Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megszűnt a munkaviszonyom...

Ha megszűnt a munkaviszonyom és regisztráltatom magam a munkanélkülin álláskeresési támogatásra, elmondjam az ügyintézőnek, hogy kismama vagyok? Akkor is jár a támogatás 90 napra?

Figyelt kérdés
Munkát már nem vállalnék, de gondolom nem is nagyon vennének fel így sehova! Viszont mivel nincs jövedelmem, csak ezt tudom kihasználni!
2012. okt. 15. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg kapod a munkanélküli járadékot, az időre vissza kell mondanod a gyest. Én is így voltam nemrég. Miután lejár, újra megigényeled.
2012. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi még csak kismama vagy. Az nem befolyásolja a munkanélküli járadékot, azt a ledolgozott idő után kapod, nem veszik el azért mert kismama vagy, az jár neked. 1.
2012. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ugyanúgy vesznek fel, mint "aktív" álláskereső!? Akkor nem vagyok köteles bejelenteni, hogy én éppen kismama vagyok? Nem lesz belőle gond!?
2012. okt. 15. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
érdemesebb lenne szülés előtt elmenni álláskeresésire, hogy kapj gyesen kívül mást is.
2012. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 niki100 ***** válasza:

ENGEDJÉTEK MEG, HOGY BUZDÍTSAM A KISMAMÁKAT A GYEREK VÁLLALÁSRA ÉS KÖSZÖNETET MONDJAK AZ OEPNEK, HOGY KÉSZSÉGESEK VOLTAK, FŐLEG A MUNKÁLTATÓNAK.


Rövid történet az OEP ÉS MUNKÁLTATÓ KAPCSOLATÁRÓL A TGYÁS IRÁNT.


Rövid történetemet leírom az Oep és a V. centrum kft kapcsolatáról. Nem tudom,hogy ki a hibás,de egymásra mutogatnak csak. Aki rosszul jár és nem kap pénzt persze én vagyok!!!!!


Majus óta vagyok felvéve veszélyeztett terhesként táppénzre, teltek a napok,hónapok még mindig egymásra mutogatott a fent említettek, A POSTÁS még mindig nem jött a kis pénzecskémmel.

Május 11 óta Szeptember elején kaptam meg az első havi táppénzemet!!

Úgy hogy közben Augusztus ELEJÉN megszültem(koraszülés) a kórházban egy ft nélkül voltam. Mire kaptam egy kis alamizsnát szeptember legelején_megjegyzem a majusi pénzemet és nem egyben a többi hónappal!!!! CSAK A MÁJUSIT!

Közben hibás volt az oep, a munkáltató és persze a postás is. Csak az illetékesek nem. A fránya postás volt a legnagyobb hibás, mert ő nem hozta a pénzt. Már a postást is emlegették, hogy jelentsem mert nem talál meg minket, pedig ők kiutalták a pénzt(persze bizonylatszámot nem tudtak adni h utána kérdezzek a postán). de Őket nem kellett volna jelenteni, hogy szeptemberig nem küldték a lovémat?

Majd megigényeltem újra Augusztus közepétől a Tgyást! És a mai napig nem kaptam semmit.

Még mindig csak baszakodnak és mutogatnak a másikra.

Okt közepe van. 2 hónap eltelt a gyerekem születése óta.

Már emberségből kellett volna lépniük felém. És ha a cég a hibás akkor miért nem büntetik meg őket,hogy nem közre működőek?


Mindenhol azt lehet olvasni,hogy védik a kismamákat az anyukákat!

De mivel????


MÁS HELYRŐL a családipótlékot és az egyszeri anyaságit is a szülés után megkaptam két megjegyzem 2 hétre!!! És Budapesten semmit nem tudnak tenni???? A nagy központ!!!!!


MILYEN VILÁG VAN?????? ÍGY VÁLLALJUNK GYEREKET! HURRÁ MAGYARORSZÁg, OEP ÉS A MUNKÁLTATÓK!!!!!!


Szóval ha valaki gyereket vállal, kezdje el intézni a papírjait időben vagy úgy vállaljon gyereket ha van tartalék pénze, mert másképp felakad a szemük az éhségtől!!!!!!

2012. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!