Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Határozott munkaviszony...

Határozott munkaviszony (probaidős) alatt megszüntethetik a munkaviszonyomat ha veszélyeztett terheskénnt tápénre irt ki az orvosom?

Figyelt kérdés

17 hetes kismama vagyok,2010 oktober óta dolgozom a munka helyemen,

mivel az orvos nem javasolta a további munka végzést a baba érdekébe

(veszélyes gázok,emelés..stb) ezért táppénzre vett!

A munka viszonyom határozott idejü próbaidős 2011.03.31-ig szól.

Az lenne a kérdésem h táppénz alatt megszüntetheti ezekkel a feltételekkel a munkaviszonyomat a munkáltató?

Az orvosom azt mondta veszélyeztetett terhesként a szülésig táppénzre vehet.

A munkáltatóm viszont közölte h március 31-ig fizeti a tápénzt és felmond!

Válaszokat elörte is köszönöm!


2011. márc. 16. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha határozott idejű a szerződésed, akkor teljesen jogosan szünteti meg a munkáltatód a határozott idő lejártával.

Plusz próbaidő alatt nem él a felmondási védelem:(

Április 1-el menj passzív táppénzre, majd ha megvan a jogosultságod, akkor szülésig álláskeresési támogatást igényelj.

2011. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Határidőt nem köteles hosszabbítani.

31én felmond, ennyi.

Ha nem lenne határidő nem tehetné meg, illetve a próbaidő alatt mindenért elbocsájthatnak.

2011. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag lejár a szerződésed és arra nem kötelezi a munkáltatót semmi, hogy határozatlan idejűt kössön veled.

A táppénz nem tudom, hogyan működik, ha nincs munkaviszonyod, szerintem nem jár, csak passzív alapon.

És annak is járj utána, hogy a táppénz, jogviszonynak számít e, mert ha a szülés előtt nincs jogviszonyod még a THGY is ugrik.

Viszont ha GYES-t kapnál amúgy is, akkor mindegy, hogy kirúgnak vagy nem.

2011. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:

A táppénz nem jár a munkaviszony megszűnése után, csak passzív alapon, és csak 30 napig.

Ez az időszak biztosítotti időnek számít, beleszámít az ellátásokhoz szükséges időbe, viszont mivel a kérdező még csak 17 hetes, kizárt, hogy a jelenlegi jogviszonya alapján kapna tgyást, mert az csak akkor jár, ha a jogviszony legfeljebb 42 nappal szülés előtt szűnik meg.


Ha a kérdező nem kap álláskeresési támogatást, akkor sem a tgyás, sem a gyed nem fog járni, akkor sem, ha megvan az egyébként szükséges 365 nap.

2011. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!