Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópiás műtét alatt...

Laparoszkópiás műtét alatt lélegeztetnek vagy milyen a műtétnek a folyamata?

Figyelt kérdés
Csak annyit tudok hogy altatásban lesz igazából nem sok mindent de akinek van tapasztalata írjon legyenszives! Köszönöm

2012. aug. 16. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

EZT találtam. Nálam is pont így történt de itt jól meg van fogalmazva!

Műtéti altatás alkalmazása

A műtőasztalon fekvő páciens vénájába műanyag csövet, kanült helyezünk, amin keresztül az infúziókat és a vénás

gyógyszereket kapja. A vénába adott altatószer, kábító -fájdalomcsillapító-izomlazító-kombinációtól a páciens gyorsan,

mélyen elalszik. Ezután már általában semmilyen fájdalmat, hangot vagy egyéb külső ingert nem érzékel. A narkózis

fenntartása a vénába ismételten vagy folyamatosan adott altatószerekkel történik.

A gyógyszerek hatására a légzés megszűnik, vagy ritkává, felületessé válik, így a páciens légzéstámogatásra szorul. Ez

történhet az arcra rögzített maszkon keresztül, a gégebemenetre illesztett csővel (laringeális maszk), vagy a légcsőbe

helyezett cső segítségével (légcső tubus). A légcsőtubus a rajta lévő, felfújható mandzsetta segítségével a légcsövet lezárja, a

félrenyelést biztosan meggátolja, magas nyomású lélegeztetést is lehetővé tesz, ha szükséges.

A vénás altatószer helyett párolgó folyadék belélegeztetésével is altathatunk (gáz narkózis). A műtét alatti folyadékigényt

infúzióval pótoljuk. A beavatkozási időszakban további infúziókat, fájdalomcsillapítót, szükség esetén hányáscsillapítót,

antibiotikumot, stb. adunk.

A műtét végén megszüntetjük a gyógyszerek adagolását, és a beteg lassan felébred. A beavatkozás vége felé hosszú hatású

fájdalomcsillapítót adunk. Az altatás végén előfordulhat, hogy az öntudat visszatérésével párhuzamosan a páciens

kellemetlen érzéseket is tapasztalhat (fájdalom, szájszárazság, stb.). Ha a beteg ébreszthető, megfelelően kommunikál, nincs

nagy fájdalma, izomereje teljesen visszatért, akkor a kórterembe szállítjuk, és visszakerül az ágyába. Ha ennek nincs

ellenjavallata, a műtét után a beteg ismét ihat, ehet, az ágyából felkelhet. Természetesen műtét után a páciens egy ideig még

aluszékony, mozgása lelassult.

2012. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem laparoszkópos epeműtétem volt, altattak és közben egy csövet nyomtak le torkomon, amin lélegeztettek.
2012. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hmmm ez így elolvasva elég durván hangzott nekem! :/ :) Köszi hogy beillesztetted ide!
2012. aug. 16. 16:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem méhen kívüli miatt volt laparom , de onnantól nem emlékszem semmire hogy az infúzióba beadták az altatót utólag tudtam meg hogy nekem is tubust vezettek le a torkomon mert mikor felébredtem hányingerem volt és elmondták hogy ezért. Ne félj!!! Nekem ez volt az egészben a legkönnyebb sokkal kellemetlenebb volt a puffadás utána.
2012. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Próbálok nem félni csak jelentős túlsúlyom is van! :S Ez gondolom hátrány... Egyébként eddig nem paráztam csak most ettől a lélegeztetéstől!
2012. aug. 16. 17:15
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért félsz a lélegeztetéstől? Az nem fog fájni, nem is fogsz rá emlékezni. Esetleg utána egy picit kellemetlen, mert fájhat a torkod, de az sem komolyabb egy enyhe torokfájásnál.
2012. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az altatást mindig megelőzi egy kivizsgálás: belgyógy.,EKG,vérvétel stb. Ez alapján kiderül hogy altatható vagy-e tehát ha ezek rendben akkor tényleg ne parázz.. Minden rendben lesz! A laparoszkópia különben is egy modernebb beavatkozás kiváltja amit régen nagy vágással oldottak meg. Sokkal gyorsabb utána a felépülés is! Nekem volt 2000-ben egy nagy hasi műtétem is (Perforált vakbél) és a kettőt nem lehet összehasonlítani! Hidd el nekem hogy nincs mitől tartanod!!
2012. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát én is remélem igazából van valamim amit nem tudnak hogy mi csak ha megnézik és ha olyan akkor felvágnak! De az a bosszantó hogy semmit nem mondanak félek attól is hogy még nincs gyerekem és mi van ha nem is lehet! :S De mindegy pozitívan állok a dolgoknak!
2012. aug. 16. 17:31
 9/17 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászati műtét lesz?
2012. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen! Az egyik doki azt mondta hogy a méhemnél van a másik hogy a petefészkemnél! Az Sztk-ban hogy a bal oldalom az ambulancián meg hogy a jobb oldalon! Elég idegesítő!
2012. aug. 16. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!