Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Laparoszkopia & műköröm?

Laparoszkopia & műköröm?

Figyelt kérdés

Nem pont ide aktuális kérdés,de talán itt jobban tudtok rá válaszolni.Laparoszkopiás műtétem lesz,de van fenn porcelán műkörmöm.Ezt leszedetik,vagy baj egyáltalán?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. szept. 28. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
kétlem, hogy megzavarná a műszereket...
2012. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a műszerek miatt kell a tiszta köröm,hanem mert a köröm szineződéséből észre vesznek valamit (pontosan nem tudom,körömlakkot nekem le kellett mosni műtét előtt)
2012. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Le kell szedni, mert ha kékül a körmöd, akkor nem kap az a rész elég oxigént, így tudják ellenőrizni.
2012. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz rá a kórházban. Lehet, hogy a lábujj körmökön is tudják ellenőrizni az állapotodat.
2012. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem 1 hónapja műtöttek altatásban, és fel sem merült, hogy leszedessék a műkörmöm, szóval kórháza válogatja!
2012. szept. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett leszedni, de az orvost kérdezd meg
2012. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha átlátszó a körömágyi rész, akkor nem gond.
2012. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sötétre volt lakkozva a lábamon és a kezemen is a köröm a laparoszkópiás műtétemkor és nem volt gond.Nem tudom,hogy helyesen jártak-e el,de nekem nem kellett lemosnom,én pedig nem kérdeztem utána mert kiment a fejemből.Szerintem kérdezz rá az orvosodnál.
2012. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ugyan régi a kérdés, de azért elmondom, mert én direkt rákérdeztem.

Nem kell leszedni a műkörmöt, lakkot sem kell lemosni. A köröm viszont ne legyen hosszú, mert egy kis műszert raknak az ujj végére, ami a szaturációt nézni. Régen ezt a köröm színéből tudták műszer hiányában, azért kellett régen lemosni a lakkot. De ma már minden kórházban műszerrel csinálják, ezért köröm maradhat.

Ez az:

[link]

2013. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!