Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 évesnek adnátok "gumicukros"...

2 évesnek adnátok "gumicukros" vitamint?

Figyelt kérdés
Biztos ismeritek ezeket, nem írok nevet. A dobozán az van, hogy 3 éves kor felett adható. Van benne valami ami árthat neki, vagy csak a félrenyelés veszélye miatt írják rá?
2012. okt. 16. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A vitamint is túl lehet adagolni. Adj neki Vitacolant
2012. okt. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is adtam 2 évesen vitamint a lányomnak , ami 3 éves kortol volt adhato . minden nap kapott , ugyanugy ahogy a nagyobb testvérei is , nem lett semmi baja, bár az nem gumicukor volt , hanem rágotabletta.(gumicukrot alapbol nam adok , még ha vitaminos akkor sem)
2012. okt. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Valódi vitaminokat tartalmazó ételeket adnék csak neki. Ezekben a tablettákban,cukrokban semmi vitamin nincs. Csak reklám az egész.
2012. okt. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

èn sem adok plussz vitamint a 2 évesnek.

A vitamin tablettáknak a hordozó anyagai nem ürülnek a szervezetböl, ezek mesterséges dolgok, amik megragadnak és késöbb, pl 10-30 év múlva akár rákot is okozhatnak. Német riportok már többször beszámoltak arról, hogy azok akik hosszú ideig folyamatosan vitamint szednek sokkal nagyobb a rákos megbetegedésük mint azok között akik nem szedtek.


Egy gyereknek ha az orvos nem írja elö nincs szüksége plussz vitaminra. adjál neki inkább naponta 3x zöldséget és gyümölcsöt. ami nem is nehéz, mert pl kap ebédre fözeléket, este egy kis paradicsom, paprika, uborka, uzsonnára meg narancsot, almát, banánt.

2012. okt. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én se vagyok plusz vitamin párti. Nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt adok neki. Ha gyakran betegeskedik, akkor szól a doktornő, hogy csináljunk egy vitamin kúrát. Ezen felül sose szoktam. Ehhez is hozzászokik a szervezete. Csak nyomják belénk a reklámokból, hogy mennyire fontos és muszáj a zöldség gyümölcs mellett mesterséges úton is bejuttatni. Én akkor se hiszek bennem, hogy a mesterségesen előállított vitamin hatékonyabb lenne,mint a természetes.
2012. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 évesem van, már több mint fél éve a marslakó rágótablettáját adom neki, ami 4 éves kortól van. Minden másnap kap egy felet.

A szirupok, cseppek nála nem jöttek be, nem nyelte le, kiköpte, stb.

Ezt meg imádja szopogatni.

Ha a te 2 évesed megbirkózik egy gumicukorral, akkor adnám neki, igen. De lehet, hogy jobb lenne ez a szopogatós rágóbigyó inkább.

2012. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit se szabad elvileg adni 3 év alatt, ami apró, de ugyanakkor a rizst is félre lehet nyelni. Enyém még közel négyévesen se eszi a gumicukrot, de igen, alkalmanként adnék, ha enné (nem gyümölcs helyett, hanem evés után)
2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Főzelékben semmi vitamin nincsen, csak hogy félreértés ne essék. Levesben sincs. Csak a nyers élelmiszerben. Azt meg max a gyümölcsöt vagy a sárgarépát ha megeszi kétévesen. Előző voltam.


Ja még egy: az avemar, meg a béres csepp, amit a rákosokkal szedetnek, nem egyéb, mint multivitamin... Nem szeretem a rémhírterjesztést.

2012. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!