Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom nem szeretne 2. gyereket...

Párom nem szeretne 2. gyereket, viszont én belebetegszem ebbe?

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk együtt kislányunk 4 éves mult ,eleinte én sem akartam másik gyereket de most már borzasztoan szeretnék,viszont párom nem,anyagilag jol állunk tehát a korára fogja mert 45 éves,tényleg csak én nem látom amiről ő beszél? Mert hogy ő milyen öreg lesz mikor a gyerek ballag,stb.... ilyenkor mivan? be kell tudnom és kész hogy ő nem akar másikat?
2012. szept. 14. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Manapság már semmi nem biztos. Anyagi biztonság elmúlhat máról holnapra. A férjed meg tényleg túl idős egy gyerekhez. Nem is az a kérdés, hogy van-e a mondandójában ráció, hanem az, hogy neked miért nem elég egy gyerek. Mit vársz a másodiktól, amit nem kaptál meg az elsőtől?
2012. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez közösen kell eldönteni, mert ha a háta mögött "csinálnád" akkor simán berághat úgy rád, hogy a kapcsolat végét is jelentheti.

próbálj meg vele beszélni erről, elmondani, hogy te belebetegedsz abba, ha nem lehet több gyereked, aztán vagy elfogadja vagy nem. Ha az utóbbi akkor neked is el kell döntened, hogy elfogadod-e az ő döntését vagy esetleg a vágy erősebb a szerelemnél és kilépsz a kapcsolatból.

Nehéz dolog, sajnállak érte nagyon :( remélem sikerül dűlőre jutnotok.

2012. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Kedves első ne haragudj nem akarlak megsérteni, de szerintem hülyeség az utolsó mondatod. Az ember nem azért akar még gyereket, mert valamit nem kapott meg egytől. persze lehet csak én vagyok vele így, ezt nem tudhatom. De úgy érzem, hogy az első lányom tökéletes semmi nem hiányzik belőle úgy jó ahogy van és ugyan ez igaz a 2.-ra is. az ember egyszerűen csak éri, hogy szeretne még egyet avagy nem, nem azért szerintem, mert mondjuk nem elég kreatív az első vagy ilyesmi.

Ha félreértettelek akkor bocs.

2012. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Azért 45 évesen már lehet, h én sem szívesen vállalnék kisbabát. Főleg, ha már van egy szép 4 éves kislány.


Te hány éves vagy? Ha sokkal fiatalabb, mint a párod, akkor fogadd el a döntését, mert amikor összejöttetek, nyilván tudtad, h idősebb a pasi, mint te és esetleg mások az elképzelései a gyerekvállalásról.


Ha meg nagyjából egyidősek vagytok, akkor meg meg kell beszélnetek és valami kompromisszumra jutnotok, h ne legyen az, h az egyik lemond a vágyairól.

2012. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki mást érez öregnek. A lényeg, hogy ő annak érzi magát.

Ráadásul kezdettől így terveztétek, nem csapot be, nem hitegetett.

2012. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy ez a "kérdőjel legyen a címben" dolog nagy hülyeség. Az embereket rászoktatja arra, h értelmetlen mondatokat írjanak.
2012. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg a 41 és a 45 év között nincs akkora különbség, hogy arra lehessen fogni, hogy már öreg.

Mármint akkor 41 évesen nem érezte öregnek magát egy gyerekhez?

Próbáld meg meggyőzni, a kislányotoknak is jó lenne ha lenne testvére.

2012. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

3-mas! Tényleg félreértettél. Nem a tulajdonságokra gondoltam, hanem azokra a dolgokra, amiket egy szülő társít a gyerekszámmal. Például, hogy legyen egy gyerek, mert annak mindent meg lehet adni; vagy legyen hat, mert milyen idilli ünnepeken körülülni az asztalt.

Érzelmekre alapozni egy gyerekvállalást: a legnagyobb őrültség a világon. Akinek csak azért kell két gyerek, mert "az milyen jó"....

2012. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi 8 as akkor MIÉRT kell több gyereket vállalni mint 1 ? Vagy mi az ésszerű szerinted? Az 1-et ésszel meg lehet indokolni, de kettőt nem? csak szeretném megérteni a gondolatmenetedet, mert számomra pl. már az első gyerekem vállalása is érzelmi kérdés volt, nem is értem miképp lehet ÉSSZEL dönteni erről a dologról (nem vágyom rá, de azért csak legyen egy gyerek hogy tudjam kire hagyni a vagyont? vagy hogy?)

Bocsánat az offért.

Kedves kérdező gondolom akkor te legalább 5 évvel fiatalabb vagy a férjednél. Nagyon sajnálom a helyzetedet mert ha ennyire győzködni kell a férjedet illetve teljesen ellenáll a témának akkor nem erőszakolhatod rá, abból jó nem sül ki :((

2012. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hirtelen megérezte a "korát", ez így hülyén hangzik. De látja, hogy a lánya még csak 4 éves, de ő már 45, 9 éves lesz amikor ő már 50. 50 évesen fog majd ott tartani a következő gyerekkel, mint most a kislányával.

Anyukám 50 éves, az unoka (az én fiam) 2 éves. A mostohaapám már nem akart anyutól annó gyereket, ami azt jelenti, hogy 38 éves lett volna akkor anyum, és apu 52. És milyen igaza volt, most 62 évesen már elég rendesen visszavett a tempóból, pedig fiatalos.

2012. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!