Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A külföldön dolgozó férjem...

A külföldön dolgozó férjem egyre inkább szeretne kisbabát. Viszont én tartok attól, hogy hogyan élném meg a terhességet nélküle. Valaki jár vagy járt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Szívesen fogadnék tapasztalatokat! Segítségem, támaszom lenne a családtagjaim személyében. De a szülés valódi időpontja kiszámíthatatlan, ezért is félek, hogy viselném, ha épp nem lehetne itthon akkor.
2012. júl. 28. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Gyereket távkapcsolatba nem szülnék soha.

Eleve a gyerekvárás, babanevelés családi program, nem csak az anya dolga, ezt meg telefonon, interneten nem lehet megvalósitani.

De ettöl függetlenül is egy távkapcsolat mindig labilis dolog, az esetek jó részében nem tartós. Ilyen helyzetbe egy gyereket belekeverni felelötlenség.


Elöször vagy jöjjön haza a férjed, vagy te is költözz hozzá, de igy ne vállalj gyereket.

2012. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem akkor ment ki külföldre dolgozni, amikor félidős voltam. Nem mondom, hogy könnyű volt, de hozzá lehet szokni. A kislányunk már 3,5 éves, és elmondhatom, hogy megtanultunk "teljes" életet élni apa nélkül. Én már megszoktam a helyzetet, a kislányunk pedig ebbe a helyzetbe született, így neki ez a természetes. Minden nap 1x-2x beszélünk apával skype-on, úgyhogy nem marad ki semmiből.

Most várjuk a második babát, így mondjuk már kicsit bonyolultabb a dolog, de azért megoldom a gondokat.

(még jó, hogy nem vagyok az a "terhes vagyok, ezért elhagyom magam típus)

2012. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
kedves első: gondolom nem buliból választotta a külföldi munkát, sajnos a mai világban lassan kettő fizetésből sem tudsz megélni ha vannak hiteleid, te meg mondjuk elmész szülni, nem igazán leszel túlfizetve. Az én párom kamionozott, muszáj volt frank hitelek voltak és még így is kevés volt a pénz. Aztán sok év után összejött egy munka, még mindig sofőr csak minden nap itthon van, kb 3 hónapos volt a pici mikor váltott. Addig borzasztó volt. De van ismerősöm aki 3.-at is szeretne csak hétvégén van itthon a párja, megszokta és a gyerek is megszokja idővel megérti, muszáj.
2012. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám így, hogy őszinte legyek, de ez a ti döntésetek. Amint látom mások igen. Nem a segítség miatt, mert jó esetben a terhesség alatt még nincs olyan sok szükség segítségre, legfeljebb a vége felé. De az első pár hónapban a babával már más a helyzet...

Miért nem költözöl te ki hozzá? Erre tényleg kíváncsi lennék, mert még egy friss kapcsolatnál oké, hogy nem hagytok ott csapot-papot, de ha házasok vagytok... Nem értem....

2012. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: sehol nem irtam, hogy a kérdezö férje szórakozásból költözött ki, de éppen az általad is emlitett helyzetekben végképp nem célszerü gyereket vállalni, amig nincs rendezve a helyzet.

De a véleményem ettöl függetlenül is az, hogy gyereket úgy vállalni, hogy eleve apa nélkül nö fel, nem jó ötlet. A gyereknek nem igazán jó, ha nincs apja, mert a telefonon, interneten keresztül azért nem lehet olyan kapcsolat, mint ténylegesen.


Persze, ha - mint az egyik válaszolónál - már terhes a feleség, az kicsit más. AKkor szükségmegoldásként még elmegy, de direkt igy tervezni szerintem nem optimális.

2012. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De a kérdező nem részletezte , hogy miért kell külföldön dolgoznia, ez a legfontosabb, ha nincsenek rászorulva egyértelmű hogy együtt legyen a család, de a mai világba ha valakinek pl frank hitele van még mindig szerinted mikorra rendeződik a helyzete? Hány évet kell várni, kb én is 50 évesen 45 évesen kifizettem volna a hiteleim, na akkor már nyugodtabban vállaltam volna. Az a kérdés hogy miért kell kint dolgoznia. Amúgy amikor párom 3 hétre elment mikor 3-4 hónaposak voltunk, inkább azt mondtam nem kell semmi csak legyen itthon, de nem tudtunk megszabadulni a frank hitelektől. Hiába támasz a család, ha az apja lemarad ezekről a csodálatos dolgokról, te meg vele akarod a legjobban megosztani.
2012. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, szerintem sem optimális így gyereket vállalni. Azt viszont nem tudjuk sajnos előre kiszámítani, hogy ebbe az országba mikor jöhet majd haza úgy, hogy anyagi stabilitást jelenthetünk ki. 2009-ben hazajött, egy évre megpróbálta itthon, de kevésnek bizonyult építkezés mellett az itteni fizetése. 32. éves, nagyon szeretne kisbabát, vállal értünk mindent, csak lenne már... Nem tehetem meg vele, hogy nem adom meg Neki a vágyát, amikor Ő megtesz mindent. Az sem lenne jobb, ha munkanélküliként a szoknyámon ülne, és néznénk egymást, a számlák meg csak gyűlnének...
2012. júl. 28. 22:26
 8/14 A kérdező kommentje:
Arra válaszolva, hogy én miért nem követem, csak azt tudnám mondani, mert sajnos földhözragadt vagyok. Ráadásul skandináv országban dolgozik, azon a nyelvterületen pedig az én alap német nyelvtudásommal nem sokra mennék. Igaz, minden csak akarat kérdése...
2012. júl. 28. 22:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért más az, ha valaki már állapotos és úgy jön egy olyan helyzet, ami miatt ki kell mennie apának, meg más,hogy direktbe így tervezik!

Mindenki maga ismeri a korlátait, lehetőségeit. Én nem vállalnám. Én úgy gondolom,hogy a gyerekvállalás két ember döntése, feladata. Nem szerettem volna, csak magamnak szülni!

De aki úgy érzi,hogy benne van ehhez elég erő, az vállalja be!

2012. júl. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha semmi akadálya nincs, hogy utána menj, csak az, hogy te nem szeretnél nyelvet tanulni, akkor azért el kéne gondolkodnod, hogy mi a fontos számodra az életben. Még itthon beiratkozhatnál egy nyelvtanfolyamra, alapfokon fél év alatt meg tudod tanulni annyira, hogy már a hétköznapi életben elboldogulj vele. Aztán egy meglévő alappal már nem nehéz továbbfejlődni sem. Tudom, hogy nem az én feladatom, hanem kb anyádé lenne, hogy erről beszéljen veled, de gondolkodj már, hogy most emiatt nem lehettek érdemben együtt (mert a távkapcsolat azért nem olyan kapcsolat), emiatt nem vállalhattok most gyereket, és nagyon sok közül élménytől is elestek így. Gyakorlatilag a közös élettől is, teljesen. Mégis mennyit akarsz elmúlasztani még, szenvedni a lustaságodtól?
2012. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!