Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szeretet nem állandó érzés?

Zkriszti3 kérdése:

A szeretet nem állandó érzés?

Figyelt kérdés
Kiskoromban édesanyám amikor haragudott rám azt mondta most nem szeret. Amikor elszállt a mérge újra szeretett. Most ugyanezt mondja a gyerekeimnek is. Az én érzésem , ha haragszok is rájuk állandó .Sokszor megkérdezik tőlem ,ha rossz fát tesznek a tűzre- most nagyon haragszol? Szeretsz engem ?- haragszok persze de szeretlek is.-ma elgondolkodtam ezen.Melyik érzés "normális "

2012. okt. 7. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak olyan érzelmi zsarolás féle a "nem szeretlek mert haragszom rád" kijelentés. A szeret állandó. Én nem szeretem amikor ilyeneket mondunk, persze hajlamosak vagyunk rá - valahogy automatikusan jön, de igyekszem ilyenkor mindig figyelmeztetni magam, hogy ne mondjak ilyet, mert ez butaság.
2012. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"Csak mert valaki nem úgy szeret téged, ahogy te szeretnéd, az még nem jelenti, hogy nem szeret téged szíve minden szeretetével".- ez jutott eszembe a kérdésedről. Soha nem éreztem hogy anyám bármiért is megszűnt volna akár egy pillanatra is szeretni engem, én ezt hoztam magammal,ezt viszem tovább. Ismerek viszont olyat aki zsarolja a szeretetével a gyerekét, az unokáját (ez amit leírtál, most nem szeretlek, kitagadlak") és magát teszi előre, aztán jöhet mindenki más."Az ő szíve minden szeretetétől" ennyi telik...tény hogy ő nem várt, nem szeretett gyerek volt. Ennyit számít mit hozunk otthonról és mit visznek tovább a gyerekeink!
2012. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérgében az ember mond olyat, amit később megbán. Anyukád részéről szerintem ez egyfajta "büntetés" volt, nevelő célzattal. De a szeretet állandó. Mint ahogy te is írtad, haragudni lehet, az elszáll, de a szeretet megmarad. :) Nekem pl. fontos volt, hogy a kisfiam tudja, akármilyen mérges vagyok, akármennyire is haragszom, attól még ugyanúgy szeretem. Most 4 éves, már jó ideje tudja ezt. Régen figyeltem rá, hogy véletlenül se mondjak neki olyat, hogy nem szeretlek, talán azért, mert nekem is mondta annó az anyukám és rossz érzés volt. Mostmár van, hogy mondom, de akkor a kisfiam rámnéz és nevetve mondja, hogy "anya, ez nem is igaz, tudom, hogy szeretsz!". Persze, hogy nem, de nem is indulatból mondom neki, csak mikor csacsiságot csinál. Hiszen az életem adnám érte, mint általában minden anyuka a gyermekéért. Még akkor is ha valami hatalmas butaságot csinálna (főleg míg gyerek). Hát nem ez a szeretet?
2012. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szeretett állandó, valószínűleg anyukád csak mérgében mondott ilyet. Nekem ez a megoldás nagyon idegen. A kicsik lelki világa nagyon sérülékeny, végletekben gondolkodnak, és tényleg elhihetik, hogy anya nem szereti őket, ha mérges. Az én fiam két éves múlt, de, azt akarom, hogy mindig tudja, akármit is tesz, akármennyire is haragszom rá, mindennél jobban szeretem. Mindig elmondom neki,ha rosszat csinál, hogy mérges vagyok rád, ő ilyenkor elkezd szepegni, ekkor hozzáteszem, mérges vagyok, mert butaságot csináltál, de emellett nagyon szeretlek.
2012. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondott ilyet anyukám amikor kicsi voltam, és bár utólag tudom, hogy nevelő célzattal mondta ezt és nem akart rosszat, szerintem nagyon-nagyon rosszul tette. Kisgyerekként elhittem, hogy most tényleg nem szeret engem, és borzasztó, nyomasztó érzés volt, mintha elhagyott volna, egyedül éreztem magam.

Én soha nem fogom elkövetni ezt a kegyetlenséget a gyerekemmel.

2012. okt. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek azzal, hogy ez érzelmi zsarolás és nagyon nem tesz jót a gyerek személyiségfejlődésének. A szeretetnek nem szabad függnie a cselekedetektől.

Az már függhet, hogy büszke vagyok-e rá, vagy sem, vagy épp mérges vagyok-e, de a szeretet az állandó és feltétel nélküli. Amint feltételei lesznek, akkor egy frusztrált szeretetéhes gyerek és egy ugyanilyen felnőtt az eredmény.

2012. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Sajnos édesanyám komolyan gondolta azt amit mondott.

Pár hete a kisfiam csúnyán viselkedett,ezért megkértem mennyen a szobájába és gondolkodjon el a történteken.Anyu még gyorsan odaszúrta- én most nem szeretlek !- megkérdeztem tőle ,ez hogy lehetséges ? Egyszer szereted , másszor nem ? Igen , ez nála így működik.

A válaszotok által megnyugodtam ! Soha nem mondtam, mondanám, hogy most nem szeretem , de holnap ,ha nem haragszom szeretni fogom a gyermekem.

2012. okt. 8. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!