Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki volt már pszichológusnál?

Figyelt kérdés

Mostanság egyre többet gondolkozom azon, hogy fel kellene keresnem egy szakembert. Sok minden nyomja a lelkem, az idegem.


Nehezen bírom már a napokat és nem szeretném, ha a lányom és a családom látná ennek a kárát.

Mindig is erős személyiség voltam, de úgy gondolom, hogy sosem késő segítséget kérni.


Természetesen magánrendelésre szeretnék menni. Mégpedig azért, mert ott legalább "megdolgoznak" a pénzemért és tényleg hasznos tanácsokat tudnak adni amellett, hogy végig hallgat és rám koncentrál, nem pedig az aznapi vacsora jelöltjére. Sajnos sok ismerősöm panaszkodott már az állami "ellátásra".


Az lenne a kérdésem, hogy aki volt már pszichológusnál (esetleg a gyerek megszületése után és a gyerekvállalás miatt), annak segített?

Hogy élte meg lelkileg, hogy "idáig fajult"?

Rövidebb vagy hosszabb távon változott vele kapcsolatban valami?


Köszi a segítséget!


2012. szept. 21. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Mi a probléma?
2012. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez így elég összetett probléma és eléggé hosszú. Úgy vélem, hogy jó pár hónapig kéne járnom.


Egészen 3 éves koromtól kezdődik. Legalábbis ez a legelső emlékem a gyerekkoromból.

Annyit tudok mondani, hogy számomra is rossz nevelési elv, az édesapám részéről.

Én pedig ezt nem akarom követni, nem tudnám így nevelni a lányom. Ehhez pedig kell egy kívülálló segítsége is (a párom hihetetlen sokat segít, de sajnos kevés), aki eltudja benne fojtani a dolgokat vagy megtudom vele beszélni ezt. Igazából jó lenne kiönteni valaki olyannak a szívem, aki a problémák mélyére lát és szakszemmel.

2012. szept. 21. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam egy időben, de akkor még nem volt gyerekem. Nem magánrendelésre jártam, meg se bírtam volna fizetni, de amúgy sem szeretek fizetni azért, amit elvileg "ingyen" is megkapok.

Nekem jó tapasztalatom volt, a háziorvosomtól kérdeztem meg, hogy kit ajánl, ő mondta, hogy kihez menjek és valóban segített. Nagyjából két hónapig jártam hozzá, és sikeresen elindított egy folyamatot, aminek következtében az akkori helyzetemet meg tudtam oldani.

2012. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam rá már, de sajna azt nehezen tudjuk megoldani hogy bevásárolni eljussak, mert a férjem sokat dologzik. (falun lakunk, itt nincs semmi:()
2012. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nagyon sokat segíthet, viszont igazán jó pszichológust nehéz találni. Mindenképp érdeklődj, kit ajánlanak.

Most vagyok én is azon a szinten, hogy segítséget szeretnék kérni, de nincs a közelben ilyen szakember. Nem a gyermeknevelés miatt, egészen más dologról van szó (sajnos).

2012. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!