Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom azt szeretné, ha ő és...

Anyósom azt szeretné, ha ő és apósom is bent lehetnének a szülésemnél. Hogyan értessem meg vele, hogy ezt nem fogom hagyni?!

Figyelt kérdés

Engem átlépve közölte mindezt a férjemmel, majd amikor ő nemet mondott, egyenesen a szülésznőmhöz mentek ezzel a kéréssel (régi osztálytársak...), aki csak annyit mondott, hogy "van rá lehetőség", a másik felét, miszerint "szükséges hozzá a szülő nő beleegyezése, valamint a kórház jóváhagyása" már meg sem hallotta.

Mindenkinek elmesélte, hogy ott lesz a szülésemnél, Ő VÁGJA EL A KÖLDÖKZSINÓRT, be is vásároltak erre az alkalomra kórházi felszerelésből...

Tegnap felhívtam, hogy kulturáltan megbeszéljük a dolgokat, megmondtam, hogy egyedül a páromat akarom azokban a percekben/órákban magam mellett tudni, mire kioktatott, hogy nekem nincs jogom őt kitiltani onnan, mi több, neki joga van ott lenni, stb. Úgy összevesztünk, hogy a végén rácsaptam a telefont.

Azóta a férjemet hívogatja. Ja, nem ám azért, hogy az ő engedélyét kérje, vagy valami, hanem, hogy mit főzzön a szülésre. Pacalpörkölt jó lesz-e? Süssön-e valamit? Kis pogácsa, sajtos kifli?

Eszem megáll, de komolyan. Nem is értem, hogy gondolja! Ott pacalozgatnak meg túrósbuktáznak, míg én premierplánban nyomom kifelé a babát?!

Az ötlete mellesleg onnan jött, hogy az egyik munkatársnője bent volt a lánya szülésénél, mert a csaj férje külföldön volt.


Jó, hogy nem akarja már a dédit is elhozni, basszus.

Mint a gyerekek a dedóban. Én mondom hogy nem, ő pedig DE-DE-DE-DE-DE-DE-DE. Oltári balhé lesz ebből.


Ráadásul úgy volt, hogy ők vigyáznak a nagyobbik lányomra (3 éves), amíg a párom velem van a szülőszobán.


(Egyértelmű, hogy nem fogom beengedni oda, de most őszintén: éltetek már ti ekkora hülyeséget, mint ez?!)


2012. szept. 14. 10:57
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlete mellesleg onnan jött, hogy az egyik munkatársnője bent volt a lánya szülésénél,

De te a menye vagy, nem a lánya. Tökre nincs joga ott lenni, ha te nem akarod.

Úristen, ez tényleg durva!

De még, hogy ő, de apósod is??? Jézusom!

Nem irigyellek. Ha már most ilyen, milyen lesz később?

Sok türelmet és kitartást kívánok anyósodhoz!:)

2012. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem opció. Azt mondom, hogy NEM. Pont. Ennyi. Nem kell megértetni semmit. Elé állsz és azt mondod: Az én szülésem, az én gyerekem, én döntök, ki jöhet be és ki nem. És TI NEM. Ennyi.


Milyen anya leszel, ha még erre sem vagy képes? Gondolkodj el rajta!

2012. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
98%

Te jó ég! Nagy az Isten állatkertje! Az még OK, hogy anyós, de hogy após is! Na nem! Pláne nem pacallal és buktával! Hogy is gondolhatja? Szerintem se engedj ebben a dologban semmiképp, még akkor sem, ha kirobban a családi háború. Bár úgy olvasom ki a szavaidból, hogy eléggé elhatároztad magad. Kitartás hozzá! A szülés nem tartozik rájuk.

Basszus, hogy mennyire önzőek birnak lenni emberek. Teljesen elképedtem a sztorin! Majd ird meg kérlek, hogy mi lett a vége, hogyan sikerült leszerelni őket! Nagyon nagyon drukkolok!!!!

2012. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Bakker... ez nagyon kemény. Szerintem ezek után megértetni nem nagyon tudod vele, legfeljebb kijelentheted, hogy nem. Én ilyen helyzetben biztosan más kórházat ill. más szülésznőt választanék, ha lenne rá lehetőség, hogy még véletlenül se jelenjenek meg a szülőszobán. Ez biztosan haraghoz vezetne, de ha valaki ennyire erőszakos és öntörvényű, akkor egyébként sem akarnék vele sűrűn találkozni.

Egyébként eddig jó volt a viszony köztetek, vagy már "érlelődött" az összecsapás?

2012. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az sem okés, hogy anyós. Senki, akit a kismama nem akar. Lehet az akárki és képzelheti magát akárminek. Ez az a pont, ahol eldől, ki parancsol egy családban. Márpedig a ti családotok három emberből állt, eddig , most jön a negyedik. Apuka-anyuka - pici lány, és most jöna baba. A többiek fogják be a szájukat. Nekem ez a véleményem, lehet kiakadni rajta, de ha most nem szabod meg a határokat, (amiket már jóóóóval ezelőtt meg kellett volna), akkor nagyon súlyos következményei lesznek ennek! De akkor már nem foglak sajnálni. Ezt most realizáltad, hogy mekkora probléma. Rajtad áll, mit kezdesz vele!
2012. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá, izgul. Majd koppan egyet, amikor nem engedik be a szülésznők, mivel te azt kérd. Ezen ne idegesítsd magad, úgyis te döntesz. A saját anyámat sem engedném be oda, nemhogy anyóst-apóst. Hihetetlen...

