Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jár a tgyás, gyed, gyes...

Mikor jár a tgyás, gyed, gyes munkaviszony nélkül?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy megszünt a munkaviszonyom 6hónapja. Előtte 2 évig bejelentett munkaviszonyom volt. Nem találtam azóta munkát. De most már 3 honapos terhes vagyok. Végül is milyen juttatás jár nekem? Gondolom a gyes biztos és a többi?


köszi


2012. szept. 19. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A többi nem jár(TGYÁS,GYED)élő munkaviszony nélkül.GYES-t és családi pótlékot fogsz kapni.Ám ha időközben valami csoda folytán el tudnál helyezkedni,akkor járna minden(TGYÁS,GYED,majd GYES),mivel az elmúlt 2 évet nézve rendelkezni fogsz a 365 nap bejelentett munkaidővel.Persze csak akkor,ha a szüléskor is be lennél jelentve.Ha próbaidőn lennél,bármikor kirúghatnak,sajnos terhesség alatt is.
2012. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyszeri anyasági segélyt is kérhetsz ha meglesz a megfelelőm pecséted. Ez olyan 65.000Ft.
2012. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy a szülést megelőző két évben kell meglennie a biztosított 365 napnak. Szerintem fogsz kapni valamennyi gyedet, hiszen ebben az évben is dolgoztál, ha jól számolom 3 hónapot, 2011-et pedig gondolom végigdolgoztad. Ha nem is a gyerek 3 éves koráig fog járni a Gyed, valameddig járni fog szerintem. De ez felől a TB-nél tudsz érdeklődni!
2012. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy tudom, hogy ha regisztrált munkanélküli vagy/és álláskeresési járadékot kapsz, akkor kaphatsz TGYÁS-t és GYED-et is. Szerintem hívd fel a munkaügyi központot, ott biztosan tudják, hogy valóban lehetséges-e ez.
2012. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző voltam: ha esetleg sikerült valamit hivatalosan megtudnod, megírod? Sajnos ez valószínűleg engem is érinteni fog! Előre is köszönöm!!
2012. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ma már csak 3 hónapig jár a munkanélküli. Így ha most bejelentkezel munkaügyibe akkor is terhesség 6 hónapában lejár.
2012. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok.Sajnos hiába van meg a 365 napja,ha a szülés időpontjában nincs élő munkaviszonya,vagy nincs álláskeresésin(munkanélkülin)nem fog kapni csak GYES-t.Azt tudja tenni-ha még nem vette igénybe,bár ezt kétlem-hogy a terhesség kb. 8. hónapjában bejelentkezik az álláskeresésire,amint megszül igénybe veszi a TGYÁS-t,annak lejártakor pár napra vissza jelentkezik,és megigényli a GYED-et.Kérdező:akkor most magad után fizeted a TB-t(a havi 6390 ft-ot)?Igénybe vetted már a 3 hónap munkanélkülit?
2012. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mind a 2 kérdésre igen a válasz!
2012. szept. 19. 18:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor marad az a verzió,hogy csak GYES-t kapsz,Ha őrült nagy szerencséd van és el tudsz helyezkedni,akkor jogosult leszel mindenre.
2012. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem megszünt a szerződésem mire megszületett a fiam, előtte egy héttel járt le a hat-szerződés. Így kaptam fél évig TGYÁS, másfél évig GYED, és most GYES.
2012. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!