Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 30 évesen szülöm meg az...

Ha 30 évesen szülöm meg az első gyermekem, szerintetek elfogadott, egészséges dolog lenne 7-8 gyereket bevállalni?

Figyelt kérdés
Csak érdekel a kérdés, nem aktuális. (amúgy anyagiak meg lennének)
2012. okt. 11. 17:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

mennyi időn belül ahogy csak megengedett,mikorra gondoltad a 7.8.-at?

Szerintem az első után még átgondolod te ezt :D de szép dolog,hogy ennyit vállalnál,nem úgy mint sokan eldobják azt az 1-et is.

2012. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Azzal szerintem semmi gond ha 30 évesen szülöd az első t de 7-8!!!Nem tudom!szerintem azért a fiatalabb test jobban bírja!Nem akármilyen dolog kihordani azokat a gyermekeket!!!
2012. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
egy terhesseg azert megviseli a szervezetet, kell egy kis pihenesi ido. mondjuk talan kettot max harmat meg bevallalnek sorozatban ,nagyon kis korkulonbseggel de tobbet nem biztos.
2012. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

7-8 gyereket kihordani, megszülni akkor is megterhelő, ha fiatalon hozzákezd az ember. Az egyik barátnőmnek 8 testvére van, anyukája elsőéves egyetemista volt, amikor az első született, és utána is minden évben született egy babája (vallásos család). Hát az az igazság, hogy a szervezetének nem tett túl jót, hogy folyamatosan terhes volt, pedig fiatal korábban makk egészséges volt, most meg mindenféle egészségügyi problémái vannak.

Ha az ő 20-30 év közötti szervezete így viselte, hát el tudom képzelni, hogy egy 30-40 közötti szervezet ennél is nehezebben viseli 7-8 baba kihordását, megszülését.

2012. okt. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
későn kezded, ha már 30 vagy az elsőnél. A 30 egy tipikusan 2, nagyon-esetleg 3 gyerekes kezdőkor, bár biztos vannak kivételek. 7-8gyereket 22-23 évesen kell kezdeni, h meg is tudd valósítani, főleg, h nem biztos, h sikerül őket másfél két évente potyogtatni, bármi közbejöhet
2012. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)Anyukám is ezt mondta, hogy első szülés után meg fogom gondolni magam és nem akarok majd 8 gyereket.:D Én is nagycsaládban nőttem fel, bár mi nem vagyok nyolcan (csak öten), de sok családot ismerek, akik (vallásos környezet) 7 gyerek fölött vannak és annyira jó látni, ahogy élnek, meg általában a gyerekek is mindig büszkén mondják, hogy ennyi testvérük van és ahogy mesélnek, meg én is mellettük élek, sokat vagyok nagycsaládosoknál "vendégségbe", bele látok a családok életébe én is és erre erre vágyom. Azt tapasztalom, és ezt mások is mondták, hogy ők is így látják, h általában a nagycsaládok a közösen megélt időt sokkal tartalmasabban élik meg, többet vannak együtt stb. Most nyáron egy 10 gyerekes család ismerősöm Franciaországban nyaraltak két hétre (kempingben) + volt olyan család, akik 3 hétig túrázgattak, evezni voltak és annyira irigylem őket. (igen, a szülők is általában vagányak, ha már bevállaltak ennyi gyereket)

Csak hát 25 leszek mire befejezem az egyetemet és akarok 2-3 évet még világot látni, dolgozni, akár külföldön is, úgy h még csak "én" vagyok, ki akarom élni magam. Meg hát pénzt gyűjteni... Szóval nem könnyű..Remélem majd megtudom valósítani az álmaimat és az egészségem is megmarad..

2012. okt. 11. 18:53
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Így legyen!!!!!
2012. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

:)ezt akarom:D:


[link]

2012. okt. 11. 19:09
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Szép tervek!

Ha szerencséd lesz kétszer lesznek 4-es ikrek!!!

2012. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár imádom a kislányom és szeretnék is neki kistesót hamarosan, de el nem tudnám képzelni, hogy szinte folyamatosan terhes legyek. Egyszerűen képtelen vagyok még bele gondolni is, pedig én is több gyereket szerettem volna, csak sajnos én is későn vállaltam az elsőt. (29 évesen) és most 18 hónappal a szülés után is kétségeim vannak afelől, hogy mégegyszer képes lennék végig csinálni!

Neked sok erőt és sikert kívánok hozzá!

2012. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!