Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszüntették a munkaviszonyom...

Megszüntették a munkaviszonyomat gyed alatt. Vagyis ma ilyen papírt kaptam a munkáltatómtól! Az van beleírva, hogy közös megegyezéssel. Lehet ez? Én úgy tudom/tudtam, hogy gyed alatt nem szüntethetik meg.

Figyelt kérdés
Nagyon meglepődtem az egészen, mert én nem tudtam erről semmit. Szerintetek mit csináljak? Nemigazán szeretném aláírni a papírokat. Kérlek adjatok tanácsot. Megcsinálhatják ezt?
2009. aug. 6. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szó sem volt közted és a munkáltatód között munkaviszony megszüntetéséről és közös megegyezésről, akkor fogd a papírokat és irány a munkaügyi bíróság! Ők rögtön tudnak neked segíteni.
2009. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A közös megegyezés azért közös megegyezés, mert a két fél (munkavállaló és munkáltató) közös akaratából jön létre. Ha Te nem írod alá, akkor nem érvényes. A munkáltató rendes felmondással (ehhez nem kell a te hozzájárulásod) gyed alatt nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat. van még egy eset amikor jogutód nélkül szűnik meg valakinek a munkahelye. Ilyenkor a gyedesek munkaviszonya is megszűnik, de az sem közös megegyezéssel.
2009. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy "remek" próbálkozás a munkáltatód részéről, mert ha aláirod, már nincs visszaút.. Úgyhogy NE ird alá, irány valami ombudsman, jogász, munkaügyi szervezet, szakszervezet.
2009. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel őket és kérdezd meg, hogy HEEE???

Aztán majd mondanak rá valamit.

Semmiképp ne írd alá! Ő nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat, csak ha netán aláírod a papírokat, ezért próbálkozik ezzel a cég. Ne idegeskedj rajta, de kíváncsiságból hívd fel őket, mit mondanak. Aztán röhögj egy jót a próbálkozásukon...

2009. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne írd alá!!!! Hacsak nem akasz onna eljönni.

A munkaügyi bíróságnak van ingyenes, telefonos szolgáltatása, hívd fel. Egy nem túl kedves néni, nem túl közlékenyen, de a lényeget elmondja, ha nem hagyod magad lerázni:-)

2009. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Azóta már felhívtam őket és közölték hogy azt a céget megszüntették és egy másik néven megy tovább. Tehát ezért minden dolgozónak felmondtak közös megegyezéssel és az "új" meg átvett mindenkit. Csak nekem elfelejtették elküldeni az új munkaszerződést. De szerencsére már megkaptam mert bementem érte. Úgyhogy minden rendben van.
2009. aug. 9. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!