Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Van olyan esély...

Mit tegyek? Van olyan esély hogy nem engedélyezik? Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Sokan feltették már itt ezt a kérdést biztosan. De nekem mit tudnátok tanácsolni. 18 éves vagyok és 5 hetes terhes vagyok párnapja tudtam meg. Párom azt mondta mindenképp el kell vetetnem a babát mert ő nem akarja, egyáltalán. Semmink nincsen nem akar így, én se szeretem volna még teherbe esni de megtörtént. Jövőhét csütörtökön megyek vissza ultrahangra onnantól kezdve kezdhetem el intézni az abortuszt. De nem bírom megtenni annyira sajnálom tudom még nagyon kicsi de nincs szívem sajnálom éjjel nappal sírok. De a párom csak veszekedik meg leordít hogy még fiatalok vagyunk ezt megértem teljesen igaza van. De nem a kicsi kérte ezt az élet. És nem érti meg csak fújja a magáét. Az abortuszt minden estebe elvégzik ha kérik ugy párom végig velem lesz hogy biztos legyen abba hogy elintéztem. nem szokott olyan eset lenni hogy nem engedélyezik az abortuszt? .
2012. szept. 16. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
de mégis miből akarod felnevelni?mert nemcsak megszülni kell,hanem fel is kell nevelni
2012. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
csak akkor ha beöltötted a 12. hetet. amúgy nem tudok róla. de ha te szeretnéd ezt a babát, akkor sztem tartsd meg... véleményem szerint egy abortusz olyan lelki sérüléseket okozhat,ami megbosszulja önmagát. fel tudjátok nevelni? szülők segítenének? van aki támogasson? tudod egy férfi sokszor 30 évesen is elvetetné a "csaja" gyerekét... ha a feltételek megvannak, nem halna éhen,van egy kis pénz gyógyszerre....stb,és tényleg szeretnéd,akkor sztem tartsd meg. (de ez csak az én véleményem) mert mi van ha valami probléma merül fel az abortusz során és soha többet nem lehet babád??? nagyon sajnálom a helyzeted és hogy ilyen döntés előtt állsz! kívánom,hogy a számodra megfelelő döntést hozd!
2012. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van, de ne támadjátok szerencsétlent.

Kérdező! Abban igaza van a párodnak, hogy nem tudjátok önerőből felnevelni a picit. Szülőkre nem számíthattok?

12. hétig végzik el az abortuszt ha te kéred, ill 18 hetes korig, ha orvosilag indokolt. A párod bemehet a kórházba veled, de a tényleges beavatkozásnál nem lehet bent. Én nem tudok róla, hogy valakinek nem engedélyezték volna az abortuszt.

2012. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gottacska ***** válasza:
62%
sajnos nincs olyan eset :( Szerintem ha végig járod az utat és elvetetitek örök életedben lelkifurdalásod lesz:( Én ha el is vetetném iztosan megszakítanám a párommal a kapcsolatot mert mindig emlékeztetni fog rá! És el se tudom képzelni hogy utána még szeretkezzek vele ! De ezt csak te tudhatod úgyis belátásod szerint fogsz dönteni ! Sok sok erőt kívánok az elkövetkezendő időszakhoz!
2012. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
18 éves vagyok sajnos volt abortuszom szerencsére nem lett semmi bajom de lelkileg nagyon tönkre mentem. Most hallottam hogy egy nőnek abortusz miatt nem lehet gyereke. Van egy 8 hónapos fiam. Terveztük. Boldogan neveljük szeretjük. Csodás az életünk. Ha megtartani nem szeretnéd akkor mindenképp add örökbe. Hidd el ez egy nagyon jó tanács.
2012. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

1. Azt, hogy megtartod-e a gyereket, te döntöd el, a párod legfeljebb megmondhatja a véleményét.

2. Az abortusznál csak a orvosi személyzet lehet benn, más nem. (mellékesen ha ennyire bizalmatlan a párod, akkor semmi értleme együtt lennetek)

3. Ha nem tudjátok eltartani, akkor gondold át anygaon alaposan, hogy megtartod-e, mert elöfordulhat, hogy ebben az esetben a párod elhagy.

4. Az abortuszt csak akkor nem engedélyezik, ha túl vagy a megengedett idön.

2012. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem vagyok a kérdés szakértője, de szerintem szinte biztos, hogy engedélyeznék az abortuszt, a párod viszont nem kényszeríthet rá.

Szerintem 18 évesen nem vagy érett a gyerekvállalásra, és ahogy írtad az anyagi helyzeted sem jó. Ez az abortusz mellett szól.

Ettől függetlenül jól gondold meg, hogy döntesz, ne kapkodd el. Egy ilyen döntés egész életre szól, testileg és lelkileg is nagyon meg fog viselni.

Ha úgy döntesz, hogy megtartod, szerintem az apára nem számíthatsz. Beszélj a szüleiddel. Azt tudnod kell, hogy egy gyerek neveléséhez elég sok pénz kell, szeretből sajnos nem lakik jól. A másik dolog, hogy most úgy érzed szeretnéd, de el sem tudod képzelni mivel jár. Nekem van egy 5 hetesem. Imádom, fel voltam rá készülve, de minden képzeletet felülmúl, hogy mennyire fárasztó, mennyireeljes embert kíván és ez mostmár örökre így lesz.


Én személy szerint nem foglak abortuszra bíztatni, mert nekem 6 évig kellett küzdeni, hogy terhes legyek. (de ettől függetlenül nem vagyok abortuszellenes élharcos)

Te sem tudhatod mit hoz a jövő. Van több olyan ismerősöm, aki tini korában átesett ezen és meg se kottyant nekik, van, akit megviselt, van aki megbánta és van egy, aki 30 fölött lombikra kényszerült (bár ez nem az abortusz miatt volt)


Fel a fejjel és dönts helyesen.

2012. szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

párodnak igaza van, mert őt is apává teszed, örök kapocs lesz, gyerektartás stb. Viszont ha én nagyon akarnám, megtartanám, ha ennyire megvisel, borzasztó lesz később. A gyerek rettentő sok pénz, ahogy nő, egyre drágább, ha nincs szülői segítség, akkor sajnos szeretetből nem nő fel, kellenek az anyagiak.

Az abortuszt biztos engedélyezik, azt hiszem, 30ezer Ft, de döntened neked kell.

2012. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

12. hétig nincs olyan, hogy nem engedik.

Kéred, megkapod.


Viszont:

Ha fel tudnád nevelni a babát (pl. szülői segítséggel), akkor tartsd meg.

Ha elveteted, akkor örökre bánni fogod, a párodat fogod hibáztatni, tönkre fog menni a kapcsolatotok.

Viszont ha nem veteted el, jó eséllyel elhagy.


Egyébként sem bírom az ilyen embereket...megcsinálni megtudta, de vállalni azt már nem?

Védekeztetek?

2012. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!