Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idegen nyelv tanulás kérdés?...

Idegen nyelv tanulás kérdés? 4 éves fiamat szeretném angol nyelvre íratni. Óvodában van ilyen kör.

Figyelt kérdés

Ovo néni ,azt mondja mivel a beszéde nem teljesen tiszta ne írassam ,azt javasolja a logopédus.

R betűnek azt mondja hogy L

cica AZ tita

régen f az p volt pl.fiú=piú

2 nyelvet beszelünk itthon.

Mi a véleményetek?



2012. okt. 2. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
bőven ráér a suliban elkezdeni tanulni. így meg h logopédus kell neki,pláne,hiszen még a magyar szavakat sem tudja jól kiejteni,gondold el berögződnének a szavak rosszul ráadásul ha már tud írni olvasni, a nyelvtanulás is hatékonyabb lesz. továbbra is beszélhettek hozzá 2 nyelven,de komolyabban akkor kezdjétek sztem ha már ír-olvas-szépen beszél
2012. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

olvastam valahol hogy aki 5 eves kora elott elkezd idegen nyelvet tanulni annak nagyobb mertekben fejlodik az agya kesobb is. meg minel kesobb kezdi a nyelvet annal kevesbe lesz hatasos.

en beiratnam az tuti, sot ha nekem lesz gyerekem, rogton kezdettol 2 nyelvet fog tanulni. meg fogja tanulni azokat a hangokat, en nem aggodnek miatta

2012. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. okt. 2. 11:49
 4/8 Balogh Adél válasza:
95%
Szerintem se írasd be. Gondolj bele,az első válaszolónak adok én is igazat. Beszédhibás voltam én is,pöszögtem össze-vissza. Általánosban a gyerekek kegyetlen kiröhögtek ha angolon valamit nem jól ejtettem ki. Most hibássan rögzül nem biztos rá fog jönni,hogy a Labbit az valójában Rabbit. Magyarul könnyebb megmagyarázni na de angolul.... Ez csak az én tippem,te döntöd el,a te gyereked. Nekem most lesz,nagyon jól beszélem az angolt,de ameddig pösze addig biztos nemiratom be,maximum beszélek,hogy értse :)
2012. okt. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Balogh Adél válasza:
100%
Ezt elfelejtettem....Az,hogy valaki suliban kezdi nem hátrány. Így is előnnyel fog indulni a fiad hiszen hallani már sokat hallotta a nyelvet. 7 évesen kezdtem és jelenleg jobban beszélek,írok angolul,mint bármelyik tanár vagy szakmai angol tanár aki valaha tanított:) De kérdezd meg a lurkót lenne e kedve a dologhoz,lehet az a legcélravezetőbb. Ha van kedve figyelni fog,otthon esetleg átveszed vele a szavakat,hogy mit vett,elmondod neki,hogyan kell helyesen kiejteni,ha nincs kedve úgysem ragad rá semmi.
2012. okt. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek ebben a korban a legfogékonyabbak minden fajta tanulásra. Ha idegen nyelvet hall- szépen kiejtve, akkor helyesen fog rögzülni független attól, hogy ő hogyan mondja ki. Én a gyerekeknek csak angolul, spanyolul engedek meséket nézni, és azokat is hallgatják háttérzajnak 1éves koruk óta. Soha nem keverték a nyelveket, és akcentus nélkül tudják kiejteni, annak ellenére, hogy én nem beszélek tökéletesen. Azt gondolom ez a mai világban előnyére válhat csak. A bölcsiben és az oviban is járt angolra, pedig még magyarul sem tudott, csak pár szót.. A mi csoportunkban is volt beszédhibás gyerek, de a logopédus nem ellenezte pont a fent említett okok miatt. (magyarul is tudja, megérti a gyerek, ha beszélsz hozzá, hogy "cica"- és annak kell ejteni. Vagyis a kiejtéstől független kapcsolja össze a szavakat a tartalommal. Ugyan ez a helyzet az idegen nyelvekkel is.)
2012. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.A logopédus nem ajánlja,be írattam de kihúztak, úgy hogy beszélek itthon én vele.
2012. okt. 4. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Először az anyanyelvén tanuljon meg rendesen, ne nehezített kínai nyelven! Ezt mindenkinek mondom. Ma már nagyon fejlett az egészségügy, előtte áll ez miatt majd 100 év, ráér még Einstein 2.0 lenni.
2020. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!