vagy ha nem Aniza,akkor a kisebb,vagy más Rá illő becenév,de általában Anizának szólítja)

Második gyermekként fiúra számítottunk,de megfordult a fejemben,hogy ha nem fiú? Nagyon szerettem volna a saját nevemet adni ha lány,de úgy nem tetszett. Aztán az egyik mesében az egyik kislányt Isabelle-nek hívták,ott tetszett meg az Izabella név,előtte soha nem voltam kibékülve vele,és szépen kimondtam hangosan a vezeték nevet,és a két kereszt nevet... Totál elájultam tőle!! A mai napig tetszik! :-)

(Jó,ez most elég önelégülten hangzik,bocsi érte!!)


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Apuka ragaszkodott a nevéhez, de mivel nekem nem a kedvenc nevem, ezért választottunk egy másikat. Persze Apuka nevén szólítjuk.
2012. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ismertek olyat, akit az első nevén szólítottak, később mégis a másikat szerette volna, érezte volna magáénak? Nekem ez is furcsa..
2012. jún. 19. 20:06
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
én ismerek a családból hármat is. ketten 5-6 éveskorban kérték a családot, hogy a másik nevüket használjuk, a harmadik kamaszkorban
2012. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez elég érdekes számomra. És ahol az egyik szülő a másik nevet favorizálta, a másik a másikat. Ott különbözőképpen szólították?
2012. jún. 19. 20:13
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi megegyeztünk a férjemmel a két névben. Első gyerkőc fiú, ő az apa (férjem) keresztnevét kapta másodiknak.

A második gyerkőc lány, ő meg nem az én nevemet, hanem a nagymamájáét kapta (tiszteletből) 2-nak.

De ettől még az első nevén szólítjuk, és ez a hivatalos. Amúgy szólíthatja mindenki ahogy szeretné. Nálunk a hivatalos (amivel leírom, bediktálom stb.) az a két név.

2012. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az én párom ragaszkodott az apukája nevéhez, a fiúnknál, viszont nekem nem tetszett, meg mivel nagyon tetszik az ő neve, másodiknak a párom nevét kapta.
2012. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lányom Lia Nikolett.

Lia nevet a családunk kedves barátjáról kapta. Pontosabban őt Auréliának hívják és mindenki Liának becézi. Emiatt kapta ő róla.


A Nikolett pedig a keresztanyja neve (legjobb barátnőm).


Mind a kettőt tisztelet jele miatt kapta.


Ha esetleg még egyszer gyerekünk lesz és leányzó lesz szintén, akkor pedig Luca Andrea lesz.


Luca név rettentően tetszik.

Andreának pedig a nővéremet hívják.


Párom sokáig a Zsuzsannát szerette volna (sógornőm), de (hál' istennek) elintézte magának a testvére, hogy a párom egy életre megharagudjon rá.

Én 100%, hogy nem adtam volna ezt a nevet a lányomnak.

2012. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!