Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. heti genetikai ultrahangon...

18. heti genetikai ultrahangon fellazult szerkezetű plexus lett a diagnózis. Minden leletem remek, kombinált teszt, AFP, második baba, méretei is tökéletesek. Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Két hét múlva kell kontrollra mennem, kicsit megijedtem, bár az ultrahangos szerint előfordul és pár hét alatt rendbe jön. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 16. 16:25
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Továbbra is nagyon hálás lennék a válaszokért, addig is leírom, hogy mi volt a mai Géndiagnosztika intézet ulrahangos vizsgálatán, hátha később valakinek érdekes lesz a kérdés... Szóval ott is láttak hasonlót, bár közel sem olyan nagy mértékben, és a doki szerint egyáltalán nem kell vele foglalkozni. Ez egy ún. minor jel, amely sok egyéb apró jel mellett utalhat kromoszóma rendellenességre, de tekintve a tökéletes AFP-t, a hibátlan kombinált teszt eredményt (1:21000 Downra, 1:253 000 Edwards és 1:530 000 a harmadik) nem javasoltak még csak kontrollt sem. Hát ennyi, remélem még kapok azért válaszokat. Köszi előre is!
2010. dec. 17. 20:30
 2/21 anonim ***** válasza:

Látom, senki nem válaszol Neked! Sajnos érdemben én sem tudok hozzászólni a kérdésedhez, csak annyit tudok mondani, hogy az én babámnál is találtak hasonlót ezen az ultrahangon (cisztát az egyik agykamrájában). Ez ugyanúgy utalhat genetikai rendellenességre, mint amit Te írtál. Nekem is jó lett mellette minden értékem. Rengeteget idegeskedtem miatta, még az amniocentézis is szóba került, de végül nem vállaltam be. Azóta már rég megszületett a kicsim, és hál' Istennek makk egészséges. Kívánom, hogy Nálatok is így legyen - mellesleg biztos is vagyok benne, hogy így lesz/van! Szép babavárást Neked, és jó egészséget Neked is és a Babának is!

Ui.: majd azért írd meg, ha lesz újabb fejlemény, én kíváncsi vagyok, és szerintem biztos lesz olyan, akinek ez később hasznos lehet.

2010. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hálás vagyok a válaszodért, nagyon is érdekes és értékes számomra. A tegnapi vizsgálat után megnyugodtam kicsit, 30-án megyek ultrahangra, majd megírom, mi lett a vége. Köszönöm szépen és kellemes ünnepeket nektek!
2010. dec. 18. 09:55
 4/21 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek később még értékes lesz a sztori folytatása (sajnos nincs vége...).

Genetikai uh-n tehát nem volt semmi extra, minden tökéletes volt. Ma voltam kontrollon, most látszik már, hogy a fellazulás és kialakulóban lévő ciszta volt. Most már mindkét oldalon van egy-egy picike ciszta, amiről a doki azt mondta, hogy a terhességek 90%-ában előfordulnak, nincs miért aggódni, pláne a többi eredményem mellett. A baba nő, sokat mocorog. Sajna további kontroll vár rám a ciszták miatt és egy másik apróság miatt, amit reggel láttak: echodensebb belek. A doki szerint valami kisebb fertőzés lehet, vagy lázas voltam, vagy csak a rossz fekvés miatt látszik úgy (pont a 15 hónappal ezelőtti császár hege alatt kuksol). De kedden megyek megint a Géndiagnosztika központba újabb alapos UH-ra.

Majd azt is megírom, hátha valaki később hasonló gond miatt keres információt. De persze remélem, hogy mégsem lesz senkinek szüksége a tapasztalataimra. Ja, halálra rémültem az uh-n, mint egy mészárszéken, úgy kezeltek.

2010. dec. 30. 15:00
 5/21 anonim ***** válasza:
Megintcsak én, az egyedüli válaszoló. Sajnálom, hogy továbbra sem pozitívak a fejlemények, de mindezek ellenére is azt mondom, hogy fel a fejjel, fel fognak szívódni a ciszták. A fertőzés is el fog tűnni, ebben is biztos vagyok. Gondolok Rátok, és szorítok, hogy így legyen. Az ultrahangosokat pedig, akik "bunkón" viselkednek, próbáld meg elfelejteni. Sajnos én is találkoztam ilyennel - igaz, nem ultrahangossal, hanem orvossal, de nagyon nem ide passzol a történet, így inkább nem írom le -, de a lényeg, hogy gyorsan el kell őket felejteni. Ahogyan ő sem vett Téged emberszámba, úgy Te is hasonlóan gondolkodj róla, ez az egyetlen, amit tehetsz. Kitartás, és próbálj meg nem idegeskedni, mert azzal csak ártasz mindkettőtöknek! Én várom a további fejleményeket, és drukkolok nagyon!
2010. dec. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy, sokat jelentenek a szavaid. Majd megírom a keddi vizsgálat eredményét. Addig is szépséges új évet! Köszönöm, tényleg.
2011. jan. 1. 08:13
 7/21 A kérdező kommentje:

Jöjjék akkor a folytatás sztori következő, egyben UTOLSÓ epizódja. A ma reggeli vizsgálaton az Istenhegyi Géndiagnosztika központban Bátorfi doki már csak a nyomát látta a cisztának, a másiknak még azt sem, minden nagyon rendben, a kislány szépen alakul, nem is értette, miért ijedtem meg. Tehát minden rendben van. Nagyon hálás vagyok a dokinak, valami eszméletlen kedves, de nem a negédes formában, hanem földhözragadtan, egyszerűen, okosan. Elvettek két hetet életem talán utolsó terhességéből, és a fiam utolsó pár egykeként kiélvezendő hónapjából. De persze a lényeg, hogy minden rendben van.


Remélem, hogy valakinek még hasznos lehet az infó. Ill. persze remélem nem lesz rá szükség.


Kedves Egyetlen Kitartó Válaszolóm! Milyen fura ez, hogy nem ismerjük egymást, és amikor az UH-n láttuk, hogy nincs már semmi aggodalomra okot adó jel, eszembe jutottál, hogy majd jól megírom neked. Köszönöm szépen kedves soraidat és további szép napokat Neked.

2011. jan. 4. 10:55
 8/21 anonim ***** válasza:

Jaj, annyira örülök Nektek!!! Látod, mondtam én, hogy minden rendben lesz!!! Kicsit meg is hatódtam azon, amit írtál. Sajnálom, hogy végig kellett idegeskedned az ünnepeket, de próbáld meg ezt mostmár elfelejteni, és kiélvezni a hátralévő időt a babavárásból, és a lehető legtöbb időt együtt tölteni a kisfiaddal, amíg a kistesó a pocakodban van.:) Mostmár megírom, idő közben nálam is kiderült, hogy ismét babát várok, kb. hat hetes lehet a Picúrkám, mához egy hétre megyek majd orvoshoz.:)

Minden jót Neked, és nagyon köszönöm, hogy megírtad a fejleményeket, reméljük, senkinek nem lesz szüksége a tapasztalataidra.

2011. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nahát, szívből gratulálok! Sok sikert, kitartást és szép babvárást!
2011. jan. 4. 12:04
 10/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen.:) Bár bevallom, legalább annyira aggódok, mint örülök, mert az első terhességem egyáltalán nem volt zökkenőmentes, nagyon reménykedem, hogy ezúttal teljesen más lesz az egész.:)
2011. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!