Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Él még az a törvény, hogy nem...

Él még az a törvény, hogy nem helyezhetnek vissza rosszabb pozícióba mint amiben szülés előtt voltál?

Figyelt kérdés

Október végén megyek vissza dolgozni, addig még a szabadságomat töltöm 8 órában, de ha visszamegyek dolgozni már csak 6 órában vesznek vissza, nyilván 6 órás fizetésért, ami kevesebb, mint amikor eljöttem.

Nem panaszkodom,örülök, hogy visszavesznek, csak tisztába szeretnék lenni a dolgokkal.

Nyilván elfogadom a 6 órás állást is, mert még egy jó pár évig nem szeretnénk testvért a lányom mellé.

Esetleg tudnátok linkelni valamilyen jogszabályt rá?

Köszönöm



2012. szept. 11. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
ilyen törvényt még nem hallottam,sőt. barátnőm csak 1 évet volt otthon,és szinte a ranglétra legaljára tették vissza,pedig vezető volt,multinál. de betöltötték az állását,muszáj volt.
2012. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem keress egy munkajogászt, mint hogy itt félinformációkból tájékozódj.

Amúgy én is hallottam valami hasonlót, de hát az édes kevés, a konkrét szituációt kell nézni Nálad...

2012. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igaz, amit írtál, de a gyakorlatban egyáltalán nem működik. Ha nagyon erősködsz, nyilván visszavesznek a régi helyedre, de ha nem ez a céljuk Veled, akkor simán elküldenek egy hónap múlva, amit megint csak megenged a törvény.


Én is vezető voltam, nem kapom vissza régi munkakörömet, de legalább visszavesznek és hosszú távon maradhatok (elvileg......)

2012. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen él, de nem még, hanem már.
2012. szept. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésedet csak közös megegyezéssel módosíthatjátok, a cég egyoldalúan nem teheti meg hogy "simán" áttesz 6 órás pozícióba.

Persze ha neked ez jó, és elfogadod, akkor amen.

Tehát az hogy ugyanazt a munkakört 6 órában lásd el, a te hozzájárulásod is kell.


Amit sajnos megtehet, az az hogy felmond, akár a gyermek 3 éves kora előtt is, ha megszakítod a fizetés nélküli szabit.

Ezt azonban indokolnia kell, és az indok az lehet, "ha a munkahelyen nincsen a munkavállaló képességének, végzettségének, tapasztalatának megfelelő betöltetlen másik munkakör, vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja".



Én azt javaslom, tedd fel itt a kérdésedet: [link]

Nekem nagyon sok hasznos tanácsot adtak már itt, valamint olvashatsz más, akár hasonló esetekről is.

2012. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Viszont ha 6 órában vesznek vissza akkor ne felejtsd el, hogy ha a gyereked nem töltötte még be a 3 évet jogosult vagy a gyesre.

Egyébként meg az új törvény egy szívás, én is most megyek vissza (szintén 6 óra) és a korábbi 133e bruttó fizumat 105e-re csökkentették...én meg örülhetek, hogy visszavesznek, mert ez sem kötelező.

2012. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, a gyest azt tudom. Most vissza kellett mondjam mert a szabikat 8 órában adják ki és ha az letelt újra meg tudom igényelni a gyest.
2012. szept. 15. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:

"és a korábbi 133e bruttó fizumat 105e-re csökkentették...én meg örülhetek, hogy visszavesznek, mert ez sem kötelező."

ezt miért? hogyan jött ez ki nekik?

2012. szept. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de csökkentették és kész :( Elvettek olyan plusz pénzeket amiket anno különböző tanfolyamok elvégzése miatt megszerzett tudásom után kaptam. Mondván, hogy akiket később vettek fel, mint engem azoknak erre nem volt lehetősége, és ahelyett, hogy lehetővé tették volna nekik, inkább elvették tőlem (ez nem olyan tudás amit bárhol tudok használni ezt csak itt ezen a melóhelyen, különböző belső programok stb használatára vonatkozik)
2012. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!