Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Takarítónő, bébiszitter -...

Takarítónő, bébiszitter - ciki, ha van? Szerintetek ne verjem nagy dobra?

Figyelt kérdés

Férjemet előléptették, ami a plusz pénz mellett plusz munkaidőt is jelent. Ezért úgy döntöttünk, hogy az együtt töltött idő csak rólunk és a gyerekekről szóljon, ne a takarításról és vasalásról.


Emellett hetente 1y elmennénk kettesben valamerre, mert nincs segítségünk és erre az elmúlt 4 évben nem volt lehetőségünk.


Szerintetek ez nagyon gáz? Lenézne a többi anyuka, hogy nem tudom megoldani egyedül? Pontosabban meg tudnám, eddig is meg tudtam de hogy mostantól, hogy van rá anyagi lehetőségünk, nem akarom?


2012. okt. 5. 08:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ne verjem nagy dobra?"

KISDOBRA SE!


Nem lenézni fognak hanem irigykedni, megjegyzéseket tenni, kombinálni...


ne mondd el.

2012. okt. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan megérkeznek majd a fröcsögve irigykedők hadai, de ne foglalkozz velük.

Nekem is van takarítónőm, kéthetente jön (igaz, nem vasal). A nagyszülök jönnek heti 1x, vagyis van két délutánom munka után, amikor ügyeket tudok nyugalomban intézni, vagy a férjemmel 'randizni'.

36 évesen ennyi jár, ha nem tudjuk néha-néha megszakítani a monoton taposómalmot, annak előbb-utóbb a kapcsolat/gyerekek látják kárát.

2012. okt. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Se nagydobra, se kisdobra, előbb-utóbb úgyis mindenki tudni fogja, mert a szomszédok úgyis látni fogják, ha ugyanaz a személy a hét meghatározott napjain ismét és ismét megjelenik nálatok.

Max. készülj fel valami olyan válasszal, hogy régi ismerős, aki munkanélküli lett, neked is jól jön a segítség, őneki pedig az a kis pénz is segítség, amennyit ezért neki adni tudtok.

2012. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz ügy, felénk olyan rohadt pletykás mindenki hogy kizárt hogy ez titokban maradjon ha verem bármilyen dobra ha nem. Sőt még tovább is kombinálnak miszerint ha 1. mesélted akkor jaj de nagy arcod van és de jól megy egyeseknek stb.

2. ha nem mesélted akkor meg te is cikinek érzed ebből is látszik hogy ez milyen gáz dolog.

Szóval nem irigyellek.:((

2012. okt. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok!

Eleinte úgy intézném, hogy én is ott vagyok vele, csináljuk együtt, és a szomszédok ne azt lássák, hogy csak ő egyedül rázza a szőnyeget, stb. stb. Tehát tűnjön úgy, hogy "besegít". Egyébként is szükséges, hogy megtanulja mit hol talál, mit hogyan szeretsz, stb.

Elég egyetlen szomszédasszonynak elmondani, hogy van segítséged ezekre a munkákra, féló óra mulva úgyis tudni fogja az összes szomszéd. :))))

2012. okt. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Saját tapasztalat.

Szintén: páromat kinevezték, több pénz (nem kicsivel) több munka, tetejébe egyetemre jár (130Km-re), tehát mi is alig látjuk egymást, fáradt, nincs energiája a 2 gyerekre.

A sznob "barátaink" (akik nem állnak jól anyagilag, viszont Görögországba járnak nyaralni) csak addig tartották velünk a kapcsolatot, amíg ez ki nem derült.

Aztán azért eljöttek szilveszterezni, mert nálunk férünk el a legjobban (ezt szó szerint kimondták).

Most már a kislány 4,5 hónapos és le sem szarnak minket.

A tőlünk 70 km-re lakó barátaink meg már a pici 3 hetes kora óta hetente hívtak, hogy mikor jönetnek látogatóba...

Nekem nincs takarítónőm, viszont sokat van itt anyukám, úgyhogy bőven ráérek takarítani, vasalni, stb.

Ez van, majd Nálatok is kiderül, kik a barátok.

2012. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg ne találj ki semmi fedősztorit,hogy ő most csóró barát,akinek jól jön a pénz. ha rákérdeznek mondd el nyugodtan! biztos lehetsz benne,hogy a rosszmájúak meg fognak szólni! de miért törödnél velük? ha meg akarnak szólni,bármi másért is meg fognak,például hogy bords eve-t veszel a boltban és nem delmát... egy hülye példa,de a pletykás,rosszindulatú nyelvek mindenre képesek! legyél büszke arra,hogy a párod tanult és dolgozott/dolgozik annyit,hogy ezt megengedhetitek magatoknak! ez egy luxus,ami a jól végzett munka megérdemelt gyümölcse! több időt fordíthatsz a gyerekeidre,hobbidra,párodra,ez az egész családra jó hatással lesz! ne szégyelld!
2012. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az a fajta csóringer vagyok,aki szereti maga csinálni a dolgait,de most olyan helyzetben vagyok,amikor jól jönne egy bejárónő,de mi nem tudjuk megfizetni. (bár a szennyeseinket nem szeretném hogy más mossa!!)

Ha nagy a ház,érthető,ha segítségre van szüksége egy anyukának a takarításban!


A bébiszitter addig nem gáz,amíg tényleg csak arról van szó,hogy hetente 1-2 alkalommal elmennél a Pároddal valahova kettesben!

Akkor lenne a ciki,ha folyton a bébiszitterre hagynád a gyereket,nem foglalkoznál vele!


Az általad leírt esetben akik megszólnának,csak és kizárólag irigységből tennék!!

Nyugtasson a tudat,hogy ebben a bajos világban,Ti tudtok munkát adni- lehetőséget a túlélésre!!- egy-egy családnak!! :-)


Üdv:3 lányos,22hkm

2012. okt. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Most őszintén: nem mindegy, hogy mit gondol?
2012. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
hogy ki mit gondol?
2012. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!