Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha egy...

Sókristály kérdése:

Mi a véleményed arról, ha egy gyereknek sosem használják a keresztnevét, csak Öcsinek, vagy Huginak hívják?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 16:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%
Nekem borzasztó, elnézést, aki így használja. Olyan általánosító, igazából nem is tudom miért alakul így.
2012. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%
Nekem sosem tetszett, de ez mint annyi minden, családfüggő. Nálunk senki nem hugizott meg öcsizett, lehet én ezt szoktam meg, nekem ez a "természetes"; máshol meg mondják, neki az a "természetes":)
2012. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Mi is mondjuk néha hogy öcsi, de ez elenyésző az egyéb becézésekhez képest amit a kistesó megnevezésére használunk, és legeslegtöbbször meg a nevén szólítjuk. Nem tudom miért alakult ez így nálunk.
2012. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%

Nekem visszataszító.

Volt 2 rokon néni, akik úgy haltak meg, hogy Hugi néni és Baba néni. Nem is tudtam az igazi nevüket:(

2012. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Nem kimondottan erre gondoltam, ez minden családban előfordul. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy egy Tomiból hogy lesz Öcsi, de annyira, hogy a Tomira már nem is hallgat? Mert ez általában így is marad. Több felnőtt Öcsit, sőt Öcsi bácsit ismerek.
2012. júl. 27. 16:25
 6/26 anonim ***** válasza:
56%
Másoknál nem zavar,nem foglalkoztat,mi pedig nem használjuk így a családban,nevén vagy becenevén szólítjuk őket.És ők is egymást.
2012. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
32%
Osztom a véleményeteket szerintem is undorító
2012. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Azért engem ennyire nem taszít :-)

Talán azért tartom kicsit furcsának, mert a legtöbb ember azért gondosan, szeretettel választ nevet. Érdekelne, hogy akkor miért hagyják elveszni az általuk adott nevet.

Van itt valaki, aki Öcsizik, Hugizik? Ígérem, nem fogom megenni, csak kíváncsi vagyok, hogy alakult így.

2012. júl. 27. 16:28
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Rémes szerintem. Ismerek olyan családot, ahol csak "Hugi"-ként emlegették a gyereket, és a 4,5 ill. 6 éves fiútestvérek nem is tudták megmondani a lánytestvérük igazi nevét...! Most gondolj bele!
2012. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Hugomat Huginak hívjuk, de mindenki, szülők, közeli barátok. Sőt, becézzük is hogy Hugika:)


Kiskoromban Huginak kezdtem el hívni, és rajta maradt.


Lányom is Hugikának hívja:)))


Kérdeztem, de nem zavarja, sőt, szereti.


Nagy ritkán Apuék a keresztnevén szólítják, de többnyire Hugika.


Ezek szerintem olyan becézések, amik rajta maradnak a gyerekeken., vagy mikor barátok el nevezik egymást, mert a társaságban több azonos nevű van, akkor van akinek valamit kitalálnak a vezetéknevéből, vagy valami rá jellemző dolgoról elnevezik...


Szerintem nem ciki!

2012. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!