Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig leszek védett, azaz...

Meddig leszek védett, azaz meddig nem rúghatnak ki az új törvények szerint, ha visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Gyerekem decemberben tölti a 2 évet és januártól megy bölcsibe. Én kivenném a megmaradt szabadnapjaimat és utána mennék dolgozni. Gyest nem igényelnék. Védett leszek-e egyáltalán, vagy kitehetnek az utcára?
2012. szept. 13. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
nem leszel védet gyed után egy nappal ha visszamész dolgozni röpülsz hogy ha a fönököd ilyen. nekem ilyn sajnos
2012. szept. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még 30 nap sincs???
2012. szept. 13. 08:56
 3/7 anonim ***** válasza:

ezért maradok itthon 3 évet, mert nincs védelem már 3 éves korig.

Arra viszont én is kíváncsi vagyok, hogy mi van a szabikkal meg a 30 nappal.

2012. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ugy tudom szabit még kiadhatja de utána kirughat mindenféle indok nélkül éljen magyarország
2012. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam március 30.-án töltötte be a 2 évet és április 2.-án megkaptam a papírjaim. Hát ennyi! Ha a magánszférában vagy akkor úgy sem igazán tehetünk semmit, mert nem arra vannak az emberek bejelentve ami a valóság stb. Na ezt ki is használják a munkáltatók. Hiszen ha perre viszed az ügyet, és kiderülnek a fekete pénzek akkor, nálatok is vagyonosodást is csináálhatnak. Szóval az egész fizetési rendszer úgy gáz, ahogy van.
2012. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor rúghatnak ki, ha a munkáltatónál nincs neked megfelelő munkahely, vagy ha másikat ajánlanak neked, de te nem bólintasz rá.


Ha megvan a munkaköröd, vagy ajánlanak ugyanolyan pozíciót, és te elfogadod, akkor a kicsi 3 éves koráig nem küldhetnek el rendes felmondással. Persze ez sajna elég könnyen kijátszható, de legalább van valamiféle védelem.


Munka törvénykönyve 66§. 4-5 bekezdés


[link]

2012. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyon jó kilátások. :( Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 13. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!