Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik letegezni a velem...

Illik letegezni a velem egykorú védőnőt, ha ő nem kezdeményezi?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Fiatalabbat sem illik, hiszen már felnőttek vagytok.
2012. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, magázd. (Még akkor is, ha fiatalabb Nálad)

Az etikett így kívánja meg.

2012. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Az én védőnőm és a rokonságban lévő védőnő unokahugom is nagyon közvetlenek és fel szokták ajánlani a tegeződést .


Én szépen megkérdezném,hogy nem gond e ha tegeződnénk,valószínű nem utasítja el.

2012. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A mi védőnőnk jó 10 évvel fiatalabb nálam, de nem tegeződünk.

2012. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3!

Tilos felajánlani a tegeződést olyan valakinek, aki valamilyen "ranglétrán" felettünk áll.

És ilyennek számít minden egészségügyi dolgozó, orvos, tanár, buszvezető stb.


(Az egy szomorú dolog, hogy az üzletekben "arcul helloz-nak" mindenkit, korra és nemre való tekintet nélkül)

2012. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Hát, én akkor a kivételt képezem, biztosan tegezném - és persze megkérdezném, tőle, hogy nem zavarja-e ha tegeződünk. Itt, ahol lakom, egyébként is tegeződnek az anyukák a védőnőkkel.
2012. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Aki előttem jött ki tőle az is tegezte.

Most költöztünk, az előző védőnőm tegeztem, igaz, ő ajánlotta fel.


Olyan fura, mert én 31 éves vagyok, ő max. 26 lehet és mégis magázzam.

Alapból nem szeretem a magázódást, pláne bizalmas dolgokról, mint a szülés körüli félelmek stb., sokkal könnyebb tegeződve beszélni.

Attól még nem leszek tiszteletlen szerintem.


Másrészről meg miért lenne "rangban felettem álló", ahogy az egyik válaszoló írta csak azért, mert védőnő?

És ha én pl. befolyásos ügyvéd lennék, nem pedig tanárnő, akkor már tegezhetném?


Még mindig nem tudom, mit tegyek legközelebb.

2012. okt. 2. 12:06
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Azért van feljebb, mert ő tud infókat, te nem. Lásd: tanár-diák, ügyintéző-sima emberke, főnök-beosztott. Ő most a te "vezetőd", és csak akkor tegezheted, ha felajánlja.
2012. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha ügyvéd lennél, akkor sem tegezhetnéd!! A "ranglétra" a kettőtök kapcsolatát jelzi, nem az egyes emberét.

Ha Orbán Viktor elmegy orvoshoz, esetleg egy olyanhoz, aki fiatalabb nála 10 évvel, akkor sem tegezheti. Sem azért nem, mert fiatalabb, sem azért nem, mert ő miniszterelnök... Ha az orvos felajánlja neki (miért tenné?), akkor igen.


Az tök mindegy, hogy mások tegezik a védőnődet vagy nem.


A mi központunkban négy védőnő van, mindegyikkel kapcsolatban állok így vagy úgy, egy ajánlotta fel közülük a tegeződést, vele tegeződöm is, a többiekkel magázódom, semmi probléma ezzel.


Persze mivel fiatal és valószínűleg kezdő, ha felajánlod neki a tegeződést, akkor "lányos zavarában" nyilván nem fog nemet mondani, de azért jó ha tudod, hogy az etikett ezt tiltja...

2012. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Mi is tegeződünk a védőnővel, sőt, a gyerekorvosunk asszisztensnőjével is. Semmi probléma ezzel. Nem kell vaskalaposnak lenni.
2012. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!