Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az hogyha visszamegyek...

Igaz az hogyha visszamegyek dolgozni a gyerek ket eves koraban nem rughatnak ki amif be nem tolti a harmadik eletevet (ugyanabba a munkakorbe mennek vissza es kerem a gyest is)?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz.
2012. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. jan. 26. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha 8 órában mennék vissza, tehát már nem jár a gyes (bocs, hogy belekérdezek)
2012. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se. A védelem nem függ a gyestől.
2012. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi, de úgy gondolom mindenkire ráfér egy kis jogszabály értelmezés. Az új Mt 65§ (3)bekezdése:


A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

.

.

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

.

.

tartama alatt.


Csak egy kérdés... Ha visszamész dolgozni, akkor fizetés nélküli szabadságon vagy??!! Nem azt mondja, hogy a gyerek 3 éves koráig nem szüntethető meg a munkaviszony, hanem azt, hogy a gyermek gondozása miatt igénybe vett fizetés nélküli szabadság ideje alatt.


Én is GYED-en vagyok és már előre félek, mert 2 másik GYED-es anyukának (munkatársaim) már megküldték az elbocsátó szép üzenetet, hogy megszüntették a státuszukat (közigazgatásban) ergo nem lesz hova visszamenniük dolgozni a "fizetés nélküli szabadság" lejárta után. Nyáron újra leépítés, akkor én következem...

Hát ennyit arról, hogy nem lehet felmondani.

2012. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik, ha már törvényértelmezésről beszélsz, nem ártana, ha jól csinálnád. Ha törvényszöveget másolsz, akkor tedd teljes terjedelmében, mert így csak pont a lénye maradt le:

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - A FIZETÉS NÉLKÜLI SZABADSÁG IGÉNYBEVÉTELE NÉLKÜL IS - a gyermek hároméves koráig terjedő.


Ha már értelmezés, akkor ez azt jelenti, hogy a védelem a fizetés nélküli szabi igénybevételétől is független, egyetlen feltétel, hogy a gyerek ne legyen 3 éves.


Nem kell pánikot kelteni azonnal, inkább szélesebbkörűen tájékozódni.


A felmondást hiába közlik bárkivel, nem kezdődhet meg a felmondási idő amíg le nem telt a védelem, vagyis a gyerek 3 éves koránál hamarabb nem szűnhet meg a munkaviszony.


Az meg, hogy hamarabb szólnak a felmondásról JÓ. Korábban csak akkor szólhattak, ha a gyerek betöltötte a 3-at, anyuka meg kapkodhatott - most bőven van idő új állást keresni.


Összegezve: ha visszamégy dolgozni, akkor sem szűnhet meg a munkaviszonyod rendes felmondással a gyereked 3 éves koráig.

AZt megmondhatják, hogy ha betöltötte, akkor viszlát, de addig dolgozhatsz, és kereshetsz másik munkát egyszerre.

2012. jan. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Negyedik!


Igazad van, és elnézést valóban nem volt teljeskörű a tv.szöveg és valóban félrevezető volt. A terhességgel az agyam fele is elveszett :(


De az tény, hogy ha (és ez a közigazgatásban van és sajna érintve vagyok) megszűnt a helyed, mert aktív dolgozó helyett a kismama státuszát szüntették meg NINCS hova visszamenni, mert nincs meg a helye. Ha a magasságos kormányhivatal 5 helyet engedélyezett a hatodik már létszám fölötti. Természetesen a jogviszony megszüntetéséről akkor "gondoskodnak" ha a fizetés nélküli szabi lejárt. Marad a 2 hónap felmondási idő ami alatt munkát kereshetsz.


Még egyszer bocsi, tényleg nem pánikkeltés akart lenni, csak egy kicsit el vagyok keseredve, mert ha esetleg vissza akarnék menni a törpe két éves kora után nem lesz meg a helyem. És én balga módon csak a GYED idejére kértem a fiz.nélküli szabit. Persze kérhetem még egy évre amíg állományban vagyok, de a GYES az éhenhaláshoz is kevés. Így a nagymama megy GYES-re anyuka meg ezerrel munkát keres.

2012. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!