Persze biztos van, akinek ez jó, és beleegyezik, de nincs annál rosszabb ötlet, mint hogy egy szülő nőre valaki ráerőszakoljon olyasmit, amit nem akar (és nem indokolt).

Sokan még a nagyszülőket sem engedik 6 hétig a baba közelébe, örüljön, hogy vele lehet. Menjen be, várjon kint, lesz még elég ideje babázni.

A nagylánynál is voltak ilyen kívánságai?

2012. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

Kedves első! íköszi az együttérzést!


Kedves második! Neked is köszi a.... mit is? Most komolyan azt hiszed, hogy a fentiekhez még arra van szükségem, hogy egy nevenincs ismeretlen a képembe vágja, hogy sz*r vagyok, mert még ennyit sem tudok megtenni? Gondolod, hogy viccből szórakozom itt? Mint említettem, megtettem, megmondtam egyszer-kétszer-ötször-tízszer, hogy NEM, de ők engem kikerülve mókáznak tovább. Lepaktáltak a szülésznővel, lepaktáltak az orvosommal, elintézettnek tekintik. Ez kb. olyan, hogy most megkérlek szépen, állj oda a fal elé, és mondogasd neki, hogy ő egy csillár.

2012. szept. 14. 11:09
 8/60 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Ez nem olyan. Hogy nevezed magad anyának és felnőtt nőnek, ha távolabbi családtagok intézkedhetnek a fejed felett? Én vagyok a szemét? Kit néznek semminek? Engem? Nem, engem nem mernek, mert én ki tudok állni azért, amit gondolok, amiben hiszek. A TE segged nézi majd apósod buktát zabálva. Akkor mégis ki gondolkodik jól? Nem azért mondtam ezt neked, mert szórakozom rajta. Azért mondtam, mert úgy gondolom, hogy azzal,h ogy szidom neked após-anyóst, nem lezs a problémád megoldva. Akkor lesz megoldva, ha végre szembenézel magaddal és kimondod, hogy nem, eddig nem tettem meg mindent, hogy TISZTELJENEK. Mert amit most csinálnak veled, azt vásári malacokkal szokták. Ha pedig hagyod és úgy gondolod, hogy így jártál, és nem tehetsz semmit, akkor tudod? Úgy kell neked! Nekem nemhogy a szülésemre nem jöhetnek be, de még a 6 hetet is meg kell várják, mire kezükbe foghatják, mert úgy gondolom,a gyermekemnek az a legjobb, ha nem találkozik idegenekkel, amíg meg nem erősödik. Ez az én véleményem és ELVÁROM mindenki mástól, hogy alkalmazkodjon hozzá. Ha Te erre nem vag yképes, ne velem veszekedj. Te állj a tükör elé és kérdezd meg magadtól, mennyire is vagy te FELNŐTT tulajdonképpen?
2012. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
92%
Ezek az anyósok viccesek :):):)Náluk volt róla szó ha a:férjem,barátnőm,anyukám nem ér rá akkor talán anyósom bejöhetne,mert nem akartam egyedül jönni(szerencsére a férjem itthon volt).Amúgy após mit szól ehhez hisz akkoriba ez még nem volt divat,hogy bár ki bemenjen hát a ő letudja beszélni anyós pajtást:) ez hogy mit főzőn a szülésre nagyon kemény érdekes lenne ha őt lakmározna....mondjuk én nem szólnék neki,hogy szülök csak ha már meg van a baba,addig meg had őrüljön....
2012. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Elnézést az előbbi kommentem hangneméért, "picit" ideges vagyok. Nem szeretem, amikor azzal jönnek, hogy "milyen anya leszel így?", mindezt egyetlen szituációból leszűrve, amivel jelenleg éppen nem tudok mihez kezdeni. Egy ismeretlen nem tudhatja, mennyit csatároztunk már, hányszor jelöltük újra a területünket, hányszor nyilvánítottam ki, hogy az ÉN családomban ÉN vagyok a főnök.


Nem, ez anyós és köztem elég régikeletű. A nagylányom születésénél teljesen be volt gőzölve, hogy Zsófia Zsuzsanna lesz a gyerek neve, a tudtunk nélkül híresztelte mindenkinek. Amikor jöttek a rokonok látogatni, rendre Zsófizták a babát, mi meg meglepetten javítottuk a férjemmel, hogy nem, a lányka neve Emma. A rokonok meg néztek nagyokat, hogy hát anyuka nem ezt mondta.

3 hetes volt a lányom, mikor szó szerint levette a mellemről, hogy nem kell már neki több tejcsi, főzött neki finom répát.

6 hónaposan kapott tőle egy biciklit... aztán megsértődött, mert nem ültettük rá.

Az első szülinapjára egy üveg kólát és egy 200 darabos puzzle-t kapott.

És még sorolhatnám.


Most, amikor megtudta, hogy nem az ő nevét kapja a második lányunk (Róza), hanem Eliza lesz, 3 hónapig nem állt velünk szóba. (És persze híresztelte, hogy Róza lesz, de a rokonok is rutinosak, felhívtak és rákérdeztek, hogy tényleg?)

2012. szept. 14. 11:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!