Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Zille névről?

Mi a véleményetek a Zille névről?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kislányát így fogják hívni. Igazából el sem tudom dönteni hogy tetszik-e? Mert mint szónak tetszik a csengése, de még életemben nem hallottam erről a névről. Nem tudom hogy a kislányhoz fog-e illeni a neve?
2012. szept. 16. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik.
2012. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
már ezer éve kiválasztottam ezt a nevet! a páromnak sajnos nem tetszik... sztem nagyon szép! :) épp a napokban ajánlottam itt valakinek, ha már nekünk nem lesz Zillénk... :S egyébként egy nagyon régi magyar név. neten találtam én is, sajnos a jelentése nem ismert.
2012. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Maga a név tetszik, mégsem adnám, nem tudom megmagyarázni miért...
2012. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az ismerősödet, hogy neki/k hogy tetszik a név?!


Nyilván azért adja a gyermekének mindenki azt a nevet, amit választott, mert tetszik neki.

Hál' istennek senki sem egyforma.


Van, aki ha tehetné az összes fiát Attilának nevezné el, de még sem "lehet", mert az emberek hül*ének néznék.

Van, aki Szamócának nevezi el a lányát. Ebbe se szólhat bele senki. Igaz, vicces lesz a Szamóca nevű banki ügyintézővel trécselnem egy tavaszi esős reggelen a befektetésemről.


Szóval érted ... valószínűleg nekem a te gyermeked neve nem tetszene, de mégsem "kritizálom", mert nincs jogom hozzá.


A névválasztás egy olyan dolog, mint a gyermekvállalás. Mindenki maga dönti el, hogy lesz-e vagy nem. Másnak nincs joga beleszólni.

2012. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szép név, magyar ha jól tudom. Korábban sose hallottam de mostanában (elmúlt fél évben) hallottam egy két helyen és itt is olvastam.
2012. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik...
2012. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egerszegi Krisztina kislányát hívják Zillének, akkor került be a köztudatba ez a név. Az akkoriban született Zillék legalább 6-7 évesek lehetnek már. Nekem annyi "emlékem" van róla, hogy akkoriban láttam két anyukát majdnem ölre menni a játszótéren azon, hogy melyikőjük találta ki először ezt a nevet.
2012. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
lassan tucat név a Zselykék, Zorák, Zalánok, Zoránok és Dusánok melett
2012. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*mellett
2012. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik. Én is akkor hallottam először, amikor E. Krisztina ezt a nevet adta a kislányának.
2012. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!