Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekkel nyugodt családi...

Gyerekkel nyugodt családi élet, létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Én egy mindenhonnan elkésős, mindenhová rohanós, mindig valamit csináló, egy helyben soha nem ülő családban nőttem fel, úgy látom, ezt örökítem tovább akarva, akaratlanul, mi nem sétáltatjuk a gyereket, hanem intézünk dolgokat és A pontból Bpontba rohanunk, egy szimpla családi bevásárlás is agybaj. Akié nem ilyen, mit csináltok másképp, szimplán szervezés kérdése vagy ez beállítottság és törődjek bele?

2012. szept. 15. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Változtatni kell az életvitelen, ennyi az egész. Nekem van egy kiskutyám és egy 8 hetes babám, no meg egy párom aki szinte egész nap dolgozik. Na már most a kutyát le kell vinni sétálni, be is kell vásárolni, házi munka is nem árt ha kész van stb... most belöttem 4 órákra a kaja időt a kicsinek tehát a napom igy néz ki: 00:00, 04:00, 08:00, 12:00 kaja a kicsinek, a 12órási után leviszem a kutyával együtt "sétálni" ezzel már megvan a napi séta és levegőzés a kicsinek is, a kutya ezelött még reggel van lent de az apa megcsinálja, 12 órási kaja után 16:00, és 20:00 elött kicsivel fürdés a kicsinek, 20:00kor kaja utána ha elaludt addigra már ugyis itthon van apa megint le tudom vinni a kuytát. Igy a napi 6 kaja a kicsinek megvan napi 3 séta a kutyának is és a babának is meg van a legalább 1x-i levegőzés. :) én igy csinálom full egyedül, apa csal reggel meg este segit egy kicsit mert nagyon sok a munkája. ird meg kérlek hogy tetszett. :)
2012. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ohh és 12:00 órás után ugye kutya séta +baba séta :) és ha ugy jön ki hogy kell itthonra valami (ez kb 2 napont van igy) akkor haza dobom a kutyát és a kicsivel lemegyek a boltba bevásárolni, amit végig alszik mert ugye mozog a feneke alatt valami :)
2012. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt a családom és én mindet elkövettem hogy ne ilyen legyek.Én attól hülyét kaptam amikor családi ebéd volt 1kor a nővérem meg 2 ért oda,mert a gyerekek,pedik mindenki hozzá igazodott...na akkor határoztam el ha nekem lesz akkor ezt biztos hogy más kép fogom csinálni,így is lett.

Én úgy oldom meg hogy előtte való este mikor tudom hogy másnap reggel útnak indulunk mindent kikészítek mikor már elaludtak pl:magamnak a ruhát,nekik a ruhát pelenkázó táskába mindent összekészítek kaját innivalót+badit,takarót,játékot...stb.Még a reggelit is kigondolom.Ha tudom hogy bankba is kell menni akkor a papírokat is.A boltba a bevásárló listát megírom.Ha kocsival megyünk akkor már este beteszem a babakocsit az autóba.Ha nagyon sok dolgom van akkor elgondolom a fejemben milyen útvonalon mennyünk mi mihez van közel.Ha valaki út közben felhív nem jössz át? cím szóval azt mondom hogy NEM mert most egy csomó elintézni valóm van és megbeszélek vele egy másik időpontot.És így rátudok készülni.Én előtte való nap elgondolom mit szeretnék megcsinálni mikor szeretnék játszótérre menni,és ha játszótérre megyek akkor oda is megyünk van még nap a héten és ellehet máskor is intézni.Gyerekkor csak egyszer van és nem bepótólható.Meg kell tanulni nemet mondani,mert a sok kapkodás ebből fakad és te sem tudsz 100% lenni és a gyerek sem érzi jól magát.

Hazudnék ha azt írnám én még sose késtem el ,de max 10percet nem 1 órát.

2012. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is annak a híve vagyok, hogy előre eltervezem hogy másnap mit hogy fogok csinálni, mit főzök, milyen házimunkát végzek el.

A nagyot reggel 8-ra visszük a kétévessel oviba. Itt kell egy kicsit módosítanom, nem elég a 7-kor kelés, mert csak kapkodás van. Holnaptól én kelek 6:40-kor, kávé, kakaó készítés, felöltözés és őket 7-kor keltem úgy hogy már előkészítem a ruhákat.

Ha nincs itthon friss pékárú reggelinek akkor vagy bundáskenyér vagy ovi után egyből pékség. Kb 9-kor reggelizünk, utána elpakolok, mosást indítok. Ha sok felé kell menni délelőtt, akkor oviba már babakocsival megyünk és pékségben útközben ehetőt veszek (pogácsa) és intézzük a dolgokat. Ez csak akkor van ha nem kell főzni. Ha főzök akkor ovi után haza, kaját odateszem addig a lányom játszik kint vagy bent (rálátok kint is) mosok, teregetek. Ha van kedve segít, ha jól elvan nem zaklatom.

Ebéd után alvás neki. Ekkor netezek, vasalok, felmosok, hajat festek, mikor mit.

3 körül ébredés, negyed 4-kor indulás az oviba. Utána játszótér vagy egyből haza, uzsonna, játék az udvaron kb. 7-ig.

7 körül fürdés, amíg lubickolnak ágyazok. Utána vacsi, egy kis közös játék még és alvás.

2012. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!