Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki úgy érzi...

Van itt olyan, aki úgy érzi soha nem lesz babája, mert arra vár, hogy jobbak legyenek az anyagiak és legyen ház?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Albérletben lakunk. Nem mondom hogy nélkülözünk, de épp hogy ki tudjuk fizetni az albérletet és a rezsit minden hónapban. És akkor még egyen is az ember, na meg vannak más szükségletek is...Ruhát kb. 3 éve vettem magamnak utoljára...sajnálok ilyenekre költeni, mert inkább elrakom a rezsire vagy kajára....Nagyon nagyon szeretnék már babát. De az hogy ide szüljek az albérletbe teljesen eltántorít a dologtól. Szeretnénk saját házat, de ez olyan távolinak tűnik....Mindig azt beszéltünk, hogy ha majd lesz ház akkor bármikor jöhet a baba stb. De úgy érzem ha erre várok soha nem lesz gyerekem...Sőt már másnak is mondtam h igazából ez tart vissza hogy albérletben lakunk....Erre azt szokták mondani h ez ne tartson vissza. De hiába, könnyen mondja az aki a saját házában lakik. Csak most az ismeretségi körömben 9-nek született az elmúlt fél éveben babája. Nem milliomosok de mind saját házban lakik egy kivételével. Annyira irigy vagyok, persze jó értelembe. Úgy vágyok már én is rá. Mindig úgy akartuk a baba dolgot hogy akkor neki állunk és most akkor babaproject. De így én nem akarom. Persze ha netán becsúszna egyértelműen megtartanánk. Őszintén szólva ha ide születne a babán nem lennék igazán boldog amiatt h albérletben lakunk. Van egy ismerősöm, akit fent említettem h ők laktak csak albérletben, na ő 6 hónapja szült és kb. 3 hónap után elköltöztek a szüleikhez...a pasija egyedül keresett és nem bírták így hogy albérlet és még + gyerek. Én nem akarom h majd így járjunk. Én nem szeretnék soha a szüleimhez költözni. Nagyon szeretem őket, de akkor sem. Én saját kis életet akarok saját kis családdal, úgy ahogy mi felnőttünk. Régen sokkal könnyebb volt. Mindenki a saját házban élt és nem albérletben... Lehet most majd azt gondoljátok, hogy nem is igazán akarom a babát ha ez vissza tart. De akarom nagyon is. Szintem minden 3dik este azt álmodom hogy vagy terhes vagyok vagy már van babám....és reggel ilyenkor rossz szembesülni a valósággal... ráadásul ez a sok baba aki körül vesz.. a szívem szakad meg.

2012. júl. 25. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az albérlet dolog csak itthon ennyire "gáz". Külföldön egyáltalán nem negatív ha valaki albérletben lakik. Szóval maga a tény hogy albérletben laktok, szerintem sem kéne hogy visszatartson bármitől. Inkább a tény hogy éppen hogy kijöttök a hónap végére. Esetleg próbáljatok meg másik munkahelyet/másodállást keresni, menjetek külföldre. Gyűjtögessetek egy két évig és utána jöhet a baba.
2012. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mi is nagy dilemmában voltunk. Soha sem alkalmas az ido egy gyerekre. Mikor mi belevágtunk a babaprojektbe (en 23N párom 30) a párom munka nélkul volt. Csak én dolgoztam. Igaz saját házunk van, amire hitelt vettunk fel. 15 évig nyogjuk a részleteket. Jo, hogy a miénk, de szerintem ugyan ott vagy ha fizeted az albérletet vagy fizeted a kolcsont. Szerintem nem ciki albérletbe babát vállalni.

Nagyon nehéz az élet, de szerencsére jol megvagyunk. Férjem terhességem 9. honapjában talált munkát, én a szulés után 6 honappal vissza álltam dolgozni. Nem tehettunk mást, kell a pénz. Soha sem koltoznénk szulokhoz.


25N

2012. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Jól beszél az eső válaszoló! :) Nem az albérlettel van a gond, hanem azzal, hogy épp, hogy kijöttök a pénzetekből. Még van időd, 26 évesen nem csúsztál le semmiről. Gyűjtögessetek, váltsatok munkát, próbáljatok biztosabb anyagi helyzetbe kerülni. Addig is kösd le a gondolataidat valami mással. Egy hobbival pl. A gyermektelen életnek is megvan ám a varázsa! Használjátok ki! Ha most ezen sajnálkoztok folyamatosan, az tönkreteszi a fiatalságotokat. És ha majd ott lesz a baba, akkor meg azon fogsz sajnálkozni, hogy miért nem éltem, amíg nem volt!

Egyébként az albérlet kérdésére itt az én sztorim: én is arra vártam, hogy majd ha lesz ház, meg minden. Lett is és én már 32 voltam, mire minden összejött, köztük a kisfiam is. Közben a házunk soha nem került a nevünkre (az eladó hibájából, de nem részletezném), buktunk 10 millió forintit, konkrétan az örökségemet, egy lakás árát. Most a lehetőségeink: albérlet, vagy albérlet. :) De tudod mit? Én ezen már nem agyalok! A fiamnak testvér kell és mi is vágyunk még egy babára. Így aztán lesz is! Lehet, hogy nehezebb lesz, de megoldjuk. Azért merem bevállalni, mert ennek ellenére az anyagi helyzetünk biztos. Nem élünk nagy lábon, de jut mindenre.

