Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan lehet az...

Szerintetek, hogyan lehet az érzést elfojtani egy időre?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,van egy 1,5 éves tündéri kisfiam.Mielőtt megszületett mindig mondtam,hogy majd csak 4-5 év múlva szeretnék 2. babát,kb 5 hónapos volt a kisfiam mikor rám tört a vágy egy újabb baba iránt.

Aztán váltakozott hol szerettem volna rögtön,hol vártam volna vele.Szülés utáni depresszióm volt a kórház és az első 3 hónap nem volt jó,a szoptatás sem ment fiam nem szerette,nekem fájt,mindent megpróbáltam a tejem is elapadt,tanultam is a fiam mellett,szóval észérvek voltak,hogy nem szabad még a 2. Aztán mikor barátnőmnek megszületett a kislánya újra és újra rám tört a vágy,kb 1 hónapja rendesen fizikailag is fája szívem összeszorul a torkom,és elsírom magam az örömtől a bánattól, ha kisbabát látok vagy egy családot két kisgyerekkel illetve várandós anyukát.Tudja az eszem,hogy az anyagiak miatt kb 1 évig még nem engedhetjük meg az újabb babát,de a szívem ezt nem képes felfogni, a párom is vágyik rá,de türelemre int,hogy lesz csak még kicsit várjunk.Júniusba fogok államvizsgázni,addig még néhány vizsga és nyelvizsga van hátra jelenleg a szakmai gyakorlatomat csinálom.

Napról napra rosszabb a helyzet,oda vagyok a kisfiamért egyre jobban,már tisztában vagyok a gyereknevelés nehézségeivel és szépségeivel is, hajlandó vagyok a havi 2-3 szórakozást a barátnőkkel és párommal való kikapcsolódást szüneteltetni még nagyon pici a baba,úgy érzem képes vagyok lemondani az úgy mond visszakapott kicsi szabadságomról(remélem értitek mire gondolok,kávézás,barátnőzés,egy-egy alkalommal kisebb bulizás,szórakozás,mozizás kicsit gyerek nélkül).

Voltatok ilyen helyzetben mi segített?


Válaszokat előre is köszönöm!Szeretném még kérni,hogy a koromra vagy az életemre nem kérek rosszindulatú megjegyzéseket,előre is köszönöm!


2012. szept. 27. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem probald az eszerveket eloterbe helyezni es akkor nekiallni a baba projektnek amikor leallamvizsgaztal es a parod is azt mondja ok. Meg rengeteg idod van meg 2 babad is lehet :). Turelem.
2012. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tűzd ki magadnak (magatoknak) az időpontot amikor nekiálltok az újabb babaprojektnek. Ezt jelöld be egy falnaptáron és koncentrálj arra, hogy egyre kevesebb idő van addig, hogy újra kismama lehess. Szerintem ezzel megnyugszik a lelkivilágod.
2012. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat! Aranyosak vagytok sokat segített!
2012. szept. 28. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!