Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma már tényleg az anyagiakhoz...

Ma már tényleg az anyagiakhoz van kötve a gyerekvállalás? Minden csak a pénz körül forog? Mi van azokkal, akik imádják egymást, és a gyerekeket, és szeretnének közös babát, de nem lehet, mert az anyagiak nem engedik?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 18:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
sajnos nagyon sok pénz a gyerek, az egyik legdrágább dolog. Amikor nincs munkád, neked sincs mit enni, akkor hogy lenne a gyereknek?
2012. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos, így van. Sokan elfelejtik, hogy nem csak a kisbaba kerül sokba, hanem még több pénz kell, ha iskolás lesz. Legalább 18 évig kell eltartani, és az igények egyre nagyobbak.
2012. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Ma ilyen a világ, nem tudsz ellene tenni semmit.

Vagy nem vállal gyereket az ilyen, vagy vállal, és aztán vállalja a döntése következményeit.

2012. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

> Mi van azokkal, akik imádják egymást, és a gyerekeket, és

> szeretnének közös babát, de nem lehet, mert az anyagiak

> nem engedik?

Akik képesek racionálisan gondolkodni, azok nem gyártanak gyereket, ha nem tudják normális anyagi szinten eltartani-felnevelni.

Akik meg érzelmi döntést hoznak... Biztos láttál már a tévében riportot panaszkodó anyukával-apukával, hogy nem tudják eltartani a 10 darab gyereküket a fizetésből-segílyből. Egy egészen rövid gondolatmenet: "ha előre láthatóan nem tudok normális színvonalon eltartani-felnevelni egy gyereket, akkor nem sz*rok a világra tizet". De neem, ők nagy családra vágytak. Elkezdték sorozatban gyártani a gyerekeket, most meg panaszkodnak a rendkívül színvonalas tévéműsorokban, hogy minden hónapban azon kell gondolkodniuk, hogy mit adjanak a gyermekeiknek enni. B*szás előtt kellett volna gondolkodni! Érzelmi döntést hoztak, hová jutottak vele?...

2012. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én nem akarok pl 10-et szülni, egy bőven elég lesz, és elég ha egynek meg tudok majd mindent adni.

Pusztán azért kérdezem, mert megoszlik e kérdésben a válaszadók véleménye.

Van aki azt mondja, elég a szerető család, és van aki azt mondja, hogy kell a sok pénz.

Én is tudom, hogy pénz nélkül nem lehet, de kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol erről.

2012. okt. 6. 18:37
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem volt épp munkahelyem mikor teherbe estem.Sajnos így alakult,előtte szűnt meg.Az meg se fordult a fejemben hogy elvetetem,mert 9 hónap után sikerült teherbe esnem.Én csak a gyest meg a cs.pótlékot kapom + a férjem fizetése.Nem sok de a kislányunk mindent megkap újonnan.Rajta sose spóroltam.Inkább magunkon spórolunk de neki mindent megveszek ami csak kell.
2012. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egy felelősen gondolkodó ember csak úgy vállal gyereket,ha el tudja tartani,és csak annyit,amennyit el tud.nekem egy lesz,és nekem nem indok az,hogy kell neki testvér,ha nem tudom etetni,ruházni,iskoláztatni.meg azért adni neki élményeket is,mint kirándulás,nyaralás
2012. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos, igen.De én nem a köldökzsinórvér levétele...stb. gondolok, hanem arra, hogy sokan pl. arra sem gondolnak, hogy mi van ha nem lesz teje és tápszert kell venni.Ott áll, és ja nekem nincs pénzem tápszerre...Számtalanszor vittünk a védőnőnek tápszert, mert volt olyan család akik nem tudták megvenni.Szóval sokmindenre kell gondolni.Ja, ha beteg a gyerek (csak egy megfázás) kb.:4-5-6 e a gyógyszer :(.
2012. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

"Van aki azt mondja, elég a szerető család"


A szerető családtól nem lakik jól, nem gyógyul meg ha beteg lesz, és nem lesz tankönyve az iskolában, vagy meleg ruhája.

2012. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Igen, az anyagiakhoz van kötve, sajnos. És persze pénz kell ahhoz hogy megéljünk, együnk, igyunk, számlákat befizessük, de az is igaz hogy manapság az igények is elég magasak. Édesapámék 10-en voltak testvérek és egy 50m2-es lakásban éltek elég sokáig. Mind a 10-en értelmes, szerető emberek lettek. Szülőknek nem volt sok pénzük, de szeretet az volt bőven. Sajnos ha valaki ma így vállalna gyereket, vszeg lec*gányoznák, vagy akár a gyámhivatalt is kihívnák rájuk.. Ilyen világban élünk..
2012. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!