Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehéz lenne baba-mama klubbot...

Nehéz lenne baba-mama klubbot létrehozni? Van valakinek esetleg tapasztalata? Ötlete?

Figyelt kérdés
Egy 2700 lelkes faluban lakom, kislányom hamarosan 1 éves lesz. Rengeteg hasonló korú baba él itt, de semmi szervezett lehetőség nincs a találkozásra. Ezért eszembe jutott, hogy lehetne baba-mama klubbot létrehozni. Esetleg kérni az önkormányzat segítségét, vagy közhasznú alapítványt létrehozni. Hol kezdjem el? Mennyi időmet venné igénybe? Kérlek ha van tapasztalatod oszd meg velem!
2009. júl. 31. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahol az anyu lakik ott a babások csináltak ilyet!

De ott kb.10-15 gyerek van,pici falu!

Elkérték a polgármestertől a falu házat,gyűjtöttek össze játékokat, 1 héten 3* mennek ,pletyizni és játszani!

Szerintem tök jó ötlet!

2009. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bátor vagy. Én is gondoltam ilyenre, de aztán elment a kedvem az egésztől, mikor babafoglalkozásra kezdtem járni. Témák: ki mennyit fogyott, kinek a babája csinálja előbb, melyik gyerek mit nem eszik még, ki gyerekén mi van és még sorolhatnám.

Ez egy kis faluban még durvább lehet. De hajrá, szorítok, hogy sikerüljön!

2009. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy működik, hogy mindig másnál jövünk össze. Ha jó az idő, akkor a kertben, ha rossz, akkor bent a házban. Ha máshoz megyünk, szoktunk vinni nasikat (kölesgolyó, ropi, mazsola), esetleg innivalót. Ha nálam van a klub, max annyit készülök rá, hogy kitakarítok, kirakok enni, innivalót. Abszolút nem nagy kiadás, helyiség sem kell. Legyen sok műanyag pohár! :) Nem osztjuk be előre a menetrendet, hanem az összejövetel végén megbeszéljük, hol lesz a következő. Ha valamiért mégsem jó, vállalja más, és szólunk mindenkinek.


(Próbálkoztunk mi is helyiséget kérni önkormányzattól, egyháztól, de valami miatt mindig "megszűntek" a lehetőségek.)

2009. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
23:00-ás vagyok. Elöttem szóló hozzászólásáról az jutott eszembe, hogy régebben csináltuk azt is (pont ezeket az uncsi témákat kerülendő), hogy felírtunk cetlikre érdekes témákat, húztunk egyet, és aznap az volt a téma. Vagy, ha volt valakinek problémája pl. gyerekneveléssel, vagy urambocsá' autószereléssel kapcsolatban, és kérte, hogy beszéljünk róla, hát akkor az volt a téma.
2009. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokszor azért nehéz ez pl. nálunk is ,kis falu,mert hiába van igény,nincs helység.A babáknak pl télen főleg kell a meleg,fűtött szőnyeges helység,nálunk pl ez nem adott,hiába lenne nagy tér,az parkettás,hideg.Pénz meg sehol.Szerintem is az önkormányzatnál kezd,ha tudnátok egy helységet bérelni,meg felmérni,mennyien lennétek,tutira legyen értelme.
2009. aug. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mi városunkban "Háztűzőrző Nők" működnek:-)

[link]

2009. aug. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!