Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődésben lemaradt...

Mozgásfejlődésben lemaradt babák anyukái: titeket is elszomorít az, ha látjátok hogy a babátokkal egykorú vagy akár 1-2 hónappal fiatalabb baba jóval előrébb van a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

8 hónapos babám nem kúszik, nem mászik, az ülésről, állásról nem is beszélve. Egyedül a forgolódás megy neki, gurulva "közlekedik" a szobában. Tudom, hogy nem szabad hasonlítgatni, hisz minden baba más és más ütemben fejlődik, nem is erőltetek rá semmit (nem ültetem, nem állítom...-hagyom hogy megérjen rá), de mostanában minden nap látom, hogy minden babás ismerősöm a közösségi oldalakra már olyan képeket rak fel a babájáról, amit az én babám még egyáltalán nem csinál (ülés, állás, kúszás, mászás stb.). Ilyenkor mindig felmerül a kérdés bennem, hogy mit csinálok én rosszul, hogy az összes babás ismerősöm babája jóval fejlettebb mozgás terén, még az is amelyik 1-2 hónappal fiatalabb.

Nem irigykedésről van szó, hisz számomra az én babám a legédesebb (mint mindenkinek a sajátja) csak ilyenkor elszomorodok, hogy mi miért nem tartunk előrébb.

Csak azok válaszát várom, akik hasonlóan éreznek és gondolkodnak vagy gondolkodtak anno, a negatív hozzászólók, vitatkozók, okoskodók kíméljenek! Köszönöm :)!



2012. ápr. 17. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Szia!Ne aggódj mikor az én kislányom utált hason lenni és 2hónaposan nem emelte fel a fejét én is aggódtam aztán rá jöttem olyan képet én is tudok felrakni amin egy pillanatra felemelte a fejét és úgy tűnik rendesen tartja már mint az ismerőseim babái a mai napig utál hason lenni pedig már 4,5 hónapos tartja a fejét rendesen ülve,ölben csak nem jó neki hason inkább félig ülve vagy hanyatt szeret lenni hogy lásson minket.
2012. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem magam rosszul, a sógornőm hozta mindig rám a frászt. Járunk tornára és ott megnyugtattak. Pár hónapos különbségek vannak ne izgulj.Az enyém van amiben jobb, a rosszaságban, na jó vicc volt, de tényleg kár ezen izgulni.
2012. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Nem szomorít el. Hisz ő egy külön egyéniség. Klisé, elcsépelt, de akkor is így van. Ki nem sz.rja le a kispistikét? Az enyém pont 8 hónaposan kezdett el kúszni, addig hébe hóba megfordult ha jó napja volt. 2 hónapja csak kúszik, esze ágában sincs mászni. Ellenben az 2 héttel idősebb haverja már jár! Viszont az enyém tapsol, és integet és majdnem egyedül eszik, míg a kishaverja mint a birka bámul maga elé, és semmit nem csinál.
2012. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó!Az én fiam sem integet meg tapsol,hanem a mozgásfejlődésben nagyon ügyes de azért én "hasonlítanám" egy birkához...
2012. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
a nem szó kimaradt!
2012. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Kedves utolsó, én sem a Te kisfiadat hasonlítottam birkához, sőt még csak nem is általánosságban beszéltem a nem integető kisbabákról, én speciálisan egy, azaz egy gyerekről beszéltem, és bizony ő csak néz mint a birka. És nem azért mert MÉG nem integet :-)

Kár, hogy magadra vetted, hisz semmi, de semmi olyat nem írtam amit Te magadra vehettél volna:(

2012. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem, megmondom őszintén egyáltalán nem érdekel. Ha az élettani határokon belül van, akkor nem kell vele foglalkozni, mert a különböző agyi funkciók nem egyszerre érnek. Lehet, hogy a te babád szociálisan sokkal érettebb, mint a szomszédé, viszont a mozgásfejlődésben nem.

Ha nem fér bele az élettani keretbe, akkor pedig úgyis eljártok fejlesztésre, ami rendbe fogja hozni.

Nyugalom! :)

2012. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)))

Valóban így van...minden baba másban ügyes :).

2012. ápr. 17. 20:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves 20 33-as!Furcsa volt a hasonlat,és ezért is vettem kicsit magamra:P Egyébként sok írásból azt vettem észre amit itt GYIK-on olvasok,hogy az egyidős babák vagy ebben /mozgásfejlődés/ vagy abban /"értelem"/ ügyesebbek,de a kettőben egyszerre nem!Nem emlékszem például,hogy azt írta volna valaki egy 7 hónapos babára,hogy kúszik,mászik,feláll,vagy tapsol,integet,kukucsol,stb.Talán a mozgásban kevésbé aktívabb babák "ráérnek" okosodni,amíg az örökmozgóknak nincs rá idejük:)))
2012. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pontosan :-)))!
2012. ápr. 17. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!