Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe a Vivien...

Mi jut eszedbe a Vivien névről? Adnád a lányodnak?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon szép név. Ha lesz második gyerekünk és lány lesz, akkor lehet, hogy így fogják hívni.
2012. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem adnám. Szerintem nagyon divatnév. Nekem egyébként elkényeztetett kis fruskák jutnak róla eszembe. Persze ez csak egy magánvélemény.
2012. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

könnyed, finom név, szép. Tavaszi fuvallat, lágy légmozgás jut róla eszembe.

Nem adnám a lányomnak, egyrészt nem lenne szép a családnevünkkel, másrészt minden pozitívuma ellenére valahogy nem passzol a stílusunkhoz.

2012. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Vivien- a Micsoda nő c. Film főhősnője, egy prosti. Kb 3-4 Vivien van a környéken 1-3 évesek. Sok van belőle. Ettől független szép névnek tartom.
2012. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Szóról szóra ugyanaz a véleményem és meglátásom, mint az utolsónak!
2012. szept. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha tetszik neked ez a név, ne foglakozz mások véleményével. Az én környezetemben pl. egy gyereket sem hívnak így.

Az Ő korosztályuk azt sem fogja tudni mi az a Micsoda nő. Egyébként a filmben Vivien egy pozitív szereplő, soha nem az jut róla eszembe, hogy prosti. (bár az)


Szeritem egyébként szép név.

2012. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Két Vivient ismerek, mindkettő kisebbségi gyerek.
2012. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A lányomat hívják így és 2,5 éves, most kezdte az óvodát és ott mondták hogy 10 éve működik, de még nem találkozott ilyen szép névvel.Azért érdekelnek az vélemények.
2012. szept. 29. 21:10
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az, hogy "fent van a Vivien az iwiwen?" de ez csak egy szóvicc, szép név, de én nem adnám a saját gyerekemnek.
2012. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szép név.

És úgy gondolom hogy legalább annyi Anna, Hanna, Dorka, Panka, stb. van az országban mint Vivien. Ezek is ugyanolyan tömegnevek és mégis nagyon sokan szeretik őket. A kisebbség meg mint tudjuk előszeretettel használja az éppen divatos neveket, ez ellen nem lehet mit tenni, mert úgysem tudsz olyan nevet adni, amit ne használna legalább egy. Az én lányomnak is divatos neve van, ehhez képest az ovodájában alig van ilyen nevű gyerek, sőt nálunk is az ovonő mondta, hogy 20 éves pályafutása alatt ő az első ilyen nevű gyereke.

Még annyi, hogy a Vivien szerintem úgy 15 éve volt nagyon menő, akkor kapta minden második kislány ezt a nevet. Ma már egy kicsit lecsengett, ezért is jó.

2012. okt. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!