Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa nem tett nyilatkozat...

Ha az apa nem tett nyilatkozatot, hogy tudom elérni, hogy a gyámhivatal ne keresse? Illetve mindenképpen megpróbálják majd megtalálni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném azt beírni, hogy nem tudom, hogy ki az apa, egyrészt mert tudom, másrészt meg "hátha egyszer még szükség lesz rá", de egyenlőre biztosan nem szeretném, hogy megkeressék.
2012. ápr. 22. 00:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

Márpedig el kell döntened,hogy mit akarsz.

1.Vagy azt mondod,hogy az apa ismeretlen,és így nincs kérdezősködés-A gyermek a te vezetékneveddel lesz anyakönyveztetve.Viszont innentől kezdve soha ne kérheted az "apukától" a gyerektartást.

2. Elmondod ki az apa,és igényelhetsz gyerektartást.


De olyat csinálni,hogy titokban tartod az apát,de ha ne adj isten az élet úgy hozza,hogy szükség lenne a pénzére akkor beadod az igényeidet apa felé ne csak erkölcstelen,de butaság is.

2012. ápr. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
33%
Mindenképpen egy apát meg kell jelölnöd a gyerek neve miatt.Ha azt mondod,hogy nem tudod ki az,akkor egy kitalált nevet fognak a gyereknek adni vezetéknévként.
2012. ápr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a franc az , hogy hátha egyszer még szükség lesz rá??
2012. ápr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én nem akarom eltitkolni, hogy ki az apja a gyereknek. De pont, hogy nem akarom, hogy a nevére kerüljön, gyerektartást fizessen, stb. De nem fogom azt mondani, hogy "nem tudom", hát bakker, attól még, hogy ő lelépett én még nem lettem útszéli... nahhh.
2012. ápr. 22. 00:49
 5/29 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy most még úgy látom, hogy tudom és akarom egyedül felnevelni a gyereket, de nem tudhatom, hogy mit hoz a jövő, és ha úgy alakulna, hogy kidőlök, beteg leszek, elfogy a pénzem, vagy a gyerekkel történik valami, akkor nem fogom engedni, hogy a gyerek lássa kárát, és nem fogom pl. állami gondozásba adni, csak mert apu aki amúgy anyagilag megtehetné, úgy "döntött", hogy ő márpedig nem akar apu lenni. Ez hol erkölcstelen? Egyedülálló szülőnek lenni nem csak nehéz, de egy csomó kockázattal is jár. Erkölcstelen inkább az, hogy apu lelép...
2012. ápr. 22. 00:59
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen az de Neked akkor is el kell döntened, hogy vagy kerek-perec közlöd az apa nevét vagy a későbbiekben nem tartasz igényt a segítségére..

Csúnyán fog hangzani de: ha kell a pénze, add meg a nevét.. :/

2012. ápr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
És ha csak a nevét adom meg, de semmi más adatot? Vagyis pl azt irom be, hogy ismeretlen helyen tartózkodik? Ez akár lehet(ne) igaz is...
2012. ápr. 22. 01:11
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

A név és a gyerektartás nem függ össze. Nem kell a gyereknek az apja nevét viselnie szerintem.

Miért keresnék meg az apát, ha az anyakönyvi kivonatba kerül? Nem értem. Senki nem keresi...

2012. ápr. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki, ha tévedek, de ha az apa nem tett apasági nyilatkozatot, akkor a gyerek automatikusan az anya nevét kapja. Attól még a születési anyakönyvébe bekerül az apa neve, nem? De mivel nincs nyilatkozat, így a nevét már nem kapja meg!
2012. ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor az anyakönyvben ott lesz a neve, de csak ott, a gyermek attól az anya nevére kerül. Gyerektartást onnantól kell fizetnie, ha bíróságra mész, és megítélik mennyit kell fizetnie.

Ha nincs apasági nyilatkozat, nem lesz a nevén, de ha van nyilatkozat, akkor sem muszáj az apa nevét kapnia, ez nem függ össze.

2012. ápr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!