Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes mellett dolgozom egy...

Gyes mellett dolgozom egy cégnél. Ha felmondanak nekem, és megyek a munkaügyi központba, tényleg megszűnik a gyes-em?!

Figyelt kérdés
Tartósan beteg a kisfiam, gyes mellett dolgozom. Marha jó, hogy július 1-től megszűnt a védettség, mostmár bárkit kirúghatnak, nem számít, hogy beteg a gyereked... de azt olvastam, hogy ha álláskeresési járadékot igénylek, megvonják a gyest, ami a beteg fiam után jár. Magyarul vagy ez, vagy az. Ezt undorítónak tartom, nem elég, hogy kirúgnak, állás után kajtathatok hónapokig, beteg a gyerek, de a gyes nem jár... vagy ha a gyes-t szeretném, hogy maradjon, akkor ne menjek álláskeresésire. Nagyon kedvesek. Gratulálok annak, aki elfogadta az új munkatörvény módosításokat.
2012. szept. 8. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, csak az egyiket kaphatod! Bár Nekem fura, hogy ebben az esetben is, amikor tartósan beteg a gyermeked.. ez biztos? Habár.. ebből a mocsok kormányból bármit kinézek..

Sajnos ezektől fel is fordulhatunk.. :(

2012. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van. Nem járhat két szociális juttatás egyszerre. Anyukám minimálbért sem keresi meg, de tőle is el akarják venni a rokkant nyugdíját ami 25 ezer, ha dolgozik. Tehát választhat. Vagy 25-ből vagy 50-ből él.
2012. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!