Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2013. 02-ben lejár a maximum...

2013. 02-ben lejár a maximum gyedem. Mennyi juttatás jár ha 2013-ban vagy ha 2014-ben érkezik a baba? Van különbség?

Figyelt kérdés
bruttó 250e volt a fizum. Köszönöm szépen, adom a zöld kezet!

2012. szept. 15. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A max. gyed összege akkor szokott változni ha változik a minimálbér összege. A jelenlegi szabályozás szerint a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 % a max, gyed. Azt nyilván előre senki nem tudja, hogy ez az összeg jövőre vagy azután pontosan mennyi lesz.
2012. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól lehet különbség, hogy visszamégy dolgozni, vagy sem, illetve, hogy gyesre mégy, vagy táppénzre.
2012. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem mennék vissza dolgozni, hanem táppénzre mennék 2013-ban, a GYESt az anyukám igényelné. Mi a különbség, ha 2013-ban még sikerül megszülnöm, vagy ha csak 2014-be szülnék?

Pajzsmirigy betegség miatt lennék veszélyesztetett, de már tervezhetjük a következő babát.

2012. szept. 16. 15:34
 4/8 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy a maximum gyed összege mitől változik, én inkább azt kérdezném, hogy nálam ez hogyan változna?

Köszönöm szépen

2012. szept. 16. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha táppénzre mégy, akkor nem változik, mert a kedvezményszabály értelmében ha azért nincs 180 bérezett napod, mert táppénzben, tgyásban, gyedben részesültél az igénylést megelőző évben, akkor az utoljára kapott ellátás alapja lesz a gyed alapja is.

Vagyis esetedben a tgyás alapja a minimálbér kétszerese, a gyedé szintén.


Ha nem táppénzre mégy, hanem gyesre, és a baba 2014-ben érkezik, akkor a tgyás alapja ugyanez, azonban a gyed alapja már csak a minimálbér.

2012. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

tehát az egyetlen különbség, hogy ha 2014-ben szülök, akkor a gyed alapja fog csak változni, vagyis itt már csak a minimálbér után kapom? (2013-ban meg még kétszerese után) Tgyás akkor mindkét esetben ugyanannyi?


jól értelmeztem?

és ez biztos? mert akkor erre építenék.

2012. szept. 17. 07:49
 7/8 anonim ***** válasza:

2014-ben is csak akkor, ha a gyed lejárta után végig gyesen leszel. Ha 2013-ban kevesebb lesz a gyes, mint 6 hónap, akkor ugyanúgy a minimálbér kétszerese lesz, mint 2013-ban.


Pl. 2013. 02-ig gyed, 06-ig gyes, onnan táppénz - jó gyed.


2013. 02-ig gyed, 10-ig gyes, onnan táppénz: kevés gyed.


Lényeg: ahogy teherbe esel, menj táppénzre.

2012. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm ezt a választ is. :)
2012. szept. 17. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!