Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más fülét is zavarja, hogy az...

Más fülét is zavarja, hogy az apuka "segít" a csecsemő ellátásában / gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Két kicsi gyerekünk van, és amikor arról van szó, hogy nehéz/nem nehéz velük, sokan megjegyzik, hogy "igen, de azért a férjed is sokat segít, igaz"? Segít... hát még jó, az ő gyerekei is! Nem csak magamnak szültem őket! Amikor ezt megjegyzem, akkor kapom azt, hogy hát oké, de sok apa semmit sem csinál.

Ez nekem nagyon gáz.

Az egész.

Hogy úgy tűnik, sokan úgy állnak hozzá, hogy az az alap, hogy a gyerek csak az anya dolga, amit az apa vállal, az SEGÍTSÉG. Mert szerintem meg pont fordítva van. Amit az apa tesz a gyerekek "körül", az részvállalás, és ha nem vállal benne részt, az köcsögség. (Persze, hogy anya van vele otthon, apának munkahelye van, blabla, de az ő munkaideje lejár, az anyáé meg?)


2012. okt. 15. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig azt mondom, hogy ketten neveljük/gondozzuk a gyereket, közösen hozunk szabályokat és mind a ketten tartjuk is magunkat azokhoz.

Azt hiszem, te meg én, és azok az anyák, akiknek ilyen szuper férjük van, nagyon szerencsések. A férjem, aki minden reggel 6-tól 5-ig távol van, többet tesz a gyerek körül, mint az az apuka, aki havonta 5-6 napot dolgozik, a többit otthon van.

Sok anyuka már nyíltan megmondta, hogy bár ilyen apa lenne az ő párjuk, mint az enyém, akinek nem teher a gyermeke.

2012. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen természetes,hogy a gyereket ketten neveljük,gondozzuk,születése óta,együtt keltünk éjszakánként,sőt be volt osztva később,hogy 4ig én kelek 4től Ő,szerencsére fiunk azért nagyon jól aludt és 90%ban át aludta az éjszakákat.Párom fürdeti már 1 hetes kora óta,pelenkázás etetés is felváltva.Mindent tud a gyerekről,még azt is tudta még csecsemő volt,mit ehet mit nem pl nem akart neki tojásrántottát adni mikor 3 hónapos volt.Szerintem ez a normális,mi fiunk már 1,5 éves mindketten dolgozunk,a házimunkát is beosztjuk a főzést is mindent.Ő viszi a bölcsibe én hozom.
2012. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erről anyukám mondása jut eszembe, ez nem segítség, ez kötelesség. Az anyukák, nem maguknak szülték a gyereket, és nem úgy működik, hogy csak akkor apukáé, ha szépen mosolyog a kicsi. Két felnőtt ember, felelőssége teljes tudatában (jó esetben persze) úgy döntött, hogy közös gyereket akarnak. Közös gyerek, azt jelenti, hogy közösek a szép élmények, és a tennivalók is. Igaz apuka dolgozik, de anyuka sem lazsál otthon. Az én férjem is részt vállal mindenből, gyereknevelés, játék, házimunka. Ez így van rendjén. Sokszor mondja, hogy ő fiatalabbakkal dolgozik együtt, akiknek még nincs saját családja, és megszólják érte, amiért nem jár el velük hétvégente iszogatni. Ő kerek-perec megmondta, hogy az amit ők csinálnak, az még nem az ÉLET, csak a jéghegy csúcsa. Neki felesége és gyerek van, és otthon is helyt kell állnia, mert a családja az első. Tisztelem, becsülöm érte. Sajnos a közvetlen környezetemben van olyan apuka, aki homlokegyenest ellentétesen gondolkodik. Ez még a régi világ hagyatéka: apa dolgozik, aztán otthon pihen, asszonypajtás meg otthon van egész nap, nehogy már ne legyen ideje mindenre, vagy fáradt legyen. Ez ma már elavult felfogás. Ennyire nem különülnek el a nemi szerepek, összemosódtak a feladatok, és kell az egyensúly. Ugyanúgy, ahogy egy nő részt vállal a család fenntartásból, egy férfinek is részt kell vállalnia a család gondozásából. Erről szól a közös élet. Legalábbis az én felfogásomban.
2012. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon idegesít, ha ilyet hallok. Ha anyukám főz nekünk, vagy vigyáz a gyerekre, na az a SEGÍTSÉG. De az, hogy a férjem kiveszi a részét az itthoni teendőkből, és mindig apja a gyereknek (nem csak hétvégén egy fél órára, már ha épp nem nyűgös a gyerek), az nem segítség, az kötelesség és ez a normális.

Akkor is ki szoktam akadni, amikor itt feltesznek egy olyan kérdést, hogy mit csináljanak a nagyobbik gyerekkel, ha terhesek és nem emelhetnek, hogy tegyék be a gyereket pl a kádba stb. Fel sem merül bennük, hogy esetleg az apuka is felállhatna a kanapéról, és letehetné a sörét, amíg berakja a gyereket a kádba... Amikor ezt válaszoltam egyszer egy kérdésnél, megkaptam, hogy este apuka fáradt, és anyuka nem akarja még a gyerekkel is "zaklatni"... Hát erre nem tudok mit mondani :)

2012. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ìgy van! KÖCSÖGSÈG!!!Elárulom,csak irigykednek akik megjgeyzik, "ja!!,ìgy könnyű!!" Kárpótolják magukat ha ilyenkor glóriát rajzolhatnak a fejük fölé.Ezzel éreztetik,hogy bezzeg ők!!! Igenis apukának is ki kell vennie a részét,mert a gyereknek anyára és apára van szüksége.Nàlunk a fürdetés a közös program apukàval és a fektetésnél Ő teszi az àgyikójába miután bezsebeltük a jóéjt puszikat.

Sok az irigy,elhanyagolt szuperanya,akinek ezek a ba...gatások okoznak örömet. Ne foglalkozz velük!;)

2012. okt. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!