Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tapintatlanság volt, vagy...

Ez tapintatlanság volt, vagy én vagyok érzékeny?

Figyelt kérdés

2 éve szeretnénk babát, és elég sokat beszélek erről. Most új lakásba költözünk, és mondtam a páromnak,hogy a kisszobát ne is rendezzük már be dolgozónak, mert mikor jön a baba, úgyis gyerekszoba lesz. Ő meg azt mondta erre ilyen legyintősen, hogy ugyan, hol van az még :((

Rajtam kívül senki nem bízik abban, hogy babánk lesz? Anyám is mindig így rámlegyint, h szóba hozom.


2009. aug. 2. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő tapintatlan volt te meg érzékeny. Attól hogy berendeztek egy dolgozószobát még nem jelent semmit. Utána még át lehet alakítani babaszobává. Nem lehet hogy te túlságosan is szeretnéd a babát a párod meg még nem annyira? Le kéne ülni ezt megbeszélni hogy akkor mondja el ő hogy gondolta. De ne veszekedjetek, csak szépen nyugodtan. Vhogy jussatok közös nevezőre. Lehet hogy ő már azt unja hogy folyton csak beszélsz róla, és annál jobban nem akarja. Próbáld meg hogy pár napig nem emlegeted neki.
2009. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő is nagyon szeretne babát, mert ő is beszél róla, illetve mikor mondtam, hogy majd csak ősszel megyek medőségibe, mert addig sokat fogok stresszelni a költözésen, akkor mondta, hogy ne várjak addig, menjek minél hamarabb most mrá (ez májusban volt). Meg azért néha van olyan nap, hogy nem hozom szóba, csak elég nehéz, mert a gondolataim mindig körülötte járnak.
2009. aug. 2. 10:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyetértek az elsővel, hogy ő tapintatlan te meg érzékeny voltál :( Abban igaza van, hogy kár előre berendezkedni valamire, ami még nincs. Éljétek rendesen az életeteket a baba nélkül, és ha bepottyan, majd átrendezitek a helyzetet, lakást, de előre kár agyalni valamin, pláne, hogy nap mint nap arra fogsz emlékezni, hogy ez lenne a gyerekszoba, ha lenne gyerek :(
2009. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, a pasik máshogy vannak összerakva. Nem akart ő bántani szerintem, de te érzékenyen reagáltál, ami érthető is. Próbálj ne ennyire rákattanni a gyerektémára, mert az nem jó, hidd el, csak lazán!!!! 16 hónapos lombikbaba anyukája ;)
2009. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom te görcsösen várod a babát. Nem szabad, attól mégg nehezebb. És ha aszobát már most kikiáltod gyerekszobának és nem lesz baba, akkor meg folyton arra a fájdalomra fogsz gondolni, hogy miért nincs még. A párodnak igaza van de nem így kellett volna ezt közölnie.

Remélem sikerül a baba!

2009. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod nálunk mamám mondja hogy én már beletörődnék hogy nem lessz gyerekem....Na ilyenkor a falra tudnék mászni!Úgy feltud húzni ezzel a mondatával hogy leszoktam ordítani!Mikor mondom hogy igen is nagyon fáj nekem hogy nincs gyerekem és aztmondja:Ugyan már!!!!!!


Nem értik, nem is fogják, pedihóg nekem kideült a baj magas prolaktin haladok jó úton,mert már peteérésem is van magától pedig clostit sem szedtem csak bromocriptint.


Inkább jobb nem is foglalkozni senkivel mert csal fölidegesitjük magunkat, más meg gondoljon azt amit akar, bizzunk magunkban , és bizzünk abban hogy igen is nekünk lessz saját gyerekünk.!mi 2.5 éve probálkozunk. mamám azért mondta ezt amúgy mert most lessz átjárhatóságim és aztmondja ő már ebbe nem menne bele a gyerekért, szóval ennyit azokról akiknek 3-4 is összejön csak úgy, nem tudják átérezni tisztelet a kivételnek!

2009. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
utólsó vagyok.Amúgy mikor én mondom a férjemnek hogy mikor én szülök témát akkor ő is azt mondja mikor lessz az még, de még anyukám is ő meg azt,hogy előbb legyél már terhes .Na ez nekem is rosszúl esik, nem mondom hogy nem vagyok érzékeny túlságosan, főleg erre a témára, de szerintem a körülöttünk lévőknek meg kicsit tapintatosabbnak kéne lennie ehezz a témához. De mondjuk ez nem nagyon dolog túl lehet lépni rajta!
2009. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

írta valaki előttem, hogy a férfiak nem úgy vannak összerakva, mint a nők, és nagyon igaza van. Én - nehogy megbántódj! - de a férjednek adok igazat. Nyilván azért volt szó arról, hogy a kisszobát dolgozószobának rendezitek be, mert szükség van a párod vagy a te munkád miatt rá. A baba, ha most azonnal összejön, akkor is egy fél év, mire elkezdtek majd azon gondolkozni, hogy bútort kéne venni és be kellene rendezni a babaszobát (hamarabb nincs értelme). Azért is a férjedet pártolom, mert a mi házunkban még csak egy szoba lakható, amely nappali, háló és dolgozószoba egyben. A párom vállakozó, néha belefulladok otthon az iratokba, plusz számítógép, plusz fax, plussz nyomtató meg egyéb nyalánkságok. Ráadásul most délutáni munkám is van, tehát a már így is zsúfolt szobába még egy számítógépet is be kell szuszakolni. Az én párom még babaruhát sem akar venni, semmit. Mindent csak az uccsó két hónapban (egy vetélés után meg is értem). A te férjed nem gonosz, nem rosszindulatú. Egyszerűen csak élni akarja az életet addig is, amíg megérkezik hozzátok a gólya. Most nagyon morbid a hasonlat (kérlek, ne haragudj meg érte), de amit te csinálsz, olyan, mint amikor az ember 20 évesen megveszi a sírhelyét, mert egyszer úgyis meg fog halni. A lakást rendezzétek be a mostani igényeknek megfelelően. Kár volna egy üres szobát fenntartani csak azért, mert egyszer jönni fog a gólya. Azt pedig lásd be, hogy amíg szó sincs arról, hogy esetleg terhes lennél, nem fogsz egy szobát babaszobának berendezni, és múzeumként tartani (Isten ments) akár éveken keresztül, míg a gyermekáldás meg nem érkezik. Ez nonszensz volna.


UI. Az egész helyzetben szó sincs arról, hogy lemondtak arról, hogy babátok lesz

2009. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

köszi szépen, amiket írtál, teljesen egyet tudok érteni a nézőpontoddal. Néha nagyon nehéz kívülről és reálisan látni magunkat, ebben segítettél.

2009. aug. 4. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!