Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 kisgyerekkel mennyiben...

3 kisgyerekkel mennyiben másabb, mint kettővel volt? Hogy sikerült a napi rutint megtalálni, illetve anyagilag mennyivel megterhelőbb a családi kassza számára mindent figyelembe véve?

Figyelt kérdés

(ilyesmikre is gondolok, hogy nekünk pl egy opel corsánk van, két gyerekülés mellé nem férne be harmadik tehát kocsicsere kéne :S...)


4 és 2,5 évesek a gyerekeink és én nagyon-nagyon szeretnék még legalább egy gyereket. A férjem sajnos kevésbé, csak a várható nehézségeket látja a egyenlőre kíváncsi vagyok mennyire valósak a félelmei, kérlek akinek 3 kisgyereke van megosztaná velem a tapasztalatait?


2012. okt. 9. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
bocsi hogy belekotyogok, de látni szeretném én is a válaszolat. Én is nagyon szeretnék 3.at, de a férjem hallani sem akar róla, pedig nagyon jó Apa.
2012. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Anyagilag nagyon is megterhelő a 3 gyerek én csak tudom mi 3-an vannak gyerekek a családba én az idősebb 19 /F vagyok. Egyszóval ha akartok még 1 gyereket az opel corsa-t el is felejtheted még az autó fogalmát is.Nálunk mikor megvolt a harmadik (velem beleszámítva akkoriban) már anyagilag rosszabbul álltunk és azóta van még 1 kis tesóm. Csodálatos ha valakinek gyereke van és átadhatja neki a tudást,szeretetet. De kérdezd meg magadtól miért is akarsz egy 3. gyereket? Hiszen van 2 szép gyereked. Mitől lenne más ,ha van egy harmadik?
2012. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

:) Nekem 3 van. nem kellett lecserélni az autót mert befér 3 ülés. Opel Vectránk van régebbi típusú. Szerencsére a szokásos szervízeken kívül semmi gond nem jár vele.

Mondjuk heti 2-3szor használjuk csak (bevásárolni vagy elmenni vele rokonokhoz vagy ilyenek) a mai benzinárak mellett.

Nekem 5.5, 3.5 és 9 hónaposom van. Első hónapok nehezek voltak mert nincs segítségünk (nagyszülők vagy bébiszitter vagy ilyesmi). hasfájós volt a babám, sokat sírt, a középsőmön előtört a tesóféltékenység, de túl vagyunk ezen úgy néz ki.

A két nagyobbam ovis. Hozom viszem őket. Szerencsére nálunk nincsenek sokan az oviban így nem kell délben hazahoznom őket (pénteket pedig sokszor "kivesszük" szabadnapnak így is).

Jelenleg anyagilag jobban állunk a családi adókedvezmény miatt mint 2 gyerekkel. Az étkezés az oviban féláron van. (más egyéb NINCS ingyen sokak elképzelésével ellentétesen).

Ruhák vannak a kicsire a nagyobbakról néha kell egy kis kiegészítés ami méretben nem stimmel.

Ételben nem mutatkozik még többlet mert ha 2re főzök a harmadiknak is jut.

Olyan dolgokat csinálunk közös programként ahol van nagycsaládos kedvezmény vagy ami ingyenes.

Hogy később mi lesz hogy lesz ezt nehéz megjósolni. A férjemnek szerencsére olyan munkája van amire mindig szükség lesz.

A hangzavar és a "tömeg" nagyobb persze így itthon de nagyon szeretem mindhármat.:) Mindhárom más és más személyiség 2 kisfiú egy kislány.

A férjedet is megértem persze az aggodalmait de én 2 gyerekkel ugyanígy aggódtam a jövőtől mint 3-mal.

Ami nehézség az az mikor egyszerre betegek mind 3hoz szaladgálni, 3szor annyi gyógyszert megvenni azért nem egyszerű.

Illetve később is ha lehetőségeket akarunk nyújtani nekik amik fizetősek (csoportpénz, osztálypénz tanszerek, ruhák egy idő után nem örökölhetők annyira tönkremennek, szakkör, sport stb.) az nyilván 3szor annyi költséget fog jelenteni.

2012. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Igen a fizetés is mérvadó pl. Ha egyikőtök mérnök a másikőtök pedig fogtechnikus. akkor igen jó a fizetés simán lehet egy 3. gyerek,de ha egyikőtök Pl. pénztáros másikötők pedig gyári munkás az már felejtősebb
2012. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy a családi adókedvezménynél a férj keresete. Csak akkor lehet kihasználni, ha br. 450 e ft környékén keres. Ekkor 80 e ft-ot jelent havonta. Egyéb esetben jóval kevesebb.
2012. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok az én férjem fizetése sem 450 ezer ft...sőt de azért kevesebb esetén is jó 30 ezer ft-tal többől gazdálkodhatunk. Ez sokat jelent. Még ha nem is a maximum.
2012. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi nem vettük figyelembe az adókedvezményt,mi csak előre kiszámoltuk,hogy ha gyes+ családi van,kijövünk e,tudjuk e azt a színvonalat tartani,mint 1 majd 2 gyermeknél. Előre láthatólag tudtuk- nem előre látható események viszont közbe szóltak.

Nálunk,ami nagyobb kiadás a gyerekek miatt,az az,hogy a házat gyerekszámra kell alakítani... de ez is csak pár 10 rugó! A kocsiban a nagy már magosítón ül,mellé a gyerekülés,hordozó simán befért :-)

Nálunk is meg kellett győzni a Páromat,de hamar belátta,hogy rosszabb nem lesz az életünk :-)


Üdv:3 lányos,22hkm

2012. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!