Szóval, ha már biztos lábakon álltok anyagilag, ne zavarjon az albérlet, jöhet a babaprojekt! :)

2012. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsö valaszolonak, külföldön (Anglia, Nemeto., Franciao.) jellemzöbb az alberlet mint a sajat lakas. A fönökömnek 2 gyereke van, sajat cege megis alberletben laknak. Eppen most költözik az egesz pereputty. Ezt a kisgyerek nem erzekeli hidd el, neki tinedzser koraig eleg egy kicsike szoba is, ö nagynak eli meg, sajat tapasztalatbol mondom. Mi 3an laktunk egy szobaban anyukammal es a batyammal es ugy maradt meg h csomo helyünk volt. Ez inkabb a szülönek kenyelmetlen, de a gyerek nem erzekeli.

Söt, nagyobb biztonsag ha egy helyen van mindenki mint egy nagy haz üres terekkel.

2012. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát igen tudom, hogy külföldön más, de ez magyarország...évek óta próbálunk gyűjtögetni, de ha az ember házra akarná összegyűjteni, akkor élete végégi gyűjthetné... párom dolgozik, nem egyszer volt már külföldön , sőt én is voltam már, de kint sem kolbászból volt a kerítés...az hogy ott élj fizesd magadnak a szállást egyél igyál meg utazz haza, hát épp h ott voltunk mintha itthon lennénk. Egy kicsivel maradt több pénz. Na meg itthon van az albérletünk amiben már 6 éve lakunk minden a sajátunk benne és persze nem adtunk vissza az albérletet amíg kint voltunk, hanem + még azt is fizettük mellette, mert ez volt itthon a biztos pont, meg hova tettük volna a rengeteg holminkat. Nem csak a ház az anyagiak is ott vannak. Nem nélkülözünk, hanem megélünk. ennyi. Nagy ritkán eljutunk moziban h legyen egy kis kikapcsolódás is kettesben és ennyi. A munkahelyről meg annyit h kis városban élünk itt semmi munka lehetőség, 2 évig voltam munkanélküli mire a mostani munkám lett. Nem merném otthagyni, mert ez biztos (de hát a mai világban mi a biztos? mert az előző melóhelyem is annak tűnt és puff bezárták) a másik meg hogy máshol sem kapnék többet. Párom több száz kilométerre jár el dolgozni, mert itt nincs semmi. Van hogy alig találkozunk pont emiatt. Ő jobban bízik benne hogy jobb lesz minden és lehet még házat is sikerül majd venni. Én valahogy negatívabb vagyok, mert előttem csak az van h én is akarok már végre gyereket! és nem akarok 35 éves koromig várni....meg mint tudjuk egy gyerek sem 1000 ft ba van és hát az ember a semmi szüljön? nem szeretném hogy a gyerekem majd bármiben is nélkülözzön. Nem elhalmozni akarom, csak normális életet neki.
2012. júl. 25. 14:15
 6/20 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. Igen még azt is ott van h párom 35 éves. És neki már volt háza, de mivel elvált így a ház természetesen maradt a gyereknek. És az az igazság h már ő sem lesz fiatalabb. Ő is szeretne babát, mert szokta mondani. Csak az a baj h az idő nem fog megállni. tudom sokan írják h ugyan az ha hitelt fizetsz mint az albérlet, de a hitel egyszer letelik és a ház a tiéd lesz amit adott esetben majd a gyerekek örökölnek. és nem mindegy h a nyugdíjas években a saját udvaromon kertészkedem vagy még akkor is az albérletet fizetem. Próbálok pozitív lenni és úgy állni a dolgokhoz. Ugy tervezzük ha végre összegyűlik az az összeg amit már rakosgatunk akkor belefizetjük a hitelbe és akkor maradékot meg majd felvesszük és akkor majdnem ott lesz mint az albérlet. Engem személy szerintem meg nyugtatna h a sajátomat fizetem. Majd 60 ezer csak az albérlet + a rezsi.
2012. júl. 25. 14:23
 7/20 A kérdező kommentje:
Ebben az kérdésben az első válaszoló szerintem jó leírja, hogy személy szerint sajnálja és megérti h van aki az anyagiak képtelen gyereket bevállalni. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-.. Van akit nem érdele és csak szüli a gyerekeket...van egy olyan ismerős akinek már a 6dik gyerekük lesz, nagyon szegények és albérletben laknak kb. 50 nm-en annyian. A családi amit kapnak gondolom nem kevés, mert én nem mertem rákérdezni + az apa kereste és ennyi. Én elszörnyedek ezen, hogy most várja a 6dikat én meg egyet sem merek bevállalni.
2012. júl. 25. 14:28
 8/20 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Mi most fundamentát kezdtünk fizetni, ebből 4 év múlva szép összeghez juthatunk és újra belefoghatunk a házvásárlásba. Mi is agyaltunk, hogy mi legyen és ez tűnt a legjobb megoldásnak. Így legalább tudjuk, hogy mikor lehet saját házunk. Addig pedig nem kell nap, mint nap ezen idegeskednünk.
2012. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

És mi van akkor ha az albérlet pénz,a saját lakásod törlesztőrészlete?


Nem olvastam végig egyik választ sem,csak azért tettem fel a kérdést,hogy megfordult e egyáltalán ez a fejetekbe?

Máskülönben meg mi is önkormányzati lakásban vállaltunk gyereket,nincs saját kuckónk.

2012. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
igen ezt írtunk, hogy az albérlet ára ami majd 60 ezer simán mehetne a ház törlesztőbe.
2012. júl. 25. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!