Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztbe tett neked valahogy...

Keresztbe tett neked valahogy a munkáltatód, miután bejelentetted, hogy kisbabát vársz?

Figyelt kérdés

Táppénz visszatartása,kirúgás,tgyás visszatartása,nem megfelelő munkakörülmények,bármi?

Meséljetek!


2012. szept. 27. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

igen 5 hónapig minden nap nekem kelett árut feltölteni nem állhattam pultva (colas dolgokat keltt kiraknom meg több kg hust emelgetnem és szalámikat)

coop abc

2012. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Állapotosan nem, de GYED után nem vettek vissza az eredeti munkaidőmbe, megajánlottak olyat amiről tudták hogy nem fogom tudni elfogadni, nagyon bunkók voltak, munkaügyes jogászt kellett fogadnom, hogy végül megkapjam a végkielégítésemet ( a felét ki is fizettem az ügyvédnek...).
2012. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első, ez borzasztó!

El sem tudom képzelni, hogy a 21. században egy munkáltató ezt még megengedheti magának.

Nálunk mindenki egy emberként drukkolt, hogy sikerüljön az inszemináció, végig nyílt lapokkal játszottunk, ők is és én is. Visszavettek GYED-ről.

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de nagyon megdöbbentem.

2012. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rám még több munkát sóztak, mondván, hogy nem kell tárgyalásokra járnom (igazságügyben dolgoztam), így még több irodai dolgot el tudok látni. A végén már több száz akta volt nálam. Sajnos én a "majd én megmutatom" fajta vagyok, meg is lett az eredménye, a végén felment a vérnyomásom. Még nem tudom, hogy visszavesznek-e, van még másfél évem. Bár a két gyerek között nem mentem vissza, s ez nem igazán tetszett.
2012. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

elsö vagyok (coop) és amikor ezt felemlegettem akkor lerajzol egy piramist egy lapra és odairta hol állok és amit mondanak azt kell tennem

illetve terhességem elött egy hónappal kiskönyvre tett azt mondta 3 honapig kiskönyv és utána visszavesz szerzödéssel. ezt nem akarta megtenni igy elbeszélgettünk vele ha nem vezs vissza ez ennek a következménye lesz. visszavett de pokollá tette ott az életem. hála az égnek ennek már 2 éve azota ujra babát várok oda már vissza nem megyek nem tudnák megfizetni nekem

2012. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Hú, hát ez nem semmi mit meg nem engednek maguknak....


Nekem semmi ilyen nem volt. Bejelentettem, nagyon örült mindenki, a főnökkel megbeszéltem hogy meddig fogok kb dolgozni aztán ezt elmondtam a többieknek is átadtam a munkákat, ügyfeleket. A vizsgálatokra mindig elengedtek, ha elfáradtam le tudtam kicsit pihenni.


Azóta is tartjuk a kapcsolatot, imádják amikor bemegyünk és a lányom ott mászik az asztalok alatt :-)

2012. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én még az elején vagyok, de nálunk is jól fogadták. Mondta a főnököm, hogyha nem érzem jól magam, nyugodtan vegyek ki pár napot. Egyik kolléganőm fél évig otthon lesz, és utána visszajön dolgozni, ill. több GYES-en lévőt is visszavettek, már akit tudtak. Remélem, nálam is így lesz :)
2012. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én áruhitel ügyintéző voltam egy nagy banknál, műszaki boltba kihelyezve.

Mindenki jól fogadta a terhességem hírét, soha nem volt semmi gond. Időközben minden ügyintézőt elbocsátottak, csak páran maradtunk passzív állományban. Kerek perec közölték, hogy nem tudnak visszavenni, amint a gyerek betölti a 3. évét elbocsátanak. Ezt elkerülhetem, ha szülök még 1 gyereket. Nem ez miatt, de így tettem.

2012. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem tette keresztbe, mindent elvégeztem terhesen is, ő is elengedett minden vizsgálatra, meg ahova menni kellett. kiválasztottam az utódomat, felvettük, betanítottam, az utolsó két hétben már nem csináltam semmit. gyes után még vissza is vett.
2012. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miután visszamentem nem kaptam meg az eredeti munkakörömet, sőt lecsökkentettek 4 órára. Ráadásul 2 8 órás ember munkáját sózták rám.

A gyerek betöltötte a 3-at akkor kirúgtak megbízhatatlanságra!!! hivatkozva. (halkan jegyzem meg, apuka volt otthon a kicsivel mikor beteg volt, tehát 1 napot nem hiányoztam, sőt túlórát sem fizették ki nekem, pedig volt bőven)

Központi költségvetési szerv

2012. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!