Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az a szeretet ha...

Tényleg az a szeretet ha elhalmozom méregdrága ajándékokkal?

Figyelt kérdés

kislányom 2 éves szerintem boldog gyerek.

nem élünk nagy lábon,kezdettől..van játéka itthon,nagyszülőknél is, igyekszünk megadni neki azt amire szüksége van.

de kérdezem én: az a szeretet ha veszek neki 10 ezer forintos barbi babákat agyba főbe?vagy másféle játékokat?

mitől lesz ő kevesebb ha nem lesz 10 ,csak 4 barbija például 1000 forintosak?.


miért a pénz számít? mit ér ha teletömöm játékokkal de mondjuk nem ölelem meg nem puszilgatom meg?


volt ma nálunk egy gazdag kislány (4 éves)és hogy látta hogy nincs olyan minöségű játékaink és annyi játék amennyi neki van,amihez hozzá van szokva felállt és mondta hogy ő most már unatkozik és menne az anyukájához.


és ez kinek a hibája hogy ilyen a gyerek, ??


a szülőé? miért kell lenézni másokat?


ez körülbelül 1 órája történt azóta nem tudok megnyugodni annyira rosszul esett hogy láttam halálra unja magát a gyerek mert nincs annyi játék itt ami lekötné..


borzasztó rossz anyának érzem magam mert én nem tudok és nem is akarok megvenni olyan játékot ami több millióba kerül és tudom hogy többet ér neki az anyai szeretet mint egy buta játék..


bocsi ha hosszú lett, de teljesen ki vagyok.



2012. aug. 14. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem te pontosan tudod a választ. NEM, sőt. Én azt vettem észre minél több játék van elől, annál kevésbé tud vele mit kezdeni a fiam, inkább csak kevés játékot veszünk elő, de akkor az leköti, azokkal elvan. Sajnos a kislány el van kényeztetve, egyértelműen a szülő hibája.
2012. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

nem akartam ennyire nyíltan írni hogy igen elvan kényeztetve és szállva magától a kislány.

mindene megvan ő sose fogja tudni mi az a nincstelenség.

az én lányom sem fogja tudni de neki többet ér egy túró rudi mint egy baba..

2012. aug. 14. 17:53
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

A gyerek ül a játékhalom tetején, s halálosan irigykedik arra a gyermekre, aki tésztát gyúr az édesanyjával, papírt hajtogatnak együtt, dominóznak a maguk rajzolta dominóval, öltöztetik a papírbabát maguk színezte ruhácskákkal.

És szomorúan nézegeti a méregdrága könyveit - egyedül, és irigyli azt, aki az anyukája ölében századjára hallgatja ugyanazt a mesét...

2012. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
A mai világban még az sem biztos hogy sosem fogja megtudni mi az a nélkülözés.
2012. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

3as, én az voltam, aki anyukájával tésztát gyúrt, és minden este mesét hallgatott, és igen, igazat adok. nem adtam volna semmiért, igaz, mindig sóvárogtam a LEGO után, de most mát tudom, többet kaptam, mint sok gazdag gyerek :)


Mi a kicsinknek még csak egy ajándékot vettünk, a többi a mi régi jó szoci játékunk. Sokan hülledeznek, hogy miért nem vesszük meg a sok méregdrága zenélős meg összevissza játékokat, meg miért nem kapott névnapra, kutyfülére 2-3 tortát (már mindjárt rezesbandát?) de mi inkább az odafigyelésre tennénk a hangsúlyt. Szülinap, Karácsony, mindenkitől egy ajándék, semmi több.

2012. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Ja! Képes valaki nedvesorrú kutyáért 10 ezer forintot kiadni! Mit lehet azzal csinálni? 10 ezer forintért lehet venni Bambino Lük füzeteket,vagy hatot is, és színekről, formákról, számokról lehet BESZÉLGETNI.Én időnként el is dugtam játékokat, aztán fél év múlva elővettem, soha nem a mennyiség a fontos, hanem az érdeklődés, kíváncsiság a gyermekben, és kitartás egy játékban.
2012. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Erről egy régi kérdés jutott eszembe itt a gykn. Anyuka kérdezte mit vegyen a fia egyéves szülinapjára, mert már mindene megvan és tanácstalan. Felsorolt egy rakat dolgot, ami már van a gyereknek. Erre a válaszolók elkezdtek újabb és újabb dolgokat mondani. Mindre azt reagálta ez már megvan, azt már megkapta, stb. Erre én írtam hogy esetleg ami pénzt most költenének tegyék hozzá a gyerek megtakarításaihoz és kapjon egy csoda szép napot, finom falatokkal, sok játékkal, mesével és szeretettel. Erre azt írta az anyuka hogy ő mindenképpen akar valamit venni a gyereknek.. és itt kitöröltem a kérdést. Egy kicsit sajnálom őket, hogy ennyire materiálisak.
2012. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
*sok játékkal= ezt úgy értettem hogy játszanak együtt a kertben, játszótéren, stb. nem hogy játékot kapjon...csak ahogy visszaolvastam félreérthető volt
2012. aug. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Ne érezd magadat rossz anyának!Nem azon múlik a szeretet hogy milyen drága ajándékot veszel.Az a kislány egyszerűen csak egy elkényeztetett gyerek,aki hozzá van szokva hogy mindig a legdrágább játékokat kapja.De hozzáteszem nem biztos hogy az a jobb ami drágább.Ezek a szülők nem is tudják mekkora hibát követnek el,majd akkor jönnek rá mikor a gyerek felnőtt korában is követeli a legdrágább dolgokat.
2012. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
De miért nem ültetek vele rajzolni, beszélgetni, játszani? Lehet, hogy akkor nem a játékok után kajtatott volna, hanem veletek játszik. Vagy nem is akart veletek lenni?
2012. